reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wapn a karmienie piersia

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Pediatrka kazala stosowac produkty mleczne raz dziennie na sniadanie. Ale martwie sie ze to nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na wapn mojego dziecka. Mala ma 3 tygodnie. Moze wiecie ile i co mam jesc dziennie aby mala miala wapn dostarczony w odpowiedniej ilosci? I do tego witamina d? To ta sama co witamina d3 ktora daje w kropelkach? Pomozcie bo zwariuje normalnie. Czy to jest tak ze ona w mleku moim ma wystarczajaca ilosc wapnia niezaleznie od tego co jem a po prostu moj organizm ma mniej?
 
reklama
Lol pierwsze słyszę takie zalecenia:D
Mleko mamy dostosowuje sie do potrzeb dziecka.
I nawet mozesz nic nie jesc a dziecko i tak będzie mialo to co najlepsze:)
Organizm zabierze zapasy Tobie zeby dziecko mialo :) Ty mozesz ucierpiec ale nie maluch ale jedz normalnie.
Jogurty sery itp
Przeciez sie nie glodzisz:)
Mi pediatra czegos takiego nie mowila a jest promotorkom;)
A wit d dajesz jej w kropelkach;)
I dodatkowo na słońcu jest
Mozesz zrobic poziom wit d sobie i dzidzi czy macie w normie:)
Ja jem poprostu na co mam ochote i zdrowo i nie mam zadnej diety ze czegos mam jesc wiecej a synek pięknie rosnie:)
 
Ostatnia edycja:
Twoje mleko w zupełności dzidziusiowi wystarcza. Oczywiście ze powinnaś mieć pełnowartościowa dietę bogata we wszystkie składniki w tym wapń. Po prostu zdrowo sie odżywiać, a spokojnie wszystko bedzie dobrze.
Witaminke D podawaj i nie stresuj sie wiecej:)
 
Wapń możesz brać ze względu na siebie, nie dla dziecka, bo ono, dzięki twojemu mleku pobiera wszystko, czego potrzebuje:) Warto też suplementować ze względu na własne zdrowie witaminę D3, bo w Polsce właściwie wszyscy mamy potężnie niedobory.
 
Do góry