reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

Temat na forum 'Grudniowe mamy 2010' rozpoczęty przez Wiolcia_6, 13 Maj 2010.

1. Wiolcia_6

Wiolcia_6 Grudniówka 2010 :)

Jest wiele chętnych więc najwyższa pora otworzyć nasz "pyszny" wątek:tak: Piszcie o czym tylko chcecie byleby dotyczyło potraw, wypieków itp.

2. missiiss1301

missiiss1301 Kochamy Cię Antosiu :*

to ja mam pytanie od tazu :) w sprawie nalesnikow :) wiecie moze jak sie robi nalesniki zeby nie byly takie jak szmatka tylko zeby takie kruche byly takie lekko chrupiace ??

3. reklama
  4. olcia100

olcia100 Fanka BB :)

specjalistka ze mnie żadna, ale proponuję do ciasta dodać z dwie-trzy łyżki kwaśnej śmietany i nalewać troszkę większe porcje na patelnie, a samo ciasto powinno być trochę bardziej gęste. Wtedy wychodzą takie Pancakes.

5. olcia100

olcia100 Fanka BB :)

zapomniałam o najważniejszym!
    trzeba je jeść od razu bo...sflaczeją:-)

6. missiiss1301

missiiss1301 Kochamy Cię Antosiu :*

o super czyli caly sekret w smietanie a ja jej nie uzywlam do nlesnikow nigdy :) dziekuje :)

7. gufi

gufi Październikowa Mama'06 Fan(ka)

w sprawie naleśników podpisuje sie pod olcia - trzeba jesc od razu. a jesli bedziesz podawala pozniej, to mozna wlozyc do piekarnika przed podaniem - wtedy odzyskaja chrupkosc.

a ja podaje przepis na Kurczaka cytrynowego wg. Nigelli Lawson. Łatwy, szybki i bardzo smaczny:

• 8 kawałków kurczaka ze skórą (podudzia, pałki lub skrzydełka)
    • 2 główki czosnku - całe ząbki, nieobrane
    • cytryna pokrojona w ósemki
    • listki świeżego tymianku (dałam łyżeczkę suszonego)
    • sól, pieprz
    • oliwa z oliwek
    • 150 ml białego wina (ja daję trochę mniej wina i dopełniam wodą)
    Kurczaka posyp pieprzem, solą i tymiankiem, ułóż na blasze. Pomiędzy kurczaki włóż cytrynę i czosnek. Podlej oliwą wymieszana z winem. Blachę owiń folią aluminiową. Piecz 2 godziny w 180°C. Potem zdejmij folię i piecz jeszcze 30 minut w 230°C (aż będzie rumiany).

8. (: Anka :)

(: Anka :) Fanka BB :)

Co do nalesnikow to byl pierwszy prapis jakiego sie nauczylam i zawsze niezawodny : Trochę o podstawach – naleśniki
    polecam :)
    Zapraszam was w ogole do korzystania z przepisow na moim blogu

a tak w ogole ciekawie wyglada ten kurczak - trzeba wyprobowac :-)

9. Szwarou

Szwarou TATUŚ:Maj '08 Styczeń '11

mi najlepiej wychodzi gotowanie ziemniakow, smazenie piersi kurczaka i frytki na patelni z worka ;] - kulinarny geniusz :D

no i oczywiscie burrito to moj jedyny przysmak ktory potrafie zrobic i poczestowac kogos bez siary :D

10. reklama
  11. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

dodatkowo do ciasta dodaje trochę masła i wtedy bez tłuszczu smażę.
    A że smaże zawsze dużo, to na koniec do piekarnika i są wszystkie kruche i ciepłe

12. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

to ja się wpraszam przy najbliższej okazji, bo nie miałam okazji spróbować

Poleć forum