reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek Kulinarny - nasze przepisy :-)

edyta01

Czekamy na czwarty cud
Dołączył(a)
19 Lipiec 2009
Postów
7 144
Tu bedziemy wymieniac sie przepisami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
No to na pierwszy ogień przepyszne ciasto czekoladowe z truskawkami:tak:

Potrzebujemy: Dużą, prostokątną blachę. Kostkę masła, dwie gorzkie czekolady, 250 g cukru, 200 g mąki pszennej, 6 jajek, mrożone truskawki (w sezonie świeże). Można też dodać inne owoce np. banany zamiast truskawek ale z truskawkami jest wyjątkowe!

W rondelku rozpuszczamy masło i czekolady...Tylko tak żeby nam się nie zagotowało. Jak się wszystko rozpuści na jednolitą masę, odstawiamy do ostygnięcia. W międzyczasie miksujemy jajka, dodajemy cukier i po chwili mąkę.
Jak czekoladowa masa będzie ciepła a nie gorąca to dodajemy do miksowanej masy i mieszamy wszystko razem. Wylewamy na blachę i układamy truskawki, nie za gęsto bo puszczają sok. Mnie zwykle wychodzi ok 5 rzędów po 3 truskawy:-)
Pieczemy ciasto 20 min w temp 200 stopni. Ciasto jest pyszne, bo w środku jest takie mokre (O ile nie trzyma się go za długo w piekarniku)
A już zupełne niebo w gębie jest jak się poda to ciasto z lodami waniliowymi:-) Smacznego!!!
 
Znalazłam taki przepis na słodkości zdrowe dla kobiet w ciąży:
Babka z kaszy manny
-kasza manna - 200g czyli ok 3/4 szklanki
-3 jaja
-cukier puder - 70g czyli ok 1/3 szklanki
-masełko do wysmarowania formy

Cukier puder ucieramy z żółtkami na białą masę, dodajemy kaszę manną i mieszamy. Ubijamy białko. Naszą masę "jajeczno-manną" łączymi delikatnie z ubitą pianą. Przelewamy masę do przygotowanej formy i pieczemy przez ok 40 minut w temperaturze 150st.
Do babki polecany jest sos owocowy np 5 dag truskawek miksujemy z dwoma łyżkami cukru pudru.

.....................
nasza dieta powinna być bogata m.in w produkty "zawierające" kwas foliowy: szpinak, sałata, kapusta włoska, szparagi, kalafior, brokuły, brukselka, groszek, marchew, pomidory, pomarańcze, orzechy...

kwasy tłuszczowe OMEGA 3 - ryby - ja natomiast preferuję olej lniany budwigowy (skąd mam wiedzieć ile ryba ma w sobie rtęci) dostępny w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością - uwielbiam ten olej na chlebie z czosnkiem jak również z białym serem 0% w wersji słodko, pikantnie lub słono :-)
 
Ostatnia edycja:
co dziś na obiad robicie??

ja ziemniaki + jajko na twardo z sosem koperkowym .........mniam mniam
 
Sos koperkowy poezja, mmm. No to nie mam innego wyjścia jak teraz poszukać w sklepie i tez sobie dzisiaj taki sosik zrobić, muszę sprawdzić w zamrażarce może jeszcze mam...
Ja dzisiaj zajadam biedronkowe bułeczki maślane, bez niczego, takie suche ???
 
Dziewczyny zapodajcie jakies przepisy na salatki,bo ja lubie na weekend miec zawsze jakas w lodowce,a znam 5 na krzyz i mi sie przejadly
 
Sałatka serowa
-kostka startego sera żółtego
-puszka ananasa pokrojonego w kostke
-puszka kukurydzy
-garść rodzynel [wcześniej namoczonych]
-3 ząbki czosnku [ u mnie to minimum, ale jak kto lubi;p]
-2 łyżki majonezu
-sól do smaku

Wszystko razem pomieszać i wszamać [tylko nie jak się wychodzi z domu, bo zionie się czosnkiem:-D]
 
To sprobuje jak przyjda kolezanki one tez lubia eksperymentowac.Ale niestety moj chlop nie lubi salatek na slodko z owocami.
 
reklama
Moj tez nie;p
No to jeszcze jedna salatka z kus kusa

- 3/4 paczki kus kusa
- sloik suszonych pomidorow
-sloik czarnych oliwek
-cytryna

Kasze przyrzadzic z warzywkiem, dodac pokrojone pomidory suszone i czarne oliwki, na koncu mozna dolac oliwe z tych pomidorow i doprawic sokiem z cytryny i/lub innymi ziolami;)
 
Do góry