reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Hej! To Twój pierwszy cykl po poronieniu? Ja czekam na pierwszy okres i od lekarza mamy zielone światło na starania. Bije się z myślami...😞 lekarza miałam miesiąc temu, powiedziała mi że w ciągu 3 tygodni powinnam mieć okres, no i niestety czekam już 4 :( dzięki inozytolowi miałam bardzo objawową owulację w tamtym tygodniu, więc jeszcze troszkę poczekam. Też jakoś mam spadek nastroju, czuje się taka jakaś... Samotna ??? w tym wszystkim. Mimo, że mam duże wsparcie rodziny to jakoś tak się czuje. Nie wiem, czy zacząć starania tak szybko, z jednej strony lekarz pozwolil, z drugiej w życiu nie słyszałam żeby ktoś działał tak szybko. Trzymaj się ciepło i głowa do góry. Wierze, że też będziemy miały szczęście :)

Wiesz, tak sobie myślę, że spadek nastroju i nawet poczucie osamotnienia towarzyszyły większości z nas - przeżywających stratę.... Daj sobie jeszcze trochę czasu i nie myśl cały czas o tym co się podziało. Daj odpocząć głowie, a @ na pewno szybko się pojawi :) Co do starań - rób tak jak podpowie Ci instynkt :) My Kobiety mamy go na szczęście i całkiem nieźle się sprawdza :)

A gdzie ta wizyta? Bo ja jak załatwię jutro skierowanie ( a mam teleporade z rodzinną więc na pewno wystawi mi skierowanie). To mnie też przyjmą 6.05. Dlaczego nie ma pobrań w środę?? Jakby co to ja umiem pobierać [emoji14] więc jeśli mamy w tym samym miejscu to mogą być pobrania w środę [emoji14]

Gdzie nauczyłaś się pobierać krew? 😷

Zaraz po antybiotyku była poprawa ale dalej bolało ale teraz, tydzień po zakończeniu, ukłuje tylko czasem. Zaczęłam wertować informacje o ziołach przy schorzeniach układu moczowo-płciowego, nie zaszkodzi spróbować.

Cały czas mam tą dużą nadżerkę, mam mieć pobrane wycinki i przy okazji chyba właśnie ona ma być wyłyżeczkowana albo usunięta zmiana. Podobno jest bardzo duża i słabo się zagoiła. Położne w czasie porodu mówiły że jest spora 😔. Na szczęście cytologia wyszła w II grupie.

A jakie zioła wynalazłaś? Smaczne są? Nie masz kłopoty z ich spożywaniem? ;) Ja uwielbiam wszelkie zielska, smakują mi :)
Wiadomo kiedy odblokują działalność zabiegową w szpitalach? Kiedy możesz spodziewać się pobierania tych wycinków?
 
reklama
@Wielka Mi :)
Kupiłam sobie zioła z Zielarni Suwalskiej jak gin znalazł u mnie tą 5cm torbiel i piłam zgodnie z zaleceniami - po miesiącu torbieli nie było a lekarz mówił że 3 msc będzie znikać. Może to przypadek ale nie zaszkodzi spróbować mieszanki na układ moczowy.
Też lubię popijać ziółka :).

Nie wiem kiedy otworzą szpitale ale lekarz Poz nie dopuści mnie do pracy póki nie zrobią mi wycinków.

Mam do Was pytanie. Teraz przypada moja 3 @, ostatnie 2 były normalne, dość oczywiste i intensywne. Ta 3 jest jakaś dziwna, właściwie takie plamienie podbarwione krwią i już 3 dzień. Ciąży nigdy nie można wykluczyć ale stawiam że to raczej jakieś wahania hormonalne.
Przy ostatniej ciąży też miałam takie plamienie w terminie miesiączki i to mnie zmyliło bo myślałam że to @ nadchodzi.
Wkręcam już chyba sobie, boję się ciąży teraz.

Miałyście takie rewolucję?
 
Hej! To Twój pierwszy cykl po poronieniu? Ja czekam na pierwszy okres i od lekarza mamy zielone światło na starania. Bije się z myślami...😞 lekarza miałam miesiąc temu, powiedziała mi że w ciągu 3 tygodni powinnam mieć okres, no i niestety czekam już 4 :( dzięki inozytolowi miałam bardzo objawową owulację w tamtym tygodniu, więc jeszcze troszkę poczekam. Też jakoś mam spadek nastroju, czuje się taka jakaś... Samotna ??? w tym wszystkim. Mimo, że mam duże wsparcie rodziny to jakoś tak się czuje. Nie wiem, czy zacząć starania tak szybko, z jednej strony lekarz pozwolil, z drugiej w życiu nie słyszałam żeby ktoś działał tak szybko. Trzymaj się ciepło i głowa do góry. Wierze, że też będziemy miały szczęście :)
Tak dwa tygodnie temu pierwszy okres i znów teraz dostałam także wszystko się rozjechało..😕 dwa razy w miesiącu zawitała do mnie .I teraz nawet jakbym chciała wyczuć owulacje to jestem bez szans przy takich cyklach. A u Ciebie niedługo zawita jestem tego pewna 😘 i ja bym na twoim miejscu próbowała co ma być to będzie organizm wie co robi.My działamy bo nie chcemy znów całego roku tracić a niestety lata lecą 🙊 Buziak
 
@Wielka Mi :)
Kupiłam sobie zioła z Zielarni Suwalskiej jak gin znalazł u mnie tą 5cm torbiel i piłam zgodnie z zaleceniami - po miesiącu torbieli nie było a lekarz mówił że 3 msc będzie znikać. Może to przypadek ale nie zaszkodzi spróbować mieszanki na układ moczowy.
Też lubię popijać ziółka :).

Nie wiem kiedy otworzą szpitale ale lekarz Poz nie dopuści mnie do pracy póki nie zrobią mi wycinków.

Mam do Was pytanie. Teraz przypada moja 3 @, ostatnie 2 były normalne, dość oczywiste i intensywne. Ta 3 jest jakaś dziwna, właściwie takie plamienie podbarwione krwią i już 3 dzień. Ciąży nigdy nie można wykluczyć ale stawiam że to raczej jakieś wahania hormonalne.
Przy ostatniej ciąży też miałam takie plamienie w terminie miesiączki i to mnie zmyliło bo myślałam że to @ nadchodzi.
Wkręcam już chyba sobie, boję się ciąży teraz.

Miałyście takie rewolucję?
A w którym dniu cyklu jesteś?
 
Powinnam być w 3, teraz wypada @. Między 1 a 2 i teraz 3 cyklem równe odstępy.
Zastanawiam się czy to nie wina antybiotyku który brałam.
Może to być przyczyna też kiedyś tak miałam właśnie przez antybiotyk okres trwał raptem 4 dni i lekkie zabarwienie krwią.A następny dostałam z nawiązką zalewało mnie ...
 
Może to być przyczyna też kiedyś tak miałam właśnie przez antybiotyk okres trwał raptem 4 dni i lekkie zabarwienie krwią.A następny dostałam z nawiązką zalewało mnie ...
Nawet nie wiem ja policzyć cykl teraz, teoretycznie 30 dzień jeżeli wliczyć do starego a plamie od 3 dni i nie wiem czy mam to wliczać do nowego cyklu.
Mam nadzieję że to wina antybiotyku.
Może dla święto spokoju zrobię test jak się nic nie rozwinie z tego.

Może lekarz mnie oświeci ale wizytę mam dopiero za 2 tygodnie jak wszystkie wyniki zrobię.
 
Nawet nie wiem ja policzyć cykl teraz, teoretycznie 30 dzień jeżeli wliczyć do starego a plamie od 3 dni i nie wiem czy mam to wliczać do nowego cyklu.
Mam nadzieję że to wina antybiotyku.
Może dla święto spokoju zrobię test jak się nic nie rozwinie z tego.

Może lekarz mnie oświeci ale wizytę mam dopiero za 2 tygodnie jak wszystkie wyniki zrobię.
Ja bym tego nie wliczala do cyklu .A test zrób dla świętego spokoju będziesz miała jasność. A może zadzwoń tylko do lekarza może naświetli Ci coś przez telefon ,żebyś nie musiała się martwić ..
 
Dość sporo. Morfologia pełna. CRP, OB, glukoza, Alt próby wątrobowe, TSH, prolaktyna, kreatynina, magnez, wapń, HBs, HCV, kiła, toksoplazmoza, różyczka, chlamydia, cytomegalia, oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw kardiolipinie (aCA) w klasie IgM i IgG.

Cały pakiet kosztuje 420 zł w tej chwili.
Rzucił mi się w oczy jak byłam ostatnio na badaniach.

Ja robiłam wszystkie te badania, które tu wymieniłaś, poza oznaczeniem poziomu przeciwciał przeciw kardiolipinie (aCA) w klasie IgM i IgG zanim rozpoczęłam starań. Poszłam do mojej ginki i jej powiedziałam, że zamierzam starać się o drugie, ale chcę mieć pewność, że jestem zdrowa. No i ona mi wypisała skierowanie. Badania mi wyszły dobre, dostałam zielone światło i w pierwszym cyklu zaszłam. No ale skończyło się pustym jajem płodowym....

Skierowanie Pani doktor wystawiła, dziś pójdę odebrać.
Już 13:30 wizyta i będą pobrania krwi :)

Czy ja dobrze rozumiem, że idziesz razem z naszą @Zabulinka_86 ??? 🤩
 
reklama
Do góry