reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warszawa - szkoła rodzenia

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Melulu

TP 15.01.2009 r.
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
1 483
Miasto
Warszawa
Dziewczyny, mam pytanie, a właściwie kilka:

- kto chce iść na szkołę rodzenia?
- kiedy trzeba się zapisać?
- gdzie się zapisujecie, biorąc pod uwagę, że i tak nie wiadomo, w jakim szpitalu wylądujemy? :-(

i przede wszystkim:

- może byśmy poszły razem??? :-D
 
reklama
U nas w 24 tygodniu sa zapisy. Trzeba miec skierowanie od lekarza i karte ciazy.
Ale ja z Gdanska
 
Ja zupełnie losowo zadzwoniłam do szkoły rodzenia inflancka i pani mi powiedziała, że jeśli termin na styczeń, to proponuje kurs od 30. października. Minus: piętnaście par w grupie. Plus: dla osób zameldowanych w Warszawie kurs bezpłatny. 10 zajęć w czwartki i piątki w godzinach 19-21. Na dzisiaj jest na ten termin tylko jedna para. Trzeba mieć zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań i własne butki do ćwiczenia. No i dokument zameldowania w Warszawie, jeśli chce się mieć bezpłatnie.
 
U nas jest troszke inaczej bo wciaz funkcjonuja ksiazeczki RUM-owskie dlatego skierowanie trzeba miec w tej ksiazeczce. Wtedy tez bezplatnie. Wiec to po czesci taka jak zameldowanie.. A24-25 tydzien to wypada poczatek pazdziernka wiec niby to samo..
 
U nas jest troszke inaczej bo wciaz funkcjonuja ksiazeczki RUM-owskie dlatego skierowanie trzeba miec w tej ksiazeczce.
A, wiem coś o tym, bo pochodzę z Zielonej Góry, a tam też wdrożyli te książeczki swojego czasu i funkcjonują one do dzisiaj. Kiedyś nawet miałam problem, bo pojechałam w odwiedziny do rodziców i pigułka mi się akurat skończyła, a w aptece nie chcieli mi zrealizować "normalnej" recepty. :-) Bez sensu, że część Polski ma tak, a część inaczej @@
 
Ja chce sie zapisac do szkoly rodzenia w bielanskim. Polozna powiedziala mi, zebym zadzwonila we wrzesniu, wtedy mnie zapisze na pazdziernik-listopad :-D Melulu jak zadzwonie do bielanskiego, to wypytam o wszystkie za i przeciw tej szkoly :-)
 
Ja chce sie zapisac do szkoly rodzenia w bielanskim. Polozna powiedziala mi, zebym zadzwonila we wrzesniu, wtedy mnie zapisze na pazdziernik-listopad :-D Melulu jak zadzwonie do bielanskiego, to wypytam o wszystkie za i przeciw tej szkoly :-)
Celinka, daj znać koniecznie. Ja wewnętrznie nie nastawiam się na szkołę w docelowym szpitalu, bo na razie nie mogę pozbyć się przeczucia, że będę jeździć od szpitala do szpitala, a i tak wyląduję nie tam, gdzie sobie zaplanowałam. Oczywiście rozejrzę się i ustalę sobie "kolejność prób" w kwestii szukania miejsca na porodówce, ale nie przywiązuję się do myśli, że będzie to jeden konkretny szpital. W ten sposób przynajmniej się nie rozczaruję, jak mi pokażą drzwi...

A jakby co to tu jest lista szkół finansowanych z budżetu miasta:
Warszawa | oficjalny serwis stolicy Polski
 
reklama
Jednak Warszawka to ma przerąbane z tymi miejscami.. zawsze może nie być miejsca tam gdzie chcecie... u nas to nie ma problemu.. miejsca Ci pod dostatkiem.. ja wybieram po raz drugi Pszczynę... i zawsze się znajdzie miejsce o każdej porze dnia i nocy.. u nas rodzi srednio 3 dziewczyny na dobę : ).. ale pewnie są inne minusy małgo miasta... Fajnie Wam że macie te szkoły rodzenia i jeszcze poznacie sie w realu... ja jakoś tak samotnie się ostatnio czuję..:(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry