reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warzywa i owoce

W zupach warzywnych czy kremach da się sporo przemycić, prawda? Przynajmniej u nas to działa jak nie widać co w zupce pływa. Ale najzdrowsze jednak to surowe warzywa. Dzięki za info o aplikacji, jest ciekawa. A ode mnie macie info o warzywnym profilu Pora na Pomidora znajdziecie porady, a teraz nawet organizują warzywny konkurs.
 
reklama
Możesz też spróbować proponować dziecku sezonowe specjały, tak jak np. arbuzy, które powinny mu posmakować. Warto też mu uświadomić fakt, ile zawierają cennych witamin i innych składników odżywczych, a może się przekona:wink:
 
@Klarowna, przypuszczam, że świadomość zawartości witamin w owocach dzieci nie przekona :D A jak się zapatrujecie na soki dla dzieci? Ja się zakochałam w ROKO Fun, wszystkie są pyszne, mają kolorowe butelki - co jest ważne dla maluchów no i są bez cukru i konserwantów a z witaminami - co ważne dla rodziców :)
 
Tak. Dzieci moje piją soki niemniej nie sa to soki kupowane w sklepach z uwagi na to, że zawierają w sobie duże ilości cukru. Kupiłam sobie wyciskarkę do soków oraz codziennie wyciskam dla nich z rana soczki.Są one zdecydowanie zdrowsze oraz zawierają w sobie wszystkie witaminy oraz mikroelementy, których brakuje w gotowych sokach.

Na kolację również staram się codziennie robić sałatkę z warzyw.Świetna jest sałatka z marchewki po indyjsku.Jedna z naszych ulubionych.
www.przepisy.pl/przepis/surowka-z-marchewki-po-indyjsku-video
 
Ostatnia edycja:
Nie rezygnuj z podawania warzyw i owoców. Nie wymagaj od dziecka by zawsze wszystko zjadło z talerza. Ważne jest żeby spróbowało wszystkiego. Jednak rozkaz że musisz zjeść wszystkie warzywa sprawi, że faktycznie może zacząć ich unikać. Pamiętaj, że jedzenie ma wiązać się z przyjemnością smakowania, a nie ze strachem. Jak będziesz strofowała jak nie zjesz warzyw nie dostaniesz deseru, mogą skutkować tylko przez jakiś czas. Jednak nie przyniosą upragnionego rezultatu. Powodzenia.
 
Ja warzywa wyciskam na soki i razem z córeczką je pijemy. Kupiłam sobie wyciskarkę do warzyw - ten nowy model kalorika FE 2000I i jestem bardzo zadowolona bo przy małym dziecku to wiadomo nie mam za dużo czasu na przygotowywanie posiłków, a ta wyciskarka jest o tyle wygodna, ze można do niej wrzucać całe warzywa i owoce i bardzo łatwo się ja czyści.
 
Ja np. łączę dynię z marchewką - PYCHA! Obieram ze skórki i wszystko robię ręcznie. Męczące, ale może któraś z Was zna lepszy sposób? :)
 
reklama
Skóra dyni może być za twarda dla wyciskarki i to chyba jest za twarda dla każdego modelu dostępnego na rynku... :D Lepiej ją usunąć i odkroić miąższ jak najbliżej skórki. No i ja osobiście nie usuwam pestek, bo mają wiele cennych wartości odżywczych. :)
 
Do góry