reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

matylda1405

Lipcowe mamy'09
Dołączył(a)
7 Listopad 2008
Postów
1 433
Miasto
Dolny Śląsk
Wczoraj nie chcialo mi sie gotowac... chyba kazda z nas to zna :) A ze postanowilam w okresie ciazy zywic sie zdrowo - co okazalo sie jest bardzo trudne do wykonania :) znalazlam przepyszny przepis na salatke zamiast obiadu:

SAŁATKA-GYROS

Składniki:

2 piersi z kurczaka,
1-2 cebule (ja dałam fioletową odmianę)
4 ogórki kiszone (nieduże),
4 pomidory,
4 rzodkiewki,
2/3 ogórka zielonego,
połówka kapusty pekińskiej,
przyprawa do gyrosa,

sos:
jogurt naturalny,
majonez,
4 ząbki czosnku

Wykonanie:

  1. Zrobić sos łącząc składniki
  2. Piersi pokroić w kostkę, obtoczyć w przyprawie gyros - zostawić co najmniej na 2-3 godziny.
  3. Następnie obsmażyć na oleju i przełożyć do miski (najlepiej szklanej bo jest to sałatka warstwowa).
  4. Jak ostygnie wsypać na to pokrojoną w półkrążki cebulę i polać częścią sosu.
  5. Na to wyłożyć pokrojone ogórki kiszone i potem pomidory, polać sosem.
  6. Następnie dać kapustę pekińską, na to rzodkiewkę pokrojoną w krążki, a następnie ogórek zielony i polać resztą sosu.

Na wierzch ułożyłam czarne oliwki i kilka pomidorków koktajlowych pokrojonych w ćwiartki.

Sałatka jest przepyszna, polecam gorąco! Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
reklama
łaaał .... sałatka pychotka - juz sobie drukuję przepis i będe kombinowac :)

Ja ostatnio na śniadanko uwielbiam twarożek wymieszany z majonezem i tunczykiem (kawałki w oleju - oczywiście olej odsączam) do tego wciskam czosnek, dodaję trochę drobno pokrojonej cebulki, pieprz sól i obżeram sie tym regularnie od początku ciąży i jeszcze mi sie nie przejadło :)
 
matylda, az slinka leci. ja znam tez przepis na taka salatke ale warstwowa.
od dołu:
1. pol kapusty pekinskiej drobno pokrojonej
2. majonez i ketchup
3. ogórki konserwowe w polksiezyce
4. majonez i ketchup
5. cebule w kostke
6.kukurydze z puszki
7. majonez i ketchup
8. piers z kurczaka w kostke podsmazona na niewielkiej ilosci oleju. kurczak wymieszac z 3/4 opakowania przeprawy do gyrosa lub kebaba + troche przyprawy do kurczaka
9. majonez i ketchup
10. reszta kapusty pekinskiej na wierzch
11. majonez.
smacznego
 
No to jeszcze jeden przepis na salatke :) Oczywiscie z moim ulubionym czosnkiem :)

Składniki:


  • puszka kukurydzy
  • puszka ananasa
  • 30 dkg żółtego sera
  • 20 dkg orzechów włoskich
  • pęczek szczypiorku
sos:
- 3 ząbki czonku
- pół szkl. majonezu
- pół szkl. jogurtu naturalnego
- sól
- pieprz

Nie oszczędzamy na serze i kupujemy jakiś dobry :) a następnie kroimy go w kostkę ok. 1 cm x 1cm, siekamy szczypiorek, kroimy ananasy, orzechy można delikatnie połamać. Całość zalewamy przygotowanym sosem - mieszamy.

Uwielbiam ją - jest bardzo prosta w przygotowaniu, robi się ją w 10 minut i smakuje wszystkim znajomym :)
 
ooooo cóż za piękny wątek no i tak w samą porę bo tydzień wcześniej jakbym czytała te przepisy to bym pewnie tak z apetytem nie reagowała a teraz mmmmmmm, na pewno jutro zrobię tą sałatkę z orzechami, mniam :-)
Ja dziś na obiadek robiłam pierogi z mięsem ale to chyba bez sensu przepis podawać bo chyba każda wie co i jak? ale jak ktoś chce to napiszę i suróweczkę zrobiłam z marchwi, ananasa, pora, jabłka i selera z łyżką majonezu i łyżką soku z cytryny... pycha! :-)
 
no ładnie, teraz to sie zacznie.... będę czytać i "a może to.. nie... a może to..." wszystko coś czuje będzie szło pod nóż:rofl2:
póki co nic nie wpisuję, bo u mnie obecnie króluje kapuśniak, a to klasyka gatunku więc przepis chyba znany....
ale jak tylko coś wyprodukuje bardziej zacnego to oczywiscie wrzuce przepis na wątek
 
Lepiej powiedzcie co dzisiaj gotujemy???? Nie mam zadnego pomyslu... Wczorajszy zurek - rewelacja. Mialam nawet obiektywnego goscia, ktory skusil sie na dokladke :)
 
matylda ja mam dzis rybke, ziemniaczki i surowke z kapusty kiszonej. a co dziewczynki jeszcze pichca dzisiaj??? ja na sniadanie nie mialam pomyslu i zostalo na kanapkach z wedlina i pomidorem.
 
reklama
Do góry