reklama

wasze sposoby na oszczędzanie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez basiaa123, 6 Lipiec 2016.

1. basiaa123

basiaa123 Aktywna w BB

Hej, jak w temacie, w jaki sposób oszczędzacie pieniążki? Odkładacie je na lokate czy może inwestujecie w złoto, waluty albo inne ? Ja zastanawiam sie co zrobić zeby zapewnić mojemu 5 letniemu synowi godny start w życiu dorosłym. Wiem że do tego jeszcze zostało troche czasu ale nie dysponuje zbyt dużym dochodem i chciałabym wcześniej zaczać żeby więcej móc odłożyc ;)

2. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Mnie nie stać na odkładanie... Sama też nie dostałam nic na start i jakoś żyję ;)

3. reklama
  4. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Ja synkowi odkładam na konto pieniądze. Zaczęłam jak tylko się urodził. Wszystko co dostanie od babci, dziadka, wujka, cioci ląduje na koncie. Do tego mamy skarbonkę i tam wrzucam mu zawsze jakieś kilka złotych dziennie. Pieniądze, które dostał na chrzciny, urodziny itp też odłożyłam na konto. Synek ma dwa latka ponad i już ma całkiem niezłą kwotę.

5. adam_beatka

adam_beatka Zaciekawiona BB

@Nulini, ja miałem podobnie ale skoro teraz nie wiedzie mi się źle to chce pomóc mojemu potomstu
    bardzo dobry pomysł Lui, ja działam podobnie, wszystko zbieram i wrzucam na lokate bo to zawsze bezpieczniejsza forma, zysk jest stały i pewny. Ja ostatnio założyłam sobie lokate w ideabanku na całkiem rozsądnych warunkach. Jeśli by którąs z was byłaby zainteresowany to podrzucam linka Link do: Lokata NIEZWYKŁA ÓSEMKA Moim zdaiem to całkiem niezły pomysł na zapewnienie dziecku spokojnego startu w życiu ;)

6. kusmir

kusmir Fanka BB :)

Mnie ostatnio też nie stać na odkładanie pieniędzy, ale oszczędzać oszczędzam - nie kupuje pierdół, które nie są mi potrzebne i 10x się zastanowię zanim zdecyduje się na jakiś zakup. Nigdy się mi nie zdarzyło, żeby zabrakło mi pieniędzy.

7. julatka

julatka Zaciekawiona BB

Jak uda mi się czegoś odmówić to pieniądz hops ląduje w skarbonce :) Co nam się uda odłożyć to wpłacamy na lokatę, chociaż sa to niewielkie sumy :)

8. Lazy

Lazy Początkująca w BB

odkładanie co miesiąc konkretnej kwoty, która jest nie do ruszenia. Reszta jest rozdzielona na opłaty i bieżące rzeczy.
    Jeśli chodzi o zakupy - najwięcej wydajemy na jedzenie - dlatego gotuję i planuję tak, żeby niczego nie wyrzucać. Zużywam zapasy, zawsze najpierw używam tego co mam w domu, ewentualnie dokupuję jakieś pojedyncze składniki.
    Jeśli chodzi o kosmetyki - staram się nie robić zapasów, może poza żelem pod prysznic, szamponem, pastą do zębów itp. Chyba, że coś czego stale używam jest w jakiejś korzystnej cenie - wtedy kupuję zapasik mały.
    Gasimy zbędne światla, wyłączamy sprzęt ze standby w nocy, nie lejemy dużo wody, mamy oszczędną spłuczkę w wc (tu idzie najwięcej wody w gospodarstwie domowym). Mam sprzęt klasy AA +
    nie jest źle [​IMG]

9. follko

follko Początkująca w BB

Kiedyś jak byłam niecio młodsza powiem szczerze, że niespecjalnie sie przejmowałam o pieniadze-nigdy nie było ich az tyle, żeby życ na jakimś wysokim poziomie ale bardziej swobodnie podchodziłam do tematu. Dziś kiedy pojawiła się rodzina sytuacja zmieniła sie bardzo. Bardziej analizuję ile za daną rzecz płacę i czy ona jest mi tak naprawdę potrzebna. Ciężko się było przestawić ale trzeba było. Polecam poczytać trochę o planowaniu finansów: Link do: Systematyczne oszczędzanie - Kalkulatory - Kapitalni.org pomaga spojrzeć inaczej na wiele rzeczy. Bezpieczeństwo finansowe jest teraz dla mnie bardzo ważne tym bardziej, że czasy w których żyjemy są średnio stabilne.

10. reklama
  11. złośka

złośka Fanka BB :)

Odkładam na konto oszczędnościowe.

12. Tominieraszka

Tominieraszka Początkująca w BB

Ostatnio odkryłam w sieci takie narzędzie - kalkulator wydatków ( Link do: Kalkulator wydatków | KRUK S.A. ) . Dzięki niemu uzmysłowiłam sobie, że nawet “pierdoły” typu batoniki czy piwo w skali miesiąca stanowią spory wydatek. Staram się więc ograniczać tego typu “przyjemności” i powiem wam, że na koncie rzeczywiście zostaje ciut więcej pod koniec miesiąca :)

Poleć forum