reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje

Zmartwionamama

<a href="http://www.suwac
Dołączył(a)
13 Marzec 2015
Postów
39
Miasto
Paryz
Witam mamusie mam problem ze swoim synkiem ..... Otóż mieszkam z mężem i synkiem we Francji tydzien temu przyjechałam do polski na wakacje sama z synkiem ( maz został ) i zaczął sie problem z zasypianiem .... Synek mając 3 miesiace przesypial juz całe noce , spał w lozeczku od początku od kad przyjazdu do polski synek nie chce spac w lozeczku budzi sie ciagle z przerazliwym płaczem , biore go do siebie a gdy usnie odnoszę go do lozeczka , po czym mały budzi sie znowu i tak cała noc ;( czasem sie poddaje i dpi zęba ale nawet jeśli wstane do ubikacji to mały budzi sie od razu gdy mnie nie ma ;( czy dzieje sie dlatego ze tatuś z nami nie przyjechał i maluch poprostu boi sie ze go zostawię bo nie rozumie co sie dzieje ? Czy moze jest inna tego przyczyna ? Dodam ze dwa dni po przyjeździe wyszedł mu ząbek i wychodzi następny sama nie wiem czy to ząbkowanie czy strach, tęsknota? Mamusie pomóżcie
 
reklama
Zmiana otoczenia, ząbkowanie, skok rozwojowy (nie wiem ile dziecko ma) to wszystko może wpływać na sen/zachowanie dziecka. Tysiąc razy potrafi się dziecku rytm przestawić i nic w tym dziwnego. Hm, nic nie poradzisz, bądź przy dziecku i trzeba przeczekać.
 
Myślę, że niestety ząbkowanie Twojego maluszka nałożyło się z pojawieniem się w nowym miejscu. Twoja pociecha jest już co raz większa i rozpoznaje najbliższe otoczenie. Rozdrażnienie związane z ząbkowanie oraz strach do nowego miejsca są dla malca bardzo stresujące. Myślę, że chęć większego kontaktu synka, jest jak najbardziej naturalna. Chce pewnie w ten sposób poczuć się bezpieczniej! Mój szkrab też jest najodważniejszy przy mamie:) Spokojnego wypoczynku:)
 
Ps. Jak wyjechaliśmy z naszą pociechą to najtrudniejsze były pierwsze dni. Obawiał się nawet nowych osób. Musiałam być zawsze w pobliżu. Z czasem świetnie się zaaklimatyzował. A Twój synek w ciągu dnia także jest bardziej lękliwy?
 
Synek ma
7 miesięcy i dwa tygodnie jest wczesniaczkiem urodził sie w 35 tyg , w dzien jest pogodny nikogo sie nie boi do wszystkich sie uśmiecha problem jest ze spaniem i w dzien i w nocy mosze ciagle byc przy nim zeby spał hehe najlepiej jak bym spała obok lozeczka lub in ze mna budchociaz teraz spi w lozeczku ;) juz dwie godziny rekord od tygodnia hehe ciekawe ile prześpi
 
odnośnie ząbkowania, jak już jesteś w Polsce zakup żel Anaftal baby...rewelacja :tak:mojemu też ostatnio wyszły dwa pierwsze ząbki nic nie pomagało ani gryzak chłodny ani masaż ani żadne żele, a przy tym jest dosłownie cisza spokój i długie przespane noce :tak:
 
nie ma co się dziwić że maluszek płacze jak wychodzą mu ząbki, poza tym zmiana otoczenia też bardzo wpływa na dziecko . Najważniejsze żeby wiedział i czuł że mamusia jest cały czas obok, bo kto jak nie Ty da mu poczucie bezpieczeństwa w innym miejscu. No a ząbkowanie niestety musisz przeżyć .. Być może jak tatus spedzał dużo czasu z maluszkiem mały teskni za nim ..
 
reklama
reklama
Do góry