reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek beflerski - nie tylko dla belfrów;)

pytia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
4 681
Ktoś kiedyś rzucił pomysłem na taki wątek, ale na pomyśle się skończyło. Ponieważ WRZESIEŃ blisko :( pomyślałm, że może jednak wątek się przyda (tym bardziej, że belferskie tematy wracają ostatnio jak bumerang na innych wątkach) Proszę więc wszystkie szanowne panie nauczycielki o odmeldowanie się (dla usystematyzowania i porzadku;) - czego uczycie i w jakiej szkole. I napiszcie, proszę, kiedy wracacie do pracy. Oczywiście w wątku jest miejsce na wszystko, co się wiąże z naszym zawodem, ale też na zwykłe pogaduchy ;)
No to ja zaczynam.

Uczę j. polskiego i wiedzy o kulturze w liceum ogólnokształcącym. We wrześniu br. wracam (bo niestety muszę), ale tylko na 1/2 etatu. Po cichu liczę, że uda się te 10 godzin upchnąć w dwa lub trzy dni, a resztę będę miała wolne. Poważnie się zastanawiam, jak rozwiązać sprawę karmienia (a w moim przypadku odciągania), bo jakoś odciągania w szkole na przerwie sobie nie wyobrażam ;)
 
reklama
ja uczę języka polskeigo teraz juz tylko w gimnazjum w Młodziezowym Ośrodku Wychowawczym ( zaczynam we wrzesniu)

Pytia, ja zamykałam sie w swojej klasie i tam albo karmiłąm albo odciągałam na długiej przerwie.

ja teraz już sobie odpuszcze odciaganie, będe karmić pierisą tyle ile będę mogła, w końcu Bartekj będzie miał już 6,5 miesiąca
jak mnie nie będzie w domku - maluch dostanie owoc, mleczko modyfikowane, zupkę, a rano ,po południu i wieczorkiem będzie dostawał cyca :)
 
no to kolej na mnie...uczę mayematyki i informatyki w gimnazjum

a co do karmienia od września to mam takie samo nastawienie jak moja poprzedniczka ;)
 
A ja ucze angielskiego w technikum oraz w liceum. I niestety wracam do pracy we wrześniu. :(Ucze krótko bo 3 rok i będę się starała karmić cycem jak najdłużej może nawet i na przerwie - dłuższej bo prace mam viza viz domku jakieś 20 sekund
 
Ja ucze angielskiego w gimnazjum i podstawowce. Ale zlozylam podanie o urlop wychowawczy- 3-letni :)
Natomiast co do karmienia to powoli zaczynam sie lamac, bo mimo coraz bardziej rygorystycznej diety Oli znowu wracaja paskudne plamy i krostki na policzkach i szyi.
 
kaśka76 pisze:
Pytia: a o czym jest wiedza o kulturze?????????

:laugh: No tak, "za naszych czasów" ;) tego nie było. Przedmiot wszedł do szkół ponadgimnajalnych wraz z reformą 5 lat temu. To mieszanka historii sztuki, historii muzyki i zagadnienień ogólnie dotyczących kultury.

Azik - kurcze, jak nie mam czegoś takiego jak "swoja klasa". Szkoła u nas ciasna, uczniów dużo i wędrujemy na każdą lekcję do innej sali :( Ale raczej nie nastawiam sie na odciąganie w szkole, myślę, że spróbuję odciągać rano przed wyjściem i potem po powrocie (jak mi starczy samozaparcia, bo ostatnio z tym u mnie kiepsko).

A jak stoicie ze stażem? Ja miałam w maju kończy staż na mianowanie, ale ze względu na macierzyński wszystko mi się przesunęło. Teraz muszę nadrobić od września 4 miesiące i zdać egzamin. Ale mianowanie i kasę dostanę dopiero od następnego września :(
 
reklama
W dniu, w którym zdałam sgzamin na mianowanego zrobiłam teściu i wyszła Patrycja :) A teraz nie robię stażu na dyplomowanego, bo mam zamiar postarać się o braciszka dla Patri za jakieś 2 lata i z moich obliczeń mogłabym przekroczyć 1 rok przerwy w pracy, a nie mam zamiaru powtarzać stażu. A poza tym nie chce mi się ;) bo mam ciekawsze zajęcia (zajmowanie się córcią :) )
 
Do góry