reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Hej dziewczyny, może ktoś mnie pamięta? Dawno się nie odzywalam, ale czytam Was na bieżąco. Tak dużo tu nowych osób, tule Was wszystkie do serca. 😘😘
Dziś obchodzimy trzecią rocznicę ślubu, za 4 dni powinnam mieć @ , nie wytrzymałam zrobiłam test i chyba mam cień... To nasz pierwszy cykl starań. Cieszę się i boje w jednym czasie. Tak już niestety będzie..
 
reklama
Hej dziewczyny, może ktoś mnie pamięta? Dawno się nie odzywalam, ale czytam Was na bieżąco. Tak dużo tu nowych osób, tule Was wszystkie do serca. 😘😘
Dziś obchodzimy trzecią rocznicę ślubu, za 4 dni powinnam mieć @ , nie wytrzymałam zrobiłam test i chyba mam cień... To nasz pierwszy cykl starań. Cieszę się i boje w jednym czasie. Tak już niestety będzie..
Trzymam kciuki! ;)
 
Dziewczyny dlaczego z zespołem antyfosfolipidowym trzeba iść do hematologa ?? I po co ??
Właśnie dostałam skierowanie od ginekolog.
 
Hej, ja mam hetero MTHFR i V Leiden też hetero. Jestem aktualnie na restrykcyjnej diecie, biorę suplementy (wszystko w oparciu o lekarkę i poleconą przez nią dietetyczkę). Resztę wyników mam w miarę ok. Niedługo dostanę heparynę (zastrzyki) na trombofilię (z tego co wiem to mając chociaż jedną mutację w krzepliwości w ramach trombofilii to już się ma trombofilię). Podczas mojej pierwszej ciąży nie wiedziałam o chorobie i urodziłam zdrowego chłopaczka. W marcu ciążę straciłam w 11 tyg. I wychodzimy na prostą, żeby móc się starać.

Co do kwasu foliowego - radzę od razu odstawić zwykły. Moim celem jest właśnie teraz zbicie kwasu foliowego z krwi - podczas starań (9 miesięcy) brałam folik i tak się przesyciłam tym kwasem, że przy mojej mutacji nie był absorbowany przez komórki, choć we krwi jest go dużo. Tylko folian jest ok i odpowiednia dieta. Najważniejsze to znaleźć kogoś kto już takie ciążę prowadził. To niełatwe, ale cóż... Ja chodzę do ginekolożki w Wawie, znam ją z polecenia właśnie z forum. Wiem, że dziewczyny z innych miast przyjeżdżają do niej.
Ja też mam hetero mthfr A i pai też hetero. Mój lekarz nic nie mówił o diecie jedynie abym kwas foliowy zmetylowany brała. Możesz coś więcej powiedzieć o tej diecie?
 
Witam dziewczyny czy mogę dołączyć? Jestem w 7 tyg ciąży. Pierwszą ciążę poroniłam w 8tyg teraz siedzę jak na szpilkach mimo że po poronieniu zaszłam w ciążę i mam z niej 3 letniego synka to strach nadal nie minął. Tak się boje kolejnego tygodnia tego przeklętego 8 tygodnia. Nie mam z kim pogadać oprócz męża ale on inaczej do tego podchodzi. Nikomu jeszcze nie mówiłam o ciąży. Pierwszą wizytę mam dopiero na koniec następnego tygodnia. Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam.
 
Witam dziewczyny czy mogę dołączyć? Jestem w 7 tyg ciąży. Pierwszą ciążę poroniłam w 8tyg teraz siedzę jak na szpilkach mimo że po poronieniu zaszłam w ciążę i mam z niej 3 letniego synka to strach nadal nie minął. Tak się boje kolejnego tygodnia tego przeklętego 8 tygodnia. Nie mam z kim pogadać oprócz męża ale on inaczej do tego podchodzi. Nikomu jeszcze nie mówiłam o ciąży. Pierwszą wizytę mam dopiero na koniec następnego tygodnia. Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam.
Trzymam kciuki:)
 
Witam dziewczyny czy mogę dołączyć? Jestem w 7 tyg ciąży. Pierwszą ciążę poroniłam w 8tyg teraz siedzę jak na szpilkach mimo że po poronieniu zaszłam w ciążę i mam z niej 3 letniego synka to strach nadal nie minął. Tak się boje kolejnego tygodnia tego przeklętego 8 tygodnia. Nie mam z kim pogadać oprócz męża ale on inaczej do tego podchodzi. Nikomu jeszcze nie mówiłam o ciąży. Pierwszą wizytę mam dopiero na koniec następnego tygodnia. Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam.
Hej, trzymam kciuki! Ja poronilam tydzień temu, bylam w 7tyg :( jak szybko po poronieniu zaszłaś w kolejną ciążę?
 
Hej, trzymam kciuki! Ja poronilam tydzień temu, bylam w 7tyg :( jak szybko po poronieniu zaszłaś w kolejną ciążę?
Pół roku tak jak kazał mi lekarz ale mnie nie czyścili wszystko samo wypadło więc tak na prawdę mogłam odrazy ale wolałam odczekać. Bardzo mi przykro że poronilas przeważnie poronienia są bo dzidziuś był bardzo chory . Mogę spytać jak poronilas? Kurcze ten 7-8 tydz najczęstszy w poronieniach ja jutro zaczynam 8 tydz i nie wiem jak go przeżyje.
 
Ja też mam hetero mthfr A i pai też hetero. Mój lekarz nic nie mówił o diecie jedynie abym kwas foliowy zmetylowany brała. Możesz coś więcej powiedzieć o tej diecie?
Oj, to złożony temat i sama do końca go nie wytłumaczę bo nie mam wiedzy - zaufałam dietetyczce, która owszem tłumaczyła, ale nie wszystko zapamiętałam.
Co do kwasu foliowego - nie przyswajamy. Ja brałam go na potęgę przez dłuższy okres i mam go we krwi za dużo. Trzeba zbić, żeby komórki mogły w ogóle zacząć się nasycać folianem. Poza tym ważne jest co jemy, gdyż przy tej mutacji głównie folian otrzymuje się z dietą (ofc poza suplementami) - czyli wszystko co zielone na surowo (szpinak, jarmuż, rukola, brukselka, brokuły, itd.) Do tego jestem na diecie bez laktozy i bez glutenu i bez cukru z dwóch powodów. Pierwszy bo lepiej wchłaniam dzięki temu foliany. Dwa - muszę zbić też homocysteinę, a ona często jest związana ze stanami zapalnymi albo niedoborem białka. Zatem jem tak, żeby wygaszać stany zapalne, dużo białego mięsa do tego. Dostałam też sporo suplementów, ale nie będę pisać jakich, bo po prostu nie wiem dokładnie jak one działają w korelacji z innymi.
 
reklama
Pół roku tak jak kazał mi lekarz ale mnie nie czyścili wszystko samo wypadło więc tak na prawdę mogłam odrazy ale wolałam odczekać. Bardzo mi przykro że poronilas przeważnie poronienia są bo dzidziuś był bardzo chory . Mogę spytać jak poronilas? Kurcze ten 7-8 tydz najczęstszy w poronieniach ja jutro zaczynam 8 tydz i nie wiem jak go przeżyje.
Ja też nie byłam czyszczona i chcemy właśnie zacząć się od razu starać. Obawiam się, że poronienie było spowodowane tym, że w piątek niosłam ciężkie zakupy, bo w sobotę zaczął mnie boleć brzuch i miałam chwile lekkie krwawienie, wieczorem bylam u gin ale niby wszystko było ok, nawet widziałam jak serduszko bije, a w niedzielę popoludniu od nowa zaczęłam krwawic pojechałam na SOR i tam poroniłam ;(
 
Do góry