reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warto wiedzieć - nasze prawa itp.

EWa ja jak byłam na wychowawczym z pierwszym synem11 lat temu, to było 2 lata płatne i rok bezplatny, to właśnie w tym okresie zdecydowałam się na drugie dziecko, żeby była ciągłość. I jak po trzech latach urodził się drugi syn to miałam kontynłacje wszystkiego od nowa, macierzyńskie, wychowawcze.
 
reklama
no tak, ale mnie chodzi o co innego. chodzi mi o l4 ciążowe- takie jak teraz- dostaje 100% pensji i gdybym chciała znowu zajść w ciaze tak aby mi to przysługiwało to na ile musiałabym wrócić do pracy po wychowawczym

jak idziesz na wychowawczy to musisz 30 dni przed powrotem "do pracy" poinformować pracodawcę, że wracasz i w dniu powrotu dajesz zwolnienie lekarskie ciążowe i tyle płacą Ci z powrotem, tylko najlepiej podpytać dokładnie w ZUSie jak już będziesz daleko w takich planach ;-)
 
teraz cały wychowawczy jest bezpłatny, tylko pracodawca odprowadza Ci składki, jak nie wrócisz z wychowawczego do pracy to będąc w drugiej ciąży dostaniesz L4 to nic Ci za nie nie zapłacą bo zwolnienie nie anuluję wychowawczego, dostaniesz dopiero macierzyńskie
 
na wychowawczym można dostać zasiłek z mopsu,chyba 400zł przez dwa lata+do tego rodzinne,ale dochód na osobę w rodzinie netto nie może przekraczać 504zł.kupcie sobie dzisiejszą wyborczą:)
aż zamarłam jak zobaczyłam jakie wysokie(!!!!!)rodzinne można dostać - na dziecko powyżej 5 roku życia 91 zł,a do 5 - 67zł
ja na córcie jak urodziłam dostawałam 48zł(na paczke pampków nie starczało wtedy ha ha ha)
 
na wychowawczym można dostać zasiłek z mopsu,chyba 400zł przez dwa lata+do tego rodzinne,ale dochód na osobę w rodzinie netto nie może przekraczać 504zł.kupcie sobie dzisiejszą wyborczą:)
aż zamarłam jak zobaczyłam jakie wysokie(!!!!!)rodzinne można dostać - na dziecko powyżej 5 roku życia 91 zł,a do 5 - 67zł
ja na córcie jak urodziłam dostawałam 48zł(na paczke pampków nie starczało wtedy ha ha ha)

i właśnie dlatego nie opłaca mi sie iść na wychowawczy, tym bardziej że mam umowę na czas określony i mogą mi nie przedłużyć.. poza tym dochody wysokie, co z tego że wszystko w kredyty idzie ;/ będziemy sobie z mężem dziecko podawać w drzwiach bo on na zmiany robi a jak nam obojgu jedynki wypadną to teściowa przyjdzie.. tak planuję
 
reklama
elifit
nie dziwie się, bo przecież jakoś to wszystko trzeba spłacać, a jesli obawiasz się co pracodawca zrobi to lepiej mu nie podpadać... bo stracić pracę łatwo, ale odzyskać niestety gorzej.

My narazie nie mamy kredytów ale opłaty za szkołe niestety, no ale jakoś musimy dać radę, ja do pracy nie wiem czy wrócę, z jedne strony fajnie by było chociaż na 3/4 etatu, ale z drugiej nie wiem jak to będzie z dzidziem, ale podejrzewam że wszystko wyjdzie i tak w praniu...
 
Do góry