reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warzywa w diecie dziecka

dziewczyny kupilam dzisiaj synkowi dynie no tak kupic latwo ale co z nia moge zrobic?moze znacie jakies przepisy z dynia w roli glownej?
jak kupowalam synkowi w sloiczkach to i obiadki z ziemniaczkami byly i deserek z jabluszkiem ale nie wiem czy mam dynie zawsze dawac ugotowana czy jak eh ja to mam pomysly :D

z gory dziekuje za rady :)
 
reklama
ja kiedyś zrobiłam zupę z dyni. Co prawda jadłam ją z mężem, nie mieliśmy jeszcze wtedy Patrycji :) !
Nie jest to jakiś skomplikowany przepis, ale tylko taki próbowałam! ::)
Trzeba pokroić dynię w kostki (większe) i ugotować na kostce rosołowej, dodać cebulę pokrojoną (2-3 szt.). Wszystko razem gotujemy, aż będzie mięciutkie. Potem po ugotowaniu miksujemy całość, aby powstał krem, albo można przetrzeć przez sitko (ale mikserem szybciej). I doprawaimy do smaku: sól, pieprz, słodka papryka. Można jeszcze to zaprawić śmietaną, ale myślę że nie jest to konieczne.
 
Ja też robiłam zupę z dyni w dyni. Trzeba najpierw zrobić "garnek" z dyni, czyli odciąć mniej niż połowę od góry, wydrążyć miąższ delikatnie, żeby nie przedziurawić (trochę miąższu zostawić i nie skrobać, zeskrobie się jak będzie gotowa zupa z piekarnika). Udusić wydrążony miąższ z cebulką, marchewką, pietruszką, przyprawić i zmiksować, można dodać trochę śmietany i wody jak będzie zbyt gęsta papka, przelać do "garnka" z dyni, przykryć odciętą pokrywką i do piekarnika na około godzinę w 150 stopniach aż wyjda brązowe bąbelki na "garnku". Podaje się to z grzankami na przykład lub groszkiem ptysiowym.
 
O ile się orientuję to surówki można podać po ukończeniu roku.
Surowe owoce oczywiście dużo, dużo wcześniej, ale warzywka takie jak ogórek, pomidor, rzodkiewka, seler, por na surowo dopiero po ukończonym 12 miesiącu życia.
 
Witam,

Wlasciwie to nie wiem, kiedy, ale jezeli chodzi o surowe warzywa to dawalam np. pomidora juz w 8 miesiacu - nie bylo zadnych klopotow.
Jezeli chodzi o surowa kapuste to zaczelam tak ok 11 miesiaca - tez bez zadnych klopotow, nawet przyznam, ze lepiej sie pozniej zalatwia.

Pozdrawiam,
 
dziękuje za informacje. Olga wlaśnie niedlugo kończy roczek i chciala bym jej wprowadzić surówki, mam 3 letnią siostrzenice która nie je żadnej surówki bo wszystko jest niedore a nawet nie chce spr bo "Jula tego nie lubi" wolala bym uniknąć takich niespodzianek z Olgą.
 
Też mam taki dylemat kiedy surowe warzywa :mad:
Jak teraz jest zima to jakie mam jej dać surowe warzywo wszystko jest pryskane i konserwowane,żeby się trzymało.
myślałam o rzeżuszce kupię nasionka i wyhoduje ???Poradzcie coś dziewczyny bo nie chciałabym mieć takiej sytuacji że warzywek nie będzie jadła :mad:
 
najlepiej własnie wyhodowac rzeżuchę albo szczypiorek lub pietruszkę w domu, bo nawet jak przyjdzie wiosna to nowalijki nie sa zdrowe dla dzieci, bo zawieraja duzo zw. chem, dopiero te letnie warzywa, które dojrzewają naturalnie sa w miarę bezpieczne. choc teraz to cholera wie. ale nowalijek nie polecam.
to znalazłam w necie:
Od kiedy można dziecku podawać surówki?
To zależy, ile malec ma ząbków i czy potrafi gryźć. Zazwyczaj półtoraroczne dzieci mogą już jeść startą na drobnej tarce i wymieszaną z jabłkiem marchewkę lub startego na grubej tarce kwaszonego ogórka.

Czy kilkulatek może jeść kapustę na surowo?
W lipcu, gdy jest młoda – tak. Surówka z cienko pokrojonej kapusty (wierzchnie liście odrzucamy) i marchewki to znakomity dodatek do ryb i mięs. Doskonała, choć mało popularna jest też surówka z kalafiora. Warzywa kapustne: kalafiory, brukselka, brokuły są bogatym źródłem witaminy C. Nie ustępują pod tym względem cytrusom!

Czy maluchy powinny dostawać sałatę?
Tak. Dwulatkowi możesz ją podać pokrojoną lub porwaną na drobne kawałki, najlepiej z sosem winegret (mieszamy ją tuż przed podaniem,
aby zachowała kruchość – miękką łatwiej się zakrztusić). Czy wiesz, że sałaty o ciemnych liściach mają sześć razy więcej prowitaminy A i trzy razy więcej witaminy C niż sałata lodowa?

Jak gotować warzywa?
Najlepiej na parze. Nie wolno ich rozgotowywać – wyglądają wtedy nieapetycznie, są mniej smaczne i tracą cenne składniki.
 
reklama
Co sądzicie o botwince? Zastanawiam sie czy mogę troszkę dać mojej Julci. Buraczki już jadła...
 
Do góry