reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

reklama
gufi baaardzo smakował. Pyyszzzznnny był, taki mi sie idealny zrobił nie za sypki nie za twardy,, pomarancze naprawde są extra. Następnym razem juz bede mądrzejsza i szybciej zdejme pokrywe. gufi a powiedz u Ciebie ta musztardowa polewa to sie zrobiła taka chrupka czy nie?
 
no z tej musztardy tez nam sie zrobila taka skorupka i mysle, ze to dlatego schab byl taki soczysty, bo soki z mieska nie wyciekaly ... ja zrobila dokladnie jak w przepisie bez przykrycia, z termoobiegiem.
 
znalazłam przepis na marchewkowe ciasto (kiedyś jednak muszę cały ten wątek przetrzepać i spisać to w jednym zeszycie) mam nadzieję że w tym tygodniu je zrobię, dawno mi po głowie chodzi
robiłam raz z tego przepisu tutaj kiedyś zamieszczonego, teraz jak trafiłam, nie wiem może na taki sam, może podobny, wspomniałam jakie to dobre
  • 4 jajka
  • 1,5 szklanki cukru
  • 1 szklanka oleju
  • 2 szklanki mąki
  • 2 szklanki startej marchewki (na drobnych oczkach tarki; ok. 2-3 duże marchewki)
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki cynamonu

Krok 1. Całe jajka ucieramy z cukrem na puszystą masę. Krok 2. Powoli dodajemy olej, cały czas ucieramy. Krok 3. Stopniowo dosypujemy mąkę, ucieramy aż do uzyskania gęstej, gładkiej masy. Krok 4. Dosypujemy proszek i sodę oraz cynamon. Krok 5. Dodajemy startą marchewkę, delikatnie mieszamy aż do połączenia składników. Krok 6. Pieczemy w tortownicy wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką lub w wysokiej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Czas pieczenia – 30-40 minut. Temperatura 180 st. C; piekarnik przed wstawieniem ciasta powinien być lekko podgrzany.
 
Do góry