reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

dziewczyny,potrzebuje rady...

ja wiecie (albo i nei) meiszkam w Norwegii.. Bylam juz u lekarza ale usg jest tu 1 i mam termin na 14 wrezsnia.. Za 4 tyg jade do polski, wlasnie dzis dzwonilam zeby sie umowic na wizyte i usg. i wtedy pani doktor mi powiedziala ze na badanie przeziernosci karkowej bedzie juz za pozno, bede wtedy w 14 tyg i 3 dniu... I teraz moje pytanie, czy mam szybciej jechac, czy to badanie jest neizbedne?? czy naprawde niemozliwe jest zrobienie tego badania 3 dni po (mowila ze do 14 tyg, ja osobiscie mysle ze nie robi to roznicy, ale sama nei wiem)..

Mam straszny metlik w glowie.. Autentycznie nie wiem co robic..Bilet mamy na sobote na noc, bedziemy w Polsce w niedziele i od razu w poniedzialake chcialam isc.
czy wy mialayscie te badanie???
 
reklama
Asia ja nie pamiętam w którym dokładnie tygodniu miałąm robione w pierwszej ciąży to badanie, ale na pewno do 14 tyg, natomiast jest to istotne badanie zebyście byli spokojni ze wszystko z dzidzia dobrze. Jeżeli mozesz wczesniej przyjechać zrób to .
 
Losek ode mnie zgody na opuszczenie lutówek nie dostaniesz i już :p
Shingle naprawdę zarażają śmiechem te Twoje dowcipy :) SUPER
AsiaMoss niestety ja też wszystko poznaje i nie mam pojęcia,,, jak to dokładnie jest,,, ja sama mam wizyte 30 lipca, też musiałam przyspieszyć żeby załapać się na 13 tydzień
a do mojego dzionka to zaraz zabieram sie za podłogi, bo już poodkurzałam i obiadek wstawiony :-) nie wiem co mnie tak naszło dzisiaj na sprzątanie, ale to chyba przez to że piękna pogoda :-D
uciekam, będę później PAPAPA Lutóweczki :tak:
 
Witajcie mamuśki! ja dzisiaj poodbierałam wyniki i z nimi o 15stej idę do lekarza..mam nadzieje,że wszystko będzie ok..ale sie denerwuje jakos dzisiaj wyjątkowo..nigdy tak nie miałam..:confused:..Losek ciesze się,że już masz taką dużą dzidzię..ja się juz też nie moge doczekac jak zacznie byc u mnie cos widac..tzn brzuszka dostanę :-)Pozdrawiam Was wszystkie i miłego dzionka życzę:):-);-)
 
Hello Śnieżynki :-D




USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych.
Zaobserwowano, że wady genetyczne u płodów wiążą się z pewnymi powtarzalnymi, uchwytnymi w badaniu ultrasonograficznym odmiennościami w stosunku do zdrowych płodów. Pierwszym tego typu markerem, dodanym do badań przesiewowych w 1992r. była tzw. przezierność karkowa (nuchal translucency NT). Efekt przezierności karkowej spowodowany jest przejściowym nagromadzeniem się płynu pod skórą szyi płodu, najlepiej obserwowanym w badaniu ultrasonograficznym między 10 a 14 tygodniem ciąży, gdy długość ciemieniowo - siedzeniowa płodu CRL waha się od 45 mm do 84 mm. Nieprawidłowe wartości tego parametru sugerują możliwość wystąpienia wad genetycznych u płodu. Pamiętać jednak należy, że nie ma żadnych ściśle określonych norm dla przezierności karkowej NT, gdyż jest ona uzależniona od wielkości płodu. Dopiero uwzględniając oba parametry tj. wielkość płodu CRL i pomiar przezierności karkowej NT oraz wiek matki można wyliczyć ryzyko wystąpienia wady genetycznej u płodu. Wartość ryzyka zespołu Downa uważa się za podwyższoną, jeżeli wynosi ona powyżej 1/300.

Kochan już o tym pisałam, ale dla przypomnienia wrzucam raz jeszcze,
Z tego co się zorientowałam to co kraj to inne metody prowadzenia ciąży. W Polsce są trzy USG obowiązkowe - 11-13 tc (tzw.badanie genetyczne), ok 20 tc i po 30 tc.
 
Dziewczyny ja dzis ide do położnej na pierwszą wizytę i się dowiem kiedy będę miała pierwsze usg.....będę ją prosiła żeby było w 11 tygodniu....bo już się doczekać nie mogę.
Miłego dnia wam życzę....
buziaki
 
cześc mamusie;) mam takie pytanie ze skoro jestem w 11 tyg to moge spac na brzuchu czy raczej niepowinnam ? dreczy mnmie to pytanie bo spie tak zazwyczaj i trudno mi usnac inaczej a i co moga znaczyc bóle w pachwinach np kiedy wypróżniam nosek?
 
mnie też kłuje w pachwinach jak np siedze na kibelku , albo jka za szybko wstane z pozycji leżącej . Ale wydaje mi sie ze to normalne , mieśnie utrzymujace macice sa teraz troszke naciągnięte , i to pewnie dlatego .
 
reklama
Dziewczynki ja się zapisałam na usg genetyczne 3D/4D wykonuje sie je w 11-14 tyg tak jak pisałyscie, ja jestem zapisana na 17 lipca juz w piatek bedzie to akurat zakonczony 11 tydzień i 0 dni według pierwszego dnia ostatniej miesiaczki ( dodam ze wszytskie usg do tej pory sie zgadzały z tygodniami) ale jakos sie obawiam ze moze za wczesnie sie zapisałam moze powinnam z tydzien pozniej, bo kurcze 200 zł kosztuje takie usg tam gdzie sie zapisałam i nie chciałabym zeby nie dało sie sprawdzic wszystkiego ale zobaczymy... :p
 
Do góry