reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wąska miednica, a poród sn.

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Koncze 29 tc. Bylam dzis na wizycie i lekarka stwierdziła ze zastanawia sie nad cc w moim przypadku bo jestem drobna i mam waska miednice. Czy ktoraś z was tak miala i rodziła sn? Czy Miednica moze sie jeszcze " rozejsc" przed porodem zeby mic rodzic normalnie? Czy nastawic sie lepiej na cc ?
Gin.powiedziała ze podejmie decyzje na kolejnej wizycie ktora mam za 3 tyg
 
reklama
Ja nie miałam, ale moja kuzynka ,wyglada jak dziecko ,szczuplutka tak ,waska , i 2 razy rodziła naturalnie ,i mówi że to pikuś, gdzie lekarz straszył ze będzie ciężko
 
Moja szwagierka miałam dwa razy CC właśnie ze względu na wąska miednicę, ale określali to dopiero pod koniec ciąży według pomiarów dziecka, poprostu by nie przeszło.
 
Moja siostra miednica do rodzenia, wysoka dziewczyna, 16 h ja męczyli sn i w końcu zrobili łaskawie CC będąc w szoku, że jakim cudem się nie udało.
Koleżanka teraz rodziła, jest malutka i drobniutka sn bez problemu, więc nie wiem czy faktycznie ta miednica ma znaczenie, bo teoretycznie małe kobietki rodzą sn, a te duże niejednokrotnie CC, bo nie są wstanie.
 
Moja szwagierka miałam dwa razy CC właśnie ze względu na wąska miednicę, ale określali to dopiero pod koniec ciąży według pomiarów dziecka, poprostu by nie przeszło.
Właśnie moja doktorka powiedzila ze powie mi na 100% na wizycie 29 stycznia. Wczoraj to zasugerowala bo powiedzila ze ona widzi wlasnie cc...
 
Mi ginekolog powiedział, że będę miała trudny poród, właśnie przez wąska miednicę. Urodziłam siłami natury i nie było źle. Nawet szybko poszło. Dziecko ważyło 3830.
 
reklama
Ja dzisiaj usłyszałam taki właśnie "wyrok". Co mnie kompletnie oszołomiło i wręcz zdruzgotało.

Może komuś się przydadzą informacje poniżej:

1. W wytycznych PTGiP z 2018 r. NIE ma niewspółmierności, ani ogólnie wymiarów miednicy jako wskazania do CC. Są natomiast nieprawidłowości w obrębie miednicy spowodowane przede wszystkim urazami miednicy w przeszłości.
2. Jest mocne opracowanie tematu dotyczące przełomu XIX i XX w. - gdzie bardzo zwracano na wymiary miednicy uwagę. Należy uwzględnić, że:
- choroby kości były wtedy niestety częste (krzywica, polio, niedożywienie)
- kobiety rodziły na leżąco
Przy takich czynnikach wielkość miednicy faktycznie ma znaczenie

3. Ukoił moje nerwy trochę ten podcast. Link do: DDBP. ODCINEK 9. Wąskie biodra a poród naturalny z położną Katarzyną Siudak-Piwowarską ORAZ ogólnie wypowiedzi z grupy na FB Błękitny Poród. Gdzie temat za wąskiej miednicy stwierdzonej apriorycznie został zdyskredytowany zupełnie i zmasakrowany żywymi przykładami od mam oraz od położnych.

Termin mam na lipiec 2021. Jak będę pamiętać, to dam tutaj znać, jak poszło. Nastawiam się na SN i będę teraz szukać, kto ode mnie, takiego kurczaka, SN przyjmie.
 
Do góry