reklama
  • Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Rodzinnych, pogodnych, pełnych harmonii i miłości. Niech wszelkie trudności odejdą w zapomnienie, a towarzyszy Ci uśmiech, radość i spełnienie. ania ślusarczyk i team babyboom

Warzywa i owoce

karolinne

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Oj tak. Mamy wyciskarkę, ale robie soki raz na dzień albo raz na dwa dni. NIe podaję soków dzieciakom kilka razy dziennie ponieważ nie soki są najzdrowsze ale warzywa i owoce w naturalnej formie. Z racji tego,ze zawierają w sobie błonnik. A błonnik również jest niezbędny organizmowi ( na przykład dla odpowiedniego trawienia). Link do: Zdrowa żywność
Przemycam również owoce i warzywa w potrawach. Na przyklad w roznego rodzaju placuszkach.

Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązania
0
Mój chrześniak niezbyt przepadał za warzywami o owocami, bo jego rodzice szybko poddawali się, gdy coś mu nie smakowało i na długi czas wykluczali takie produkty z diety. A okazało się, że wystarczy podać owoc czy warzywo w nieco innej formie czy pokrojone w ciekawe kształty i od razu przyciągały uwagę dziecka. A przecież niby ich nie lubiło... Poza tym dobrze sprawdziły się właśnie soki albo miksowane owoce, bo miały więcej smaku i dziecko też widziało jak rodzice je popijali, a podjadania warzyw raczej nie miał okazji obserwować

Rozwiązania
0
Moje dzieciaki nie przepadają za warzywami i owocami w stałej formie niestety.... Probowałam je do nich przekonać ale nie, nie chcą jeść. No i kupiłam sobie w koncu wyciskarkę i soki piją bardzo chętnie. Nasz ulubiony sok
burak
marchewka
jabłko
pomarańcza
oraz natka pietruszki ( polecam poczytać sobie o jej właściwosciach bo sama natka ma o wiele wiecej witaminy C niż cytryna, tak wieć zdecydowanie warto wprowadzić ją do swojej diety bo to czyste superfood)

Zwykle taki sok stanowi albo drugie śniadanie albo podwieczorek. Na tym blogu jest sporo dobrych przepisów.

Ostatnia edycja: