reklama

Wakacje z Majówiątkami!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2012' rozpoczęty przez annte, 12 Maj 2013.

1. annte

annte Ninkowa Mama

Witajcie, zakładam ten wątek ponieważ zbliża się sezon wakacyjny i zapewne będziemy się wybierać z naszymi maluchami w różne miejsca. Tutaj będziemy mogły podzielić się opiniami, doświadczeniami, obawami i dobrymi radami jak przygotować się do wspólnego wypoczynku i go przetrwać.

I stąd moje pierwsze pytanie, jak ubrać dziecko na plażę, czy zakładać dziecku koszulkę na ramiączkach, czy może biegać np w majteczkach posmarowane sunblocerem? Bo ja ososbisćie nie jestem za wystawianiem pitoszek i siuraczków na pokaz..

2. Flaurka

Flaurka Fanka BB :)

Annte - ja mysle, ze ubranie na plażę bedzie rózne, w zaleznosci od plaży i pogody:)) My jedziemy nad Baltyk, więc na super mega upaly nie smiem liczyc - tak jak Wy w Chorwacji:))

Z mojego ubieglorocznego doswiadczenia - bylismy z Amelia i 2-miesiecznym Hubim:

Nad polskie morze cieplych ubran nigdy za dużo sie nie weźmie.

Wczasy z dziećmi - tylko i wylacznie z co najmniej snadaniem w hotelu - nie wyobrazam sobie jeszcze szykowania jedzenia dla dzieciakow i czekania az raczą zjeść w pokoju.

Jak polskie morze - to wybierajcie miejsce gdzie da sie z dziecmi cos robić, nie tylko plaża. Odpadaja moim zdaniem takie Dziwnowy i inne wioski, gdzie jedyna atrakcja jest morze i bary - wymeczycie sie. Mi sie podoba Swiniujście - w poblizu Niemcy, port, wycieczki statkiem; Trojmiasto - no jest co zwiedzać w kazdą stronę.

W góry z maluchem bym sie nie pchala jeszcze, choć nasz Hubi w Pieninach robiony:))) Ale za rok juz moze sie na gory zdecydujemy, jak dalej bedzie taka miloscia do chodzenia pałał:)

No i ja osobiście nie pojechalabym do ciepłych krajów - ale ja i bez dzieci nie chcialam nigdy na plaży w 40 stopniach lezeć, i zagraniczne moje urlopy to Eurodisneyland albo Szwecja;)))

3. reklama
  4. Katherine2909

Katherine2909 Aktywna w BB

Annte - ja planuje Małego puszczać w majteczkach/pieluszcze do wody i posmarowanego blokerem. To głównie koło domku gdzie jest też basen. Na plaży pewnie jakąś koszulinke bede mu zakładała bo my jedziemy po wiatr, wiec pomimo pełnego słońca potrafi być chłodnawo. I oczywiście bezwzglednie czapeczka na głowe przykrywająca kark i uszy. Dodatkowo mam zamiar kupić taki półnamiocik - i dla cienia, i dla osłony przed wiatrem w razie, gdyby Mały postanowił np. pospać.
    Z rzeczy przydatnych w ciepłych krajach, nie tylko pod kątem dziecka ale teraz tym bardziej, zabieram lodówke turystyczną. Strasznie dużo miejsca zajmuje skubana ale jedzonko dla malucha można zabrać na plaże.

5. anik.

anik. Mama Krzysia :)

annte - my pewnie dopiero we wrzesniu albo pazdzierniku zawitamy nad morze (albo i wcale, eh...) ale, gdybym jechala latem - obowiazkowo wysoki filtr, majteczki/spodenki i koszulka na ramiaczkach na plaze. I oczywiscie czapka. Ja tez nie powazam biegania z ptaszkiem na wierzchu - siadanie gola pupa na piachu - no szczyt przyjemnosci... Warto miec jakis parasol plazowy, zeby malucha oslonic w razie czego od slonca czy wiatru.

6. annte

annte Ninkowa Mama

Pewnie każda z nas myśli - to mi się nie przydarzy, ale co drugi dzień w Polsce ginie małe dziecko które nie skończyło 7 lat. Dziś otrzymałam z Fundacji Itaka broszury informacyjne. Może nie wszystkie majówiątka wyjadą w tym roku na wakacje, ale te zasady warto znać i pozostając w domu. Przeczytajcie!
    Zaginieni.pl - Opiekuj się dzieckiem

7. andav

andav Fanka BB :)

ja jak zawsze planuje urlop w rodzinnym domu- tym razem chce sama trzy tygodnie przed urlopem meza poleciec do polski- jak macie jakies sprawdzone pomysly jak zajac malca w samolocie zeby sie nie zestresowalo startem i ladowanie to chetnie poslucham-
    na plaze tez pewnie pojedziemy i zamierzam wlasnie tak chronic malego jak to robi katherine 2909:-)

8. annte

annte Ninkowa Mama

Dziewczyny, jakie kosmetyki "słoneczne" możecie polecić?

9. Katasza

Katasza Fanka BB :)

10. reklama
  11. natalka1704

natalka1704 Fanka BB :)

ja kupiłam małemu z Lidla firmy Cien faktor 50 i jesteśmy zadowoleni ;-) mały jeszcze ani razu się nie przypiekł .

12. annte

annte Ninkowa Mama

Dzięki,
    na Ziajkę Nina jest uczulona niestety. A szkoda, bo ja osobiście bardzo lubię kosmetyki zaijkowe.
    Cienia wypróbuję.

Poleć forum