reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

Temat na forum 'dzieci urodzone w lipcu'09' rozpoczęty przez matylda1405, 7 Styczeń 2009.

1. matylda1405

matylda1405 Lipcowe mamy'09

Wczoraj nie chcialo mi sie gotowac... chyba kazda z nas to zna :) A ze postanowilam w okresie ciazy zywic sie zdrowo - co okazalo sie jest bardzo trudne do wykonania :) znalazlam przepyszny przepis na salatke zamiast obiadu:

SAŁATKA-GYROS

Składniki:

2 piersi z kurczaka,
    1-2 cebule (ja dałam fioletową odmianę)
    4 ogórki kiszone (nieduże),
    4 pomidory,
    4 rzodkiewki,
    2/3 ogórka zielonego,
    połówka kapusty pekińskiej,
    przyprawa do gyrosa,

sos:
    jogurt naturalny,
    majonez,
    4 ząbki czosnku

Wykonanie:

1. Zrobić sos łącząc składniki
    2. Piersi pokroić w kostkę, obtoczyć w przyprawie gyros - zostawić co najmniej na 2-3 godziny.
    3. Następnie obsmażyć na oleju i przełożyć do miski (najlepiej szklanej bo jest to sałatka warstwowa).
    4. Jak ostygnie wsypać na to pokrojoną w półkrążki cebulę i polać częścią sosu.
    5. Na to wyłożyć pokrojone ogórki kiszone i potem pomidory, polać sosem.
    6. Następnie dać kapustę pekińską, na to rzodkiewkę pokrojoną w krążki, a następnie ogórek zielony i polać resztą sosu.

Na wierzch ułożyłam czarne oliwki i kilka pomidorków koktajlowych pokrojonych w ćwiartki.

Sałatka jest przepyszna, polecam gorąco! Smacznego!

Ostatnia edycja: 23 Styczeń 2009
  2. Impresja Wiosenna

Impresja Wiosenna Lipcowe mamy'09

Pysznie się zaczyna :-D teraz dopiero będę miała zachciewajki, bo jak do tej pory nie miałam.

3. reklama
  4. agorana

agorana Lipcowe mamy'09

łaaał .... sałatka pychotka - juz sobie drukuję przepis i będe kombinowac :)

Ja ostatnio na śniadanko uwielbiam twarożek wymieszany z majonezem i tunczykiem (kawałki w oleju - oczywiście olej odsączam) do tego wciskam czosnek, dodaję trochę drobno pokrojonej cebulki, pieprz sól i obżeram sie tym regularnie od początku ciąży i jeszcze mi sie nie przejadło :)

5. dosia24

dosia24 Lipcowe mamy'09

matylda, az slinka leci. ja znam tez przepis na taka salatke ale warstwowa.
    od dołu:
    1. pol kapusty pekinskiej drobno pokrojonej
    2. majonez i ketchup
    3. ogórki konserwowe w polksiezyce
    4. majonez i ketchup
    5. cebule w kostke
    6.kukurydze z puszki
    7. majonez i ketchup
    8. piers z kurczaka w kostke podsmazona na niewielkiej ilosci oleju. kurczak wymieszac z 3/4 opakowania przeprawy do gyrosa lub kebaba + troche przyprawy do kurczaka
    9. majonez i ketchup
    10. reszta kapusty pekinskiej na wierzch
    11. majonez.
    smacznego

6. matylda1405

No to jeszcze jeden przepis na salatke :) Oczywiscie z moim ulubionym czosnkiem :)

Składniki:

• puszka kukurydzy
    • puszka ananasa
    • 30 dkg żółtego sera
    • 20 dkg orzechów włoskich
    • pęczek szczypiorku
    sos:
    - 3 ząbki czonku
    - pół szkl. majonezu
    - pół szkl. jogurtu naturalnego
    - sól
    - pieprz

Nie oszczędzamy na serze i kupujemy jakiś dobry :) a następnie kroimy go w kostkę ok. 1 cm x 1cm, siekamy szczypiorek, kroimy ananasy, orzechy można delikatnie połamać. Całość zalewamy przygotowanym sosem - mieszamy.

Uwielbiam ją - jest bardzo prosta w przygotowaniu, robi się ją w 10 minut i smakuje wszystkim znajomym :)

7. Magduska

Magduska Mama 2 super chłopaków

ooooo cóż za piękny wątek no i tak w samą porę bo tydzień wcześniej jakbym czytała te przepisy to bym pewnie tak z apetytem nie reagowała a teraz mmmmmmm, na pewno jutro zrobię tą sałatkę z orzechami, mniam :-)
    Ja dziś na obiadek robiłam pierogi z mięsem ale to chyba bez sensu przepis podawać bo chyba każda wie co i jak? ale jak ktoś chce to napiszę i suróweczkę zrobiłam z marchwi, ananasa, pora, jabłka i selera z łyżką majonezu i łyżką soku z cytryny... pycha! :-)

8. calla

calla Lipcowe mamy'09

no ładnie, teraz to sie zacznie.... będę czytać i "a może to.. nie... a może to..." wszystko coś czuje będzie szło pod nóż:rofl2:
    póki co nic nie wpisuję, bo u mnie obecnie króluje kapuśniak, a to klasyka gatunku więc przepis chyba znany....
    ale jak tylko coś wyprodukuje bardziej zacnego to oczywiscie wrzuce przepis na wątek

9. matylda1405

Lepiej powiedzcie co dzisiaj gotujemy???? Nie mam zadnego pomyslu... Wczorajszy zurek - rewelacja. Mialam nawet obiektywnego goscia, ktory skusil sie na dokladke :)

10. reklama
  11. dosia24

dosia24 Lipcowe mamy'09

matylda ja mam dzis rybke, ziemniaczki i surowke z kapusty kiszonej. a co dziewczynki jeszcze pichca dzisiaj??? ja na sniadanie nie mialam pomyslu i zostalo na kanapkach z wedlina i pomidorem.

12. kleo_mk

kleo_mk Lipcowe mamy'09

Na obiad mizeria, udko z kurczaka i ziemniaczki...:-)

Poleć forum