reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasza sytuacja zawodowa, a ciąża?

S

Sana_

Gość
Hej, jestem tu nowa i nurtuje mnie pewne pytanie. Jaka była Wasza sytuacja zawodowa, gdy dowiedziałyście się o pierwszej ciąży? Praca na etat, dorywcza, nauka, brak pracy?

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam jeśli post nie w odpowiednim dziale :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja w pierwszej ciąży nie miałam nic...nie pracowałam
Teraz kiedy sytuacja się unormowała...mam część etatu to nie ma dzidzi....niestety
 
ja w ciąży pracowałam, pracowałam praktycznie do ostatnich dni ciąży a po powrocie do pracy, pierwszego dnia po macierzyńskim dostałam wypowiedzenie, zrobili likwidację stanowiska, 8 marca w dzień kobiet pracodawca dał mi taki prezent, ten kraj jest nienormalny i na pewno nie prorodzinny :-(
 
Trochę mnie pocieszyłyście, bo też aktualnie nie pracuję i jestem w ciąży. To był świadomy wybór, poki finansowo jest ok. Ale mimo wszystko wydawało mi się to dziwne. Na zachodzie jest to standard, w szarych Polskich realiach nie do pomyślenia, aby pracował tylko ojciec. Dzięki wielkie. :)
 
reklama
Nie wiem jak jest na umowie na zlecenie, ale na pełnym etacie wystarczy po macierzyńskim złożyć wniosek o zmianę etatu na 7/8 i wtedy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy przez rok zdaje sie. U mnie w pracy jest to powszechnie stosowana praktyka.
 
Do góry