reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

w sobotę robiłam ciasto tj biszkopt plus ten krem ktory mam mieć do torta. Dodałam do części kisiel tj proszek i był niezjadliwy bo mąką dawało że szok. Kolor był w miarę ładny ale smak... dlatego pytałam, czy go rozrabiać i gotować czy co. Ale cieszę się że mam barwniki :))) Oby tylko mi się udało ładnie szprycą zrobić kształt Elmo tak żeby był podobny. Julka od 2 dni mowi kazdemu że mama zrobi jej tort Elmo i nie chcę dziecka zawieść :)
 
reklama
ZUPA DYNIOWA po Ewciowemu
Przepis na 4 porcje.
1 dynia hokkaido
1 papryka czerwona
bulion warzywny lub mięsny
2 cm świeżego imbiru
4+1+1 ząbków czosnku
kilka liści szałwii
oliwa z oliwek
białe lub ciemne pieczywo na tosty
ser dowolny do zapieczenia


1. Piekarnik rozgrzać do 200*C.
2. Dynię przekroić, wydłubać pestki. Nie obierać. Pokroić dowolnie (4-8cm kawałki). Wrzucić do miski.
3. 4 ząbki czosnku rozgnieść obrać i wrzucić do miski z dynią.
4. Paprykę przekroić na 4 części. Usunąć pestki.
5. Dynię, czosnek i paprykę zalać odrobiną oliwy z oliwek. Wysypać na blachę (dbając by papryka była skórką do góry) i wstawić do piekarnika. Piec nie długo, aż dynia będzie się rozpadać.
6. Paprykę wsadzić do foliowego woreczka (lub zamykanego pojemnika), by pod wpływem pary odeszła skórka. Po 3 minutach wyciągamy i obieramy ze skórki (dla mniej wymagających i mniej cierpliwych możemy pominąć ten krok)
7. Dynię, czosnek i paprykę wrzucamy do blendera i miksujemy na krem.
8. Całość przekładamy do garnka, dolewamy bulion, aż do otrzymania oczekiwanej konsystencji.
9. Całość gotujemy. Solimy i pieprzymy do smaku. Można dosmaczyć ostrą papryką.
10. Imbir obieramy i ścieramy na tarce ziemniaczanej lub o b. drobnych oczkach. Dodajemy połowę. Kosztujemy. Dodajemy drugą połowę :)
11. Jeden ząbek czosnku przeciskamy przez praskę (już nie gotujemy).
12. Na małą patelnię wlewamy 3 łyżki oliwy. Rozgrzewamy. Wrzucamy kilka świeżych listków szałwii. Uważamy by nie spalić i wyławiamy gdy będą chrupkie.
13. Przeciśnięty przez praskę lub posiekany czosnek wrzucamy na tą sama oliwę, która pachnie nam już szałwią. Ściągamy z ognia.
14. Tak przygotowaną oliwą smarujemy wcześniej opieczone w tosterze kromki pieczywa. Przykrywamy serem i zapiekamy.
15. Zupkę podajemy skropioną oliwą z oliwek, udekorowaną chipsami z szałwii i posypaną świeżo startym parmezanem. Do tego tościk i gotowe.
 

Załączniki

  • DSC02163.jpg
    DSC02163.jpg
    17,5 KB · Wyświetleń: 128
  • DSC02166.jpg
    DSC02166.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 130
Do góry