reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje!:D

reklama
anineczko- to fakt, sa bardzo dumni i niechetnie mowia po angielsku. Z tego co pamietam pan w hotelu w recepcji jakos sobie radzil z angielszczyzna, ale ogolnie jest tak, ze to inni musza sie do nich dopasowac.:tak: Duzo irlandczykow zalilo sie, ze we Francji nie skacza kolo nich jak np w Hiszpani, gdzie wszystko praktycznie jest pod nich i anglikow.
Jesli bedziesz miala przewodnik to w sumie frencza nie bedziesz musiala uzywac, bo w miescie jest wszystko super oznaczone, z metrem tez nie powinnas mniec wiekszego problemu.:tak:
Przypomniala mi sie smieszna historia jak siedzielismy sobie z J na laweczce, wykonczeni chodzeniem, jedlismy chyba wtedy lody i podeszla do nas staruszka(francuska) i jak to starsi ludzie zaczela cos nawijac po swojemu, a my przeciez po francusku ani slowa, az tu nagle przypomnial mi sie taki zwrot "Ze ne se pa" :cool:to znaczy "nie wiem",przypomnialo mi sie bo moj znajomy byl z francji i ciagle tak mowil jak gadali do niego po angielsku.:-D:-D:-D
Moj J zrobil wielkie oczy, w szoku byl chyba!:-D A starsza pani usmiechnela sie i odeszla bez slowa.
Tak wiec pamietaj jak cos to ZE NE SE PA!!!!! ;-)
 
Ostatnia edycja:
jA SIĘ NIEZUPEŁNIE ZGODZĘ-OWSZEM STARSI fRANCUZI NIE"KALAJA"SIĘ innym jak ojczystym jezykiem(chybaze od razu widać,że jakiś biznesmen czy cuś),ale do mlodzieży smialo mozecie walić po angielsku...Na szczęście ich podejście sie zmienia:))))najbardziej polecam studentów-wiadomo,ze najkulturalniejsi(z tych posługujacych się ang)...no i np.w pinktach biletowych czy tez sklepach tez angielski jak najbardziej...choć przyznam,ze dobrze przyswoic sobie kilka podstawowych zwrotów typu-pardon czy excuse moi,no i merci-nawet jesli prowadzi sie dialog w j.ang jeszcze milej i laskawiej spojrzą,gdy zagadacie najpierw np przepraszam(excuise moi)do you speak eng?:))))
 
My 2 lata temu bylismy na Costa del Sol (Torremolinos) na poczatku maja. Bylo super bo przed samym sezonem, nie bylo tlumow na plazy i w restauracjach czy barach. Ludzie mili, morze cieple, tanio. Hotel mielismy przy samej plazy i promenadzie z opcja HB plus bilety z Ryanaira plus auto ok.€100
Booking.com: hotel La Barracuda, Torremolinos , Spain - 125 Guest reviews. Book your hotel now!#

W tym roku tez wybieramy sie do Hiszpanii ale tym razem na Gran Canarie. Juz nie moge sie doczekac. Postanowilismy nie brac wyzywienia bo i tak w wiekszosci bedziemy poza hotelem.
Jedziemy w polowie maja a z tego co wiem od znajomych, ktorzy sa tam od wczoraj, temp. na dzis to bylo 29 stopni :tak:. Oto nasz hotel plus bilety
Booking.com: hotel Ipanema Park, Puerto Rico, Spain - 265 Guest reviews. Book your hotel now!
 
wiecie co ja mam tam przyjaciółke z dzieciństwa(w Hiszpani)i pinda sie nie odzywa na nk:no::wściekła/y:a ja tylko chciałam ją odwiedzic:sorry2:kurde jak sie ludzie zmieniają za granicą:sorry2:
 
Nio fajny ten hotel nam tez sie podoba i mam nadzieje ze zdjecia sa choc w powie zgdodne z prawde:-). Fajnie ze oferta tania. Myslelismy nad Teneryfa no ale bilety duzo drozsze a hotele cenowo zblizone. No ale moze uda sie na jesieni, czas pokaze.
Marta nie odpisuje no coz, zawsze mozesz jej zapukac do drzwi i powiesz "Czesc, no jestesmy jak pisalam:-).Mam nadzieje, ze przygotowalas plan naszego pobytu wypchany po brzegi, zeby dzieciaki sie nie nudzily":-D:-D:-D Juz sobie wyobrazam jej mine:szok:hahaha
 
reklama
Dziękuje dziewczyny za odzew :tak::tak:
Musiałam się "przespać" z pewnymi radami i zdecydowałam że polecimy na Teneryfę :-) (Chciałam lecieć do Tunezji ale przeraża mnie to co tam się dzieje :-().
Teraz tylko muszę porozmawiać z gp (nie wiem czy z ginekologiem też powinnam? :eek:) co do terminu wylotu..


Mam cykora przed samemu bukowaniu lotu i hotelu :-:)-( a jak zabukuje lot na Antarktyda to co wtedy? :szok:

Wiesienka pomożesz? :zawstydzona/y:;-) tylko że najpierw do gp muszę iść, a wizytę mam w okolicach 10 lutego, a nie wiem czy pójdę wcześniej (jakieś 2tyg) to czy nie "policzy" mi to jako normalną wizytę czy też wliczy mi w ramach maternity ;-)Dzwonić na recepcje nie mam po co bo zapewne rzetelnej informacji mi nie udzielą :confused2:


Kamcia, na pewno skorzystam z tego co pisałaś :tak: My niestety we wrześniu nie możemy polecieć (gdyby nie dzidzia która w czerwcu się urodzi to zapewne bym we wrześniu leciała ;-)). Tylko nie wiem czy all inclusive brać...
Gdybym miała jakieś pytanie odnośnie samego pobytu, organizacji itp to mogę "molestować" Cię pw? ;-):zawstydzona/y::happy: (a Ty kiedy tam byłaś? ile lat miał Twój synek?).


Andzulina, Majorka też wydaje się kusić :tak: Jednak zerknęłam na średnie temperatury i okazało się że na Teneryfie (powinno być ;-)) cieplej. :tak:


Dzindusia, my byliśmy na Lanzarote 2 lata temu, właśnie w kwietniu. Jak dla mnie było ok, nie za gorąco, poopalać się dało. Żadna burza piaskowa nas nie zastała :no: Ceny bardzo fajne - tanie w porównaniu do Irl. Byliśmy tam tylko tydz. Hotel mieliśmy blisko plaży. Plaża piaskowa. Ja polecam :tak:

no i więcej nie popisze, młody mnie męczy by z nim tańczyć przy Vive.. reszcie odpiszę potem :tak:
 
Do góry