reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek Kosmetyczny

justynaaaaa69

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Styczeń 2014
Postów
25
Proponuję wymienić się jakimiś doświadczeniami co do kosmetyków stosowanych w ciąży, później też dla niemowląt.
Wiadomo, że każda jest inna, jednej wychodzą rozstępy mimo kremów, innej nie, mimo niestosowania itp. Ale zawsze można coś tam sobie polecić, może czymś się wymienić np ? Komuś pasuje ten krem, a komuś nie itp.

Ja osobiście od kilku tygodni smaruje brzuch, uda, pośladki i piersi zwykłą oliwka Bambino, bo należę do tych o bardzo suchej skórze oraz do tych co nie są fankami wcierania czegokolwiek i raczej nigdy tego nie robiłam. Dzisiaj przyszła mi zamówiona Mustela przeciw rozstępom- planuję stosować ja tylko wieczorem, a z rana nadal nieco oliwki.

Mam też od początku ciąży nieco problem z twarzą, ciągle coś wyskakuje a do tego się strasznie łuszczy. Ktoś coś poleci? Na razie zmieniłam płyn micelarny i jest lepiej ale dalej bez szału.
 
reklama
Justynaaaaa na wrażliwą twarz i w ogóle całe ciało ja polecam dermoprotektor Cetaphil MD. Jest świetny, i w ogóle kosmetyki z tej serii. Ja od dziecka mam problemy skórne i mnóstwo specyfików wypróbowałam - jeśli chodzi o codzienną pielęgnacje to ten balsam/ krem u mnie wygrywa. Jest bardzo wydajny i wchłania się ekspresowo, można stosować nawet na powieki.

Co do rozstępów w pierwszej ciąży stosowałam Ziajkę czy jakoś tak, ale niestety pod koniec ciązy i tak się pojawiły :((
Na oliwkę mam uczulenie ( tak jak i moja córeczka), teraz stosuję tylko ten Cetaphil na całe ciało właściwie plus na tzw "miejsca strategiczne" balsam Palmersa na rozstępy.

Do Palmersa mam zastrzeżenie jedno - mam jakąś wersję z masłem kakaowym i dla mnie to nie pachnie jak typowe masło kakaowe, tylko zapach jest dziwny. Od czytania na forach na temat skuteczności różnych specyfików może rozboleć głowa, tyle jest opinii ile kobiet. Uważam, że nie ma złotego specyfiku.
 
ja w pierwszej ciąży stosowałam krem przecie rozstępom z gerbera który oczywiście nic nie dał a teraz kupiłam bio oil ale jeszcze go nie używałam bo nie cierpię oliwki a poza tym zastanawiam się czy to ma sens :confused: chyba już i tak więcej rozstępów mieć nie będę.......
 
marciątko krem do rąk https://www.e-zikoapteka.pl/15447,oeparol-balance-krem-do-rak-z-olejem-75ml.html
Najlepszy jaki do tej pory miałam :) i wydajny :)

aureolcia właśnie rozstępy ja też już chybaw i węcej mieć nie mogę ale wolę zapobiegać.. jest bardzo fajny krem z ziajki dla mam :) ale właśnie też bio- oil on nie dość że ładnie nawilża ale i rozstępy robią się jaśniejsze i troszkę się zmniejszają :)
 
Polecam krem do rąk MEDIWAX, chyba w sklepach się go nie dostanie, na all a ja kupuję u kosmetyczki. Jest tani, a dla moich naprawdę suchych rąk super.
 
ja dla dziecka mam już przetestowane na Wiktorze kosmetyki i przy kolejnym też będę ich używać o ile nie pojawi się jakaś alergia skórna, jakby co to chętnie służę pomocą, mam nadzieję że jeszcze pamiętam wszystkie nazwy :-D
 
reklama
Do góry