reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje w ciąży i z dziecmi - w Polsce czy zagranicą? Wątek podróżniczy

My urlop męża spędzimy na porzadkach i przygotowaniach do przeprowadzki, tylko na 4 dni wyrwiemy się do Węgrowa nad Liwiec :-). Ale już widzę wakacje z atrakcjami, Janek ma spuchniete jak diabli dziasełka, 4 idą...
 
reklama
my w tym roku wakacje sobie odpuściliśmy. Może na parę dni wyskoczymy do rodzinki. A tak będziemy malować pokój dzieci.
A tak w maju już byliśmy nad morzem i tam właśnie dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży :-)
 
Ja nad morzem jestem cały czas - jeszcze przez chwilę mieszkam w Ustce, ale co z tego jak lekarz zabronił mi się opalać (buuu:(() to i na plażę nie bardzo jest sens chodzić - choć przyznaję parę razy się wyłamałam...
Teraz przed nami wizją wieeeeeeeelkiej przeprowadzki (cała Polska do przejechania)n potem od września dziecko (syn męża z pierwszego małżeństwa) idzie do gimnazjum, tak że najwyżej w grę wchodzi weekend gdzieś może na Słowacji nad jeziorem...
 
teraz pomyśleliśmy pojechać sobie nad jakieś jeziorko, bo tam zawsze w pobliżu jakieś lasy są, myśleliśmy o Białym, ale to po wizycie czwartkowej wszystko się wyjaśni :)

My właśnie wróciliśmy znad jeziora białego:-) z miejscowości Okuninka
Polecam wczasy w tym miejscu. Jeziorko bardzo czyste i ciepłe, miejscowość w której byliśmy przyjemna (restauracje, bary, stragany z pamiątkami, lody i gofry ;-)...coś dla Pań w ciąży;-), rowerki wodne, wesołe miasteczko).
Raj dla spacerowiczów - dookoła jeziorka przyjemnie się drepta.

Polecam ciążówkom jak i mamom z małymi dziećmi. My byliśmy z naszą półroczną córcią i było świetnie!!!:tak: Wszyscy odpoczęliśmy:tak:
 
My 6 września na tydzień do rodzinki w Polsce sie wybieramy. Odwiedzic i pokazać się bo potem dopiero na święta znowu widzieć się bedziemy.
 
Za dwa tygodnie urlop:-) Planowaliśmy wyjazd zagraniczny ale Tatusiek nie dostał wolnego..:-(Szykują sie więc dwa tygodnie obijania od ścian domowego zacisza..ewentualnie podróż :-ppo biurach nieruchomości, ponieważ planujemy zakup mieszkanka..a pieniążki zaoszczędzone na wakacje pójdą na opłaty bankowe :dry:(kredyt) itp.....
2bf80a3232.png
 
ewentualnie podróż :-ppo biurach nieruchomości, ponieważ planujemy zakup mieszkanka..a pieniążki zaoszczędzone na wakacje pójdą na opłaty bankowe :dry:(kredyt) itp.....
Polecam kupno bez pośredników. Ponoć 75% mieszkań w Polsce sprzedawanych jest bez pośrednictwa agencji.

My właśnie kupiliśmy mieszkanie. Zrobiliśmy w tak cwany sposób, że najpierw poszliśmy do kilku agencji, pośrednicy nam wszystko powiedzieli (jak będzie wyglądać procedura, jakie dokumenty trzeba zebrać, co i gdzie sprawdzić jeśli chodzi o stan prawny mieszkania itp.). Oczywiście wszystko za darmo, dopóki nie kupiliśmy żadnego z oferowanych przez nich mieszkań. A potem już wyposażeni w sporą wiedzę znaleźliśmy ofertę bezpośrednią z gazety. Różnica przy pośrednikach to ok. 7% ceny - oni sobie biorą (przynajmniej w Warszawie) po 3% plus WAT zarówno od kupujących, jak i od sprzedających. W efekcie znalezione przez nas mieszkanie przez agencje wystawiane było za 486 tys. z prowizją, w ofercie bezpośredniej właściciele chcieli 450 tys., a jeszcze stargowaliśmy do 435 tys. Pięćdziesiąt tysięcy oszczędności. Chyba warto :-D
 
Melulu my też kupowaliśmy mieszkanie bez pośredników.Trochę ciężko nam było,bo mieszkamy w małym mieście i szalonego wyboru nie ma.Ale udało nam się:-)Przeglądałam net,ogłoszenia,gazety i ostatecznie kupiliśmy dziesiąte z oglądanych mieszkań.Oszczędzilismy kasę na pośrednictwie,zmniejszyliśmy cenę i sprzedąjący płacili za akt:-)Ponadto nasze mieszkanko jest obecnie 3 razy warte ceny zakupu.
 
ale narzekacie na tych pośredników :p chyba muszę o innym zawodzie pomyśleć :p :) żartuję oczywiście - częściowo - bo pośrednik wiąże się z moimi studiami, ale nie widzę się w tym zawodzie :) ale dobrze prawicie kobietki - jak dla mnie ludzie wybierają usługi pośredników z lenistwa, pośrednik robi to samo, co każdy z nas mógłby zrobić - wertuje ogłoszenia przede wszystkim :) my też kupiliśmy mieszkanko bez pośrednika i bardzo na tym zaoszczędziliśmy :))
 
reklama
Hej , witam wszystkie mamusie:-) Właśnie przed chwilą wróciliśmy z wakacji....których , przyznam się szczerze trochę się obawiałam - lecieliśmy do Egiptu- i muszę powiedzieć było wspaniale , polecam nie obawiajcie się kobiety, jęśli z ciążą jest wszystko dobrze to naprawdę polecałabym - sama sprawdziłam na własnej skórze:tak: , wypoczęliśmy , było cudownie....
 
Do góry