reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

Wiolcia_6

Grudniówka 2010 :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
4 378
Miasto
Małopolska
Jest wiele chętnych więc najwyższa pora otworzyć nasz "pyszny" wątek:tak: Piszcie o czym tylko chcecie byleby dotyczyło potraw, wypieków itp.
 
reklama
to ja mam pytanie od tazu :) w sprawie nalesnikow :) wiecie moze jak sie robi nalesniki zeby nie byly takie jak szmatka tylko zeby takie kruche byly takie lekko chrupiace ??
 
specjalistka ze mnie żadna, ale proponuję do ciasta dodać z dwie-trzy łyżki kwaśnej śmietany i nalewać troszkę większe porcje na patelnie, a samo ciasto powinno być trochę bardziej gęste. Wtedy wychodzą takie Pancakes.
 
w sprawie naleśników podpisuje sie pod olcia - trzeba jesc od razu. a jesli bedziesz podawala pozniej, to mozna wlozyc do piekarnika przed podaniem - wtedy odzyskaja chrupkosc.

a ja podaje przepis na Kurczaka cytrynowego wg. Nigelli Lawson. Łatwy, szybki i bardzo smaczny:


  • 8 kawałków kurczaka ze skórą (podudzia, pałki lub skrzydełka)
  • 2 główki czosnku - całe ząbki, nieobrane
  • cytryna pokrojona w ósemki
  • listki świeżego tymianku (dałam łyżeczkę suszonego)
  • sól, pieprz
  • oliwa z oliwek
  • 150 ml białego wina (ja daję trochę mniej wina i dopełniam wodą)
Kurczaka posyp pieprzem, solą i tymiankiem, ułóż na blasze. Pomiędzy kurczaki włóż cytrynę i czosnek. Podlej oliwą wymieszana z winem. Blachę owiń folią aluminiową. Piecz 2 godziny w 180°C. Potem zdejmij folię i piecz jeszcze 30 minut w 230°C (aż będzie rumiany).
 
mi najlepiej wychodzi gotowanie ziemniakow, smazenie piersi kurczaka i frytki na patelni z worka ;] - kulinarny geniusz :D

no i oczywiscie burrito to moj jedyny przysmak ktory potrafie zrobic i poczestowac kogos bez siary :D
 
w sprawie naleśników podpisuje sie pod olcia - trzeba jesc od razu. a jesli bedziesz podawala pozniej, to mozna wlozyc do piekarnika przed podaniem - wtedy odzyskaja chrupkosc.
dodatkowo do ciasta dodaje trochę masła i wtedy bez tłuszczu smażę.
A że smaże zawsze dużo, to na koniec do piekarnika i są wszystkie kruche i ciepłe
 
reklama
Do góry