reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

Temat na forum 'dzieci urodzone w lipcu'09' rozpoczęty przez matylda1405, 7 Styczeń 2009.

1. matylda1405

matylda1405 Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wczoraj nie chcialo mi sie gotowac... chyba kazda z nas to zna :) A ze postanowilam w okresie ciazy zywic sie zdrowo - co okazalo sie jest bardzo trudne do wykonania :) znalazlam przepyszny przepis na salatke zamiast obiadu:

SAŁATKA-GYROS

Składniki:

2 piersi z kurczaka,
    1-2 cebule (ja dałam fioletową odmianę)
    4 ogórki kiszone (nieduże),
    4 pomidory,
    4 rzodkiewki,
    2/3 ogórka zielonego,
    połówka kapusty pekińskiej,
    przyprawa do gyrosa,

sos:
    jogurt naturalny,
    majonez,
    4 ząbki czosnku

Wykonanie:

1. Zrobić sos łącząc składniki
    2. Piersi pokroić w kostkę, obtoczyć w przyprawie gyros - zostawić co najmniej na 2-3 godziny.
    3. Następnie obsmażyć na oleju i przełożyć do miski (najlepiej szklanej bo jest to sałatka warstwowa).
    4. Jak ostygnie wsypać na to pokrojoną w półkrążki cebulę i polać częścią sosu.
    5. Na to wyłożyć pokrojone ogórki kiszone i potem pomidory, polać sosem.
    6. Następnie dać kapustę pekińską, na to rzodkiewkę pokrojoną w krążki, a następnie ogórek zielony i polać resztą sosu.

Na wierzch ułożyłam czarne oliwki i kilka pomidorków koktajlowych pokrojonych w ćwiartki.

Sałatka jest przepyszna, polecam gorąco! Smacznego!

Ostatnia edycja: 23 Styczeń 2009
  2. Impresja Wiosenna

Impresja Wiosenna Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pysznie się zaczyna :-D teraz dopiero będę miała zachciewajki, bo jak do tej pory nie miałam.

3. reklama
  4. agorana

agorana Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    łaaał .... sałatka pychotka - juz sobie drukuję przepis i będe kombinowac :)

Ja ostatnio na śniadanko uwielbiam twarożek wymieszany z majonezem i tunczykiem (kawałki w oleju - oczywiście olej odsączam) do tego wciskam czosnek, dodaję trochę drobno pokrojonej cebulki, pieprz sól i obżeram sie tym regularnie od początku ciąży i jeszcze mi sie nie przejadło :)

5. dosia24

dosia24 Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    matylda, az slinka leci. ja znam tez przepis na taka salatke ale warstwowa.
    od dołu:
    1. pol kapusty pekinskiej drobno pokrojonej
    2. majonez i ketchup
    3. ogórki konserwowe w polksiezyce
    4. majonez i ketchup
    5. cebule w kostke
    6.kukurydze z puszki
    7. majonez i ketchup
    8. piers z kurczaka w kostke podsmazona na niewielkiej ilosci oleju. kurczak wymieszac z 3/4 opakowania przeprawy do gyrosa lub kebaba + troche przyprawy do kurczaka
    9. majonez i ketchup
    10. reszta kapusty pekinskiej na wierzch
    11. majonez.
    smacznego

6. matylda1405

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No to jeszcze jeden przepis na salatke :) Oczywiscie z moim ulubionym czosnkiem :)

Składniki:

• puszka kukurydzy
    • puszka ananasa
    • 30 dkg żółtego sera
    • 20 dkg orzechów włoskich
    • pęczek szczypiorku
    sos:
    - 3 ząbki czonku
    - pół szkl. majonezu
    - pół szkl. jogurtu naturalnego
    - sól
    - pieprz

Nie oszczędzamy na serze i kupujemy jakiś dobry :) a następnie kroimy go w kostkę ok. 1 cm x 1cm, siekamy szczypiorek, kroimy ananasy, orzechy można delikatnie połamać. Całość zalewamy przygotowanym sosem - mieszamy.

Uwielbiam ją - jest bardzo prosta w przygotowaniu, robi się ją w 10 minut i smakuje wszystkim znajomym :)

7. Magduska

Magduska Mama 2 super chłopaków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ooooo cóż za piękny wątek no i tak w samą porę bo tydzień wcześniej jakbym czytała te przepisy to bym pewnie tak z apetytem nie reagowała a teraz mmmmmmm, na pewno jutro zrobię tą sałatkę z orzechami, mniam :-)
    Ja dziś na obiadek robiłam pierogi z mięsem ale to chyba bez sensu przepis podawać bo chyba każda wie co i jak? ale jak ktoś chce to napiszę i suróweczkę zrobiłam z marchwi, ananasa, pora, jabłka i selera z łyżką majonezu i łyżką soku z cytryny... pycha! :-)

8. calla

calla Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no ładnie, teraz to sie zacznie.... będę czytać i "a może to.. nie... a może to..." wszystko coś czuje będzie szło pod nóż:rofl2:
    póki co nic nie wpisuję, bo u mnie obecnie króluje kapuśniak, a to klasyka gatunku więc przepis chyba znany....
    ale jak tylko coś wyprodukuje bardziej zacnego to oczywiscie wrzuce przepis na wątek

9. matylda1405

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Lepiej powiedzcie co dzisiaj gotujemy???? Nie mam zadnego pomyslu... Wczorajszy zurek - rewelacja. Mialam nawet obiektywnego goscia, ktory skusil sie na dokladke :)

10. reklama
  11. dosia24

dosia24 Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    matylda ja mam dzis rybke, ziemniaczki i surowke z kapusty kiszonej. a co dziewczynki jeszcze pichca dzisiaj??? ja na sniadanie nie mialam pomyslu i zostalo na kanapkach z wedlina i pomidorem.

12. kleo_mk

kleo_mk Lipcowe mamy'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na obiad mizeria, udko z kurczaka i ziemniaczki...:-)

Poleć forum