reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WARSZTATY,KURSY,SZKOLENIA - dla rodziców

Witam,
płaciliśmy 370 zł za 10spotkań + jedno organizacyjne, czyli 11. (czyli wychodzi ok. 35 zł za 2-3h spotkanie) Zajęcia były prowadzone przez położną Agnieszkę (teoria- dużo ciekawych i przydatnych informacji; praktyka - poród aktywny, kąpiel,pielęgnacja, karmienie noworodka). Agnieszka jest świetna. Bardzo otwarta i pomocna osoba. Ma bardzo dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Pomogła mi bardzo po porodzie jak miałam problemy z karmieniem i ze sobą "baby bluesem". Utrzymujemy kontakt do dzisiaj :-)
Wracając do zajęć. Ćwiczenia prowadziła fizjoterapeutka Ela, która akurat też była w ciąży i ćwiczyła z brzuszkiem razem z nami. Cwiczenia urozmaicone przy muzyce i przydatne do porodu . Fajne były z tańcem i jogą. Podobało mi się, że był masaż twarzy relaks na koniec ćwiczeń. Cwiczy się też z mężem. :-)
Poza tym były 2 zajęcia z psychologiem, ale byliśmy tylko na jednych i ogólnie były ok. Przyszła też pani pediatra i opowiadała o szczepieniach, o tym co dzieje się z maluszkiem w szpitalu po porodzie itp. Na końcu było spotkanie z Ewą - pokazywała nam wiązania chust i opowiadała o tym dlaczego warto nosić dzidziusie w chustach. My mamy chustę (ale niestety nie orginalną, bo za droga :( i od czasu do czasu nosimy Malego, super sprawa.
Dostaliśmy skrypt i inne materiały i ulotki.
Piszę o samych pozytywach, bo bardzo mi się podobało. A czy coś mi się nie podobało? Chyba tylko to, ze czasami zajęcia przedłużały się i byłam bardzo zmęczona.
Pozdrawiam przyszłe Mamusie!
 
reklama
A nie myslałyście o internetowej szkole rodzenia takiej jak przedporodem.pl ? Wydaje mi się, że jest to lepszy sposob na praktyczne zdobycie wiedzy niż zajęcia w grupie. W ten sposób nie marnujemy czasu na zbędne dojazdy na zajęcia. Nie stoimy w korkach i nie denerwujemy się zbędnie. Poza tym wszystko odbywa się w naszym domowym zaciszu wiec z całą pewnoscią będziemy bardziej zrelaksowane :)
 
Może internetowa szkoła rodzenia ma plusy takie jak opisała ala30, ale zajęcia w grupie dają wiele radości, nowych znajomości i wyjście z domu "do ludzi" też jest czasami potrzebne. W Czerwonym Baloniku było nawet spotkanie po jakims czasie naszej grupy z Naszymi dziećmi.Super! Z kilkoma parami trzymamy koantakt do dzisiaj. Nie miałabym chyba też motywacji do ćwiczeń sama w domu. W grupie raźniej. I jest ktoś kto zawsze poprawi, jeśli robi się jakieś błędy. Wybór należy do każdej pary.:-)
 
ZAPRASZAMY NA JOGĘ DLA PRZYSZŁYCH MAM!

W środy na godzinę 9:00 posiadamy grupę dla kobiet w ciąży! Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na energetyzujące zajęcia do naszego nowego centrum
jogi we Wrocławiu - FABRYKI ENERGII, mieszczącej się przy ul.
Św. Antoniego 2/4 we Wrocławiu, gdzie pod okiem wykwalifikowanych
specjalistów praktykować można jogę. Nasi nauczyciele
podchodzą do każdego indywidualnie, w zależności od stanu
zdrowotnego ćwiczących. Z chęcią dzielą się swoją bogata
wiedzą na temat technik jogi.

161898_156731071015078_5107480_n.jpg


Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem zajęć:
Fabryka Energii - Szko
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na warsztaty, jakich we Wrocławiu jeszcze nie było !!!

Zajęcia prowadzą znakomici fachowcy - pediatra neonatolog, psycholog, pedagog, a także instruktorka fitness specjalizująca się w ćwiczeniach dla ciężarnych, a także dla Mam po porodzie i ich Maluchów.
Proponujemy aktywne spędzenie czasu, zdobycie fachowej wiedzy, wymianę doświadczeń pomiędzy Rodzicami.
Zajęcia odbywają w małych grupach.
ZAPRASZAMY !!!
ul. Grabiszyńska 281 (budynek FAT), 6 piętro, pok. 602
tel. 603 037 370, 886 762 367 lub 071-36 09 528, 071-36 09 529
 
Kochane przyszłe i obecne mamy - do przyjścia na świat naszego dziecka przygotowujemy się przez 9 miesięcy, kupując i gromadząc różne bardziej i mniej potrzebne rzeczy. Chciałam Paniom zaproponować przygotowanie również intelektualne - naukę, jak pomóc naszemu maleństwu w sytuacjach trudnych, gdy cierpi i gdy znajdzie się w stanie zagrożenia życia.

Czy wiecie że urazy zadane umyślnie i przypadkowo stanowią główną przyczynę śmierci wśród dzieci we wszystkich rozwiniętych krajach świata.

Dlatego chciałam Panie zaprosić na kurs udzielania pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt.

W trakcie tego kursu nauczysz się m.in.:
-zasad bezpieczeństwa oraz poznasz aspekty psychologiczne -związane z niesieniem pomocy dzieciom,
-postępowania podczas utraty przytomności,
-podstawowych zabiegów ratujących życie,
-resuscytacji krążeniowo-oddechowej dzieci i niemowląt ,
-postępowania w przypadku wstrząsu (anafilaktycznego, hipowolemicznego),
-skutecznej reakcji na masywne krwotoki oraz współczesnych sposobów opatrywania,
-postępowania w urazach kończyn – pęknięcia, złamania, zwichnięcia, skręcenia,
-zabezpieczenia urazów kręgosłupa i głowy,
-postępowania w oparzeniach termicznych,
-postępowania po kontakcie z substancjami chemicznymi -oparzenia chemiczne, zatrucia,
-postępowania w zadławieniach,
-skutecznej reakcji na zatrucia drogą pokarmową,
-postępowania w porażeniu prądem
-ale również jak przygotować swoje mieszkanie na przyjście maluszka oraz gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.


Wszystkie zainteresowane Panie proszę o kontakt: m.kotwicka@segurobhp.pl. Kursy odbywają się na terenie Wrocławia. Koszt: 130 zł. Czas trwania ok. 5 godzin. Grupy max 12 osób.
 
Zapraszam na indywidualne lekcje szycia na maszynie mamy z niemowlakami oraz z małymi dziećmi. Zapewniam opiekę dla dziecka (sama jestem mamą niemowlaka). Lekcje o różnym stopniu zaawansowania. Częstotliwość spotkań oraz tematyka w zależności od upodobań osoby zainteresowanej (np. szycie konfekcji damskiej, szycie ubrań dla dziecka). Możliwość lekcji od poniedziałku do soboty. Godziny do indywidualnego ustalenia. Cena za 60 minut wynosi 28 zł. Lokalizacja: al. Kromera, Wrocław. Kontakt: kasitta@tlen.pl
 
reklama
Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem ?Adaptacja do przedszkola i szkoły?, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 ? 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

Celem spotkania jest propagowanie wiedzy i rozwijanie kompetencji wychowawczych, pozwalających zarówno rodzicom, jak i nauczycielom lepiej rozumieć, a tym samym efektywnie wspierać dziecko w okresie adaptacji do przedszkola i szkoły.

Spotkanie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej głos zabierze Pani poseł Ewa Wolak, członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Natomiast w części drugiej poprowadzone zostaną warsztaty oraz indywidualne konsultacje adresowane do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty a udział we wszystkich proponowanych zajęciach jest bezpłatny. W czasie ich trwania zapewniamy profesjonalną opiekę nad dziećmi uczestników.

PROGRAM SPOTKANIA:

CZĘŚĆ I

1. Rozpoczęcie ? powitanie uczestników.
2. Spotkanie z Panią poseł Ewą Wolak, członkiem Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży, dotyczące nowych zapisów prawa oświatowego, które będą realizowane w bieżącym roku szkolnym.
3. Tańce integracyjne: rodzice, dzieci i nauczyciele (dr Krystyna Dachtera, sala 111/112).

CZĘŚĆ II

1. Warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i nauczycieli
Równolegle: Zabawy i konkursy dla dzieci

http://www.dsw.edu.pl/fileadmin/user...sci/Tebela.jpg

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.B
Zgłoszenia (imię i nazwisko oraz nr warsztatu) proszę przesyłać na adres e-mail: i.hecka.dsw@interia.pl do 21.09.2011 r.

Serdecznie zapraszamy! :)
clip_image001.gif
 
Do góry