reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Wakacje na campingu

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez PacyŚka, 15 Czerwiec 2012.

 1. PacyŚka

  PacyŚka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nasz synek ma 15 miesięcy. Wybieramy się niedługo na wakacje nad Polskie morze. Zamierzamy spać w przyczepie na polu namiotowym. Jak możemy uchronić Jasia przed niemiłymi przygodami z brzuszkiem? Co zrobić, jeśli jednak dostanie biegunki, bo chyba wirusówki żołądkowej boimy się bardziej niż pozostałych infekcji ? I kiedy działać na własną rękę, a kiedy poszukiwać lekarza?
   
 2. _Olga_

  _Olga_ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dołączam się do pytania :) Wkrótce wyjeżdżamy z rocznym synkiem na wakacje za granicę, będzie się stołował częściowo z nami, stąd pytanie: jakie leki poleca Pani do zabrania "na wszelki wypadek"?
   
 3. reklama
 4. Dr Monika Karpińska

  Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Najważniejsze w unikaniu biegunek jest zachowanie właściwej higieny a więc przede wszystkim częste mycie rąk oraz zastosowanie właściwej diety. Najlepiej sprawdzają się w czasie wyjazdów z małymi dziećmi gotowe produkty- zupki, desery, soki oraz niektóre firmy oferują nawet tak przygotowane mieszanki mlekozastępcze. Należy mieć ze sobą zapas wody mineralnej do przygotowania mleka czy kaszki. Jeśli chcemy podać dziecku owoce to szczególnie starannie należy je umyć pod bieżącą wodą. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do warunków przechowywania lub jakości jedzenia to dziecku po prostu nie należy go podawać.
  Jeśli mimo zachowania ostrożności wystąpią objawy biegunki to niezbędne jest zastosowanie diety lekkostrawnej, pojenie dziecka często, małymi porcjami ( np 20-30 ml ) płynów. W czasie biegunki dziecko traci elektrolity, które należy uzupełnić przez podanie specjalnych płynów do nawadnianie doustnego ( można je kupić w aptece). Należy również podać probiotyk. Obydwa te leki warto więc mieć w podręcznej apteczce. W wyborze preparatów pomoże farmaceuta bo muszą być dostosowane do wieku dziecka . W podręcznej apteczce również powinny się znaleźć leki przeciwgorączkowe oraz kilka plastrów z opatrunkiem i środek dezynfekcyjny ( np woda utleniona czy nasączone środkiem dezynfekcyjnym gaziki)
  Kiedy skorzystać z porady lekarskiej ? Łagodnie przebiegająca biegunka ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Jeśli objawy są nasilone, nie można podać dziecku płynów doustnie, wysoko gorączkuje, zmniejsza ilość oddawanego moczu lub jego stan jest dla mamy niepokojący to z takiej porady powinna skorzystać jak najszybciej.
   
 5. _Olga_

  _Olga_ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję za odpowiedź :tak:
   

Poleć forum