reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wątek bez marudzenia, czyli pozytywne aspekty bycia ciężarówką :)

[...] "ciąża to nie choroba"
To akurat prawda, ciąża to nie choroba, zdaża się co prawda, że niektóre kobiety źle ją przechodzą, ale ogólnie kobiety ciężarne są zdrowe.
Nie uważam żeby kobiety w ciąży powinny oczekiwać jakiegoś specjalnego traktowania. Myślę, że przepuszczanie w kolejce czy ustępowanie miejsca siedzącego powinno być zarezerwowane dla tych, które nie czują się najlepiej podczas tego specjalnego stanu, w chwili gdy czujecie się normalnie nie rozumie dlaczego zgadzać się na jakieś ustępstwa, a w kolejce po papierosy to już przesada.
 
reklama
Ja uważam że kobieta ciężarna powinna być traktowana w sposób szczególny, ponieważ tego wymaga kultura. Mnie od dzieciństwa uczono kultury osobistej, w tym także aby ustępować miejsca kobiecie w ciąży.
 
weronika
tak, tylko skąd obcy człowiek ma wiedzieć czy kobieta sie akurat źle czuje czy nie?
Dobrze wychowany uprzejmy człowiek przepuści, ustąpi..bo tak wypada...a takich mało.
A poza tym napisalam ze ciąża to nie choroba, tylko stan wyjątkowy.

Nawet najzdrowsza kobieta w ciąży pod koniec może czuć ciężar i dyskomfort...
to normalna sprawa.
Wiadomo ze nikt nie ustępuje we wczesnych miesiącach bo brzuch jest jeszcze nie duży (tu chodzi o ostatnie miesiące).
A jeśli ktoś mi ustępuje to czemu nie.. Czemu mam sobie nie ulżyć.

Nadal uważam ze kobiety w ciąży zasługują na szacunek i przywileje.

ja sie mogę bez tego obejść ale najbardziej chodzi mi tu o kobiety które w ciąży czuja sie kiepsko a takich jest dość sporo.
 
To akurat prawda, ciąża to nie choroba, zdaża się co prawda, że niektóre kobiety źle ją przechodzą, ale ogólnie kobiety ciężarne są zdrowe.
Nie uważam żeby kobiety w ciąży powinny oczekiwać jakiegoś specjalnego traktowania. Myślę, że przepuszczanie w kolejce czy ustępowanie miejsca siedzącego powinno być zarezerwowane dla tych, które nie czują się najlepiej podczas tego specjalnego stanu, w chwili gdy czujecie się normalnie nie rozumie dlaczego zgadzać się na jakieś ustępstwa, a w kolejce po papierosy to już przesada.

A kto tu mówi o kolejce po papierosy... Chodzi o sam fakt, że skoro sklep sam wychodzi z inicjatywą "kas pierwszeństwa" to powinien się z niej wywiązywać, a jeśli akurat nie ma takiej możliwości to chociaż zadbać o to by obsługa była miła i światła... Po prostu przykro się robi gdy ktoś z góry jest na "nie"
 
Witam was moje kochane Kobietki!!!!

W ciąży czuję się w pełni kobieca,muszę nawet zauważyć,że odczuwam większe zainteresowanie mężczyzn.Może dlatego,że czuję się naprawdę dobrze fizycznie,ale i psychicznie,a t pewnie widać...kobieta wtedy ma inną aurę.Pozytywne jest też to,że właśnie to czas na to,abyśmy w pełni mogły skupić się na sobie,na swoich potrzebach....bez wyrzutów sumienia ,że nie zbawiamy całego świata.Warto wtedy wykorzystać przysługujące nam przywileje.....nie lubię kiedy kobieta odmawia pomocy przez swoja wrodzoną skromność.Moja mama nie mogła doświadczyć takich miłych sytuacji jak teraz ja doświadczam,może dlatego ,że kiedyś jednak ciąża nie była uważana za taki piękny stan jak dzisiaj.Dlatego te wszystkie komentarze starszych pań ....Zmieniajmy to....Bądzmy dumne w ciąży:-)
 
Pan w McDonaldzie przepuścił mnie w kolejce i jeszcze zwrócił uwagę dwóm 12-14 latkom żeby też to zrobili "bo nigdy nie będą w stanie inaczej docenić tego, jak wyjątkowy to stan więc niech chociaż wykazują się szacunkiem dla kobiet w ciąży". Chłopcy oczywiście przepuścili a ja się prawie wzruszyłam :-)
 
tez to zauważyłam w pierwszej ciąży. Czułam sie naprawdę seksi , faceci sie oglądali a ja sie śmiałam w myślach ze niewiedzą ze podrywają kobietę w ciąży.
Nawet kupiłam sobie pierwszy raz od paru lat miniówe hehe ..kilka romantycznych sukienek upiętych pod biustem i luźniejszych na brzuchu,
ze wyglądałam mimo wszystko szczupło w pierwszych miesiącach.
i dostałam takiej pewności siebie....Ale z tego wszystkiego najbardziej cieszy mnie reakcja meza,
bo ciąża ani trochę go nie odstraszyła ode mnie (fizycznie)
od poczatku do końca miał ochotę i nic mu nie przeszkadzało.
Teraz jest tak samo
Reakcja babci tez mnie zaskoczyła bo o dziwo nie zmusza mnie do jedzenia mięsa :-D
 
reklama
A kto tu mówi o kolejce po papierosy... Chodzi o sam fakt, że skoro sklep sam wychodzi z inicjatywą "kas pierwszeństwa" to powinien się z niej wywiązywać, a jeśli akurat nie ma takiej możliwości to chociaż zadbać o to by obsługa była miła i światła... Po prostu przykro się robi gdy ktoś z góry jest na "nie"

Jeśli chodzi o tą sytuację w supermarkecie to ... szkoda się wypowiadać. Jeśli są kasy dla uprzywilejowanych to powinni to respektować tak jak pan z biura obsługi klienta
 
Do góry