reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Walenie Głową

RENIFER_24

M-X'07, W-IX'09
Dołączył(a)
24 Maj 2007
Postów
6 414
DZIEWCZYNY, MAM PYTANIE:

mój trzy miesieczyny synek przed zaśnieciem wykonuje mocne rytmiczne ruchy głową w obie strony... jestem tym zaniepokojona, bo te walenie jest naprawde dosyć silnei tych ruchów jest naprawde dużo, i boje sie ze zrobi sobie krzywde... czy to normalnie? spotkałyście sie z czymś takim???
 
reklama
Filip też miał taką fazę, tylko trochę starszy był, bo jużraczkował (miał jakies pół roku). grzmocił tą głową we wszystko: podłogę, ściany, oparcie w łóżku, szczebelki. ale mu przeszło. i wygląda na to że mózgu sobie ni uszkodził ;-)
 
Filip też miał taką fazę, tylko trochę starszy był, bo jużraczkował (miał jakies pół roku). grzmocił tą głową we wszystko: podłogę, ściany, oparcie w łóżku, szczebelki. ale mu przeszło. i wygląda na to że mózgu sobie ni uszkodził ;-)

Mój miał dokładnie to samo :baffled::confused:, ale przeszło mu z czasem :tak:
 
hejka
Renifer - szczerze mowiac dla mnie takie zachowanie dziecka byloby bardzo niepokojace i opinie typu - u nas tez tak bylo ale mu przeszlo - nie bylyby dla mnie uspokajajace...ale to tylko moja opinia.
Lepiej przejdz sie do lekarza , popros o skierowanie do neurologa , kazde zachowanie trzeba wyjasnic a nie czekac az przejdzie - a co jesli nie przejdzie?
mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi na moja wypowiedz
zdrowka zycze :*
 
Nie popadajmy w paranoje z bieganiem do nurologa, jeżeli nie ma innych niepokojących objawów, m.in. takie jak senność, wymioty, uciekanie oczu, zezowanie, patrzenie przez przedmioty(czyli dziecko na twoje wołanie patrzy w twoją stronę ale jakby za tobą), brak apetytu, unikanie kontaktu z matką, Małe dzieci mają słabe mięśnie karku i najczęściej walenie głową odbywa się w czasie raczkowania gdyż dziecku wiotczeją mięsnie karku i głowa spada. Poza tym u 3-mies, dziecka może wynikać z niedojrzałości układu nerwowego. Po prostu twój maluszek coś chce zrobic, może iść do ciebie ale układ nerwowy pozwala mu tylko na poruszanie głową. Co próbuje ruszyć, to ciach wraca mu spowrotem. Figle mu ta głowa płata, ale walczy dzielnie. Pewnie jest ruchliwym, słodkim dzieciaczkiem. Z neurologiem poczekaj;) Walenie głową u wiekszego dziecka może być oznaką autyzmu, ale diagnozuje się po 3 r.ż., gdyz do trzeciego roku życia kształtują sie połączenia nerwowe w mózgu, a do tego czasu rózne dziwne rzeczy dzieci moga robić i mają do tego pełne prawo. Na razie radzę dbać tylko o bezpieczeństwo dziecka w trakcie podnoszenia do pionu, żeby się nie przełamało, albo wypadło z rąk przy takim ruchu głowy, no i oczywiście żeby guza nie nabiło. Pamietajmy, że ciemiączko jest niezarośnięte i mozna mając pecha mózg uszkodzić. Oczywiście zawsze mozna skonsultować się z pediatra maluszka. Pozdrawiam wszystkie mamy:)
 
Nasza Lenka od poczatku 5 miesiaca ( teraz skonczyla 6) rowniez wali glowa, szczegolnie przed zasnieciem. Poczatkowo nie zwracalismy na to uwagi, po czasie widac jednak bylo, ze takie ruchy glowa ewidentnie pomagaja jej zasnac. Pediatra skierowal nas do neurologa - chcielismy sprawdzic, czy wszystko jest w porzadku. Neurolog nas uspokoil.Lenka jest dorze rozwijajacym sie dzieckiem, a tego typu zachowanie sa normalne dla dzieci w jej wieku. Dziecko sie w ten sposob uspakaja, wycisza przed snem, probuje rozladowac emocje. Mowil rowniez, ze dzieci roznie moga reagowac w danej sytuacji, sa podobno takie, ktore na widok pilki czy innej zabawki dziwnie wykrecaja noge lub reke, bo tak badrdzo chcialyby ja miec. Ja wolalam jednak sprawdzic, dlatego za rada pediatry poszlismy do neurologa.
Lenka robi dokladnie tak jak piszesz Renifer 24 :-) Dla mnie to pocieszajace, ze nie jest sama :-)
 
Zgadzam się z Partycją - nie popadajmy w paranoję. Spokojnie jeśli nie ma żadnych dodatkowych przesłanek że coś może się dziać niedobrego nie panikuj. Przy następnym szczepieniu czy wizycie u pediatry zapytaj swojego lekarza - uspokoi cię, sprawdzi czy wszystko jest w porządku a w razie czego da skierowanie.

Dzieci czasami tak mają.

Spokojnie.
 
reklama
dzięki dziewczyny za odpowiedzi... rozwojowo jest ok, wiec myśle ze to rzeczywiscie pomaga mu sie wyciszyc... troche sie wziełam na sposób i kłade go na boczku do snu, dzieki czemu nie ma możliwości walenia głową ;-);-);-) a poediatry zapytam na najbliższej szczepionce;)
 
Do góry