reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

reklama
dziewczyny mój synek nie lubi pieczarek. W ogóle nie znosi grzybów wszelakich! Myślę by zrobić mu kilka sztuk z czymś innym. Pomyślałam o soczewicy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

gosia co do barszczu to robiłam kilka razy w życiu, ale nie mam jakiegoś specjalnego przepisu. Raczej robię na czuja. Myślę, że przepis bodzi jest fajny.
 
Olcia ja wychowałam się tak że na święta to u nas nie grzybowe pierożki były a makowe, dzieci je uwielbiają! może zrób takie z masą makową, ( my nazywamy to makówki, a to są proste drożdżowe pierożki z wypełnieniem makowym)
 
dziewczyny mój synek nie lubi pieczarek. W ogóle nie znosi grzybów wszelakich! Myślę by zrobić mu kilka sztuk z czymś innym. Pomyślałam o soczewicy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

gosia co do barszczu to robiłam kilka razy w życiu, ale nie mam jakiegoś specjalnego przepisu. Raczej robię na czuja. Myślę, że przepis bodzi jest fajny.

ostatnio robiłam pierogi z soczewicą. Jak dla mnie były super.

Olcia-W necie widziałam przepisy aby do farszu dodać jajko , ale nie miałam to bez zrobiłam i też było super. Soczewicę gotujesz w nieosolonej wodzie do miękkości, potem mielisz na małym sitku, dla smaka możesz zostawić kilka ziaren tylko rozgniecionych i wymieszać z tym zmielonym. Dopiero teraz doprawiasz solą i pieprzem, dodajesz podduszoną drobno skrojoną cebulkę

GosiaUmnie barszcz jest na burakach ( starte na tarce o grubym oczku) z warzywami jak do rosołu. wszystko gotuję do miękkości, a potem dodaję barszcz z torebki ( daje czerwień i posmak glutaminianu sodu :p), polewam oliwa dla tłustości.
 
Ostatnia edycja:
olcia podałam na roczku pierniczki z tego przepisu co nam tu wrzuciłaś i tak wszystkim smakowaly, że wszystkie sąsiadki brały przepis i pieką na święta :-D
 
reklama
Do góry