reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

reklama

*Yvona*

Fanka BB :)
Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
0
gufi baaardzo smakował. Pyyszzzznnny był, taki mi sie idealny zrobił nie za sypki nie za twardy,, pomarancze naprawde są extra. Następnym razem juz bede mądrzejsza i szybciej zdejme pokrywe. gufi a powiedz u Ciebie ta musztardowa polewa to sie zrobiła taka chrupka czy nie?

gufi

Październikowa Mama'06 Fan(ka)
Miasto
Łódź/Pabianice
Rozwiązania
0
no z tej musztardy tez nam sie zrobila taka skorupka i mysle, ze to dlatego schab byl taki soczysty, bo soki z mieska nie wyciekaly ... ja zrobila dokladnie jak w przepisie bez przykrycia, z termoobiegiem.

wrublik7

maj'08 grudzień'10 maj'12
Miasto
Ol-ek
Rozwiązania
0
znalazłam przepis na marchewkowe ciasto (kiedyś jednak muszę cały ten wątek przetrzepać i spisać to w jednym zeszycie) mam nadzieję że w tym tygodniu je zrobię, dawno mi po głowie chodzi
robiłam raz z tego przepisu tutaj kiedyś zamieszczonego, teraz jak trafiłam, nie wiem może na taki sam, może podobny, wspomniałam jakie to dobre
  • 4 jajka
  • 1,5 szklanki cukru
  • 1 szklanka oleju
  • 2 szklanki mąki
  • 2 szklanki startej marchewki (na drobnych oczkach tarki; ok. 2-3 duże marchewki)
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki cynamonu

Krok 1. Całe jajka ucieramy z cukrem na puszystą masę. Krok 2. Powoli dodajemy olej, cały czas ucieramy. Krok 3. Stopniowo dosypujemy mąkę, ucieramy aż do uzyskania gęstej, gładkiej masy. Krok 4. Dosypujemy proszek i sodę oraz cynamon. Krok 5. Dodajemy startą marchewkę, delikatnie mieszamy aż do połączenia składników. Krok 6. Pieczemy w tortownicy wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką lub w wysokiej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Czas pieczenia – 30-40 minut. Temperatura 180 st. C; piekarnik przed wstawieniem ciasta powinien być lekko podgrzany.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019