reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warto wiedzieć - nasze prawa itp.

Kobietki a ja mam jeszcze taki pytanie, może pomożecie.
Bo tatusiowi Dzidzi przysługują również różnego rodziaju przywileje, takie jak opieka, tacierzynskie, opieka zaraz po porodzie.
Nie znam szczegółów i właśnie się zastanawiam jak to jest wszystko jak mama nie pracuje, tak jak ja - studentka.
Co w takim wypadku przysługuje a co nie?
Wiecie może?
 
reklama
O dolaczam sie do pytania :)
Ja wiem tylko, ze jakos bezrobotna i studentka mam z UP dostac macierzynski...
A tatus ponoc moze wziac 2 tyg urlopu na czlonka rodziny, nie wiem tylko czy to dotyczy tylko CC czy SN rowniez
 
Już przeczytałam kilka takich artykułów i kodeks przejrzałam, ale dalej odpowiedzi nie znalazłam, bo wszędzie jest przyjęte, że matka jest na macierzyńskim. A ja nie będę , no bo przecież uczelnia mi nie da, tylko będę zaiwaniac w szkole. No i nie wiem jak wtedy to wszystko działa,
 
Kiniutka, w tym pierwszym artykule od Milki, punkt trzeci to:
3. Korzystanie z urlopu macierzyńskiego przez ojca dziecka

Nie o to ci chodzi?
 
to ja mam pytanie za 100 pkt :)
może któraś będzie wiedziała...
po porodzie ojciec może wziąć tatusiowy urlop a mama wrócić do pracy. Czy gdyby w tym czasie zaszła w ciążę to znowu może iść na l4 ciążowe i dalej bedzie dostawać pieniążki, ile ewentualnie musiałaby przepracować żeby przsługiwało jej to l4?
 
Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego masz prawo korzystać ze zwolnienia lekarskiego /płatne 100%/, potem z urlopu macierzyńskiego – oczywiście mając aktualne zatrudnienie.
 
reklama
no tak, ale mnie chodzi o co innego. chodzi mi o l4 ciążowe- takie jak teraz- dostaje 100% pensji i gdybym chciała znowu zajść w ciaze tak aby mi to przysługiwało to na ile musiałabym wrócić do pracy po wychowawczym
 
Do góry