reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek Kulinarny - nasze przepisy :-)

macie pomysł na jakiegos kurczaka(piersi)...tzn.pokroic w kostke+co do tego....
warzywa mi bokiem wychodza....

najprostszy przepis jaki znam a wychodzi pyszny :tak:

Potrzebna główna kapusty pekińskiej, mąka ziemniaczana i sos sojowy oraz trochę oleju do smażenia

Pekinkę pokroić w cienkie wiórka, wsypać do garnka i podlać sosem sojowym, poczekać aż zmięknie i wtedy doprawiać sosem do smaku (uważać żeby nie przesolić). Kurczaka piersi pokroić w kawałeczki, pokropić sosem sojowym i obtoczyć każdy kawałek w mące. Smażyć na rozgrzanym tłuszczu. Następnie połączyć z duszoną kapustą. Wszystko powinno być takie śliskie (zasługa mąki). Gotowe :) Podawać z ryżem.
 
reklama
macie pomysł na jakiegos kurczaka(piersi)...tzn.pokroic w kostke+co do tego....
warzywa mi bokiem wychodza....

3piersi w kostkę, podsmażyć, do tego podsmażyć 2cebule, pokroić pieczarki (500g) i razem smażyć a na koniec dodać mascarpone (2 małe opakowania) i doprawić papryką i solą - pycha, ja podaję to z ryżem :)
 

uwielbiam ta zupe :) tylko teraz to sobie nie pojem :)

3piersi w kostkę, podsmażyć, do tego podsmażyć 2cebule, pokroić pieczarki (500g) i razem smażyć a na koniec dodać mascarpone (2 małe opakowania) i doprawić papryką i solą - pycha, ja podaję to z ryżem :)

musze zrobic :) mam mascarpone i nie wiedzialam co zrobic z niej :)
 
kiedys tez robilam w ciescie kokosowym :) ja ogolnie kokosu nie trawie , ale to jest naprawde dobre i proste :) robisz takie geste ciasto jak na nalesniki , dodajesz wiorki kokosowe , troche pieprzu soli , obtaczasz kawalki piersi i na rozgrzana patelnie :)

ja tak robie nie z kokosem a ze startym serem żółtym- do ciasta naleśnikowego
ale bardzo gęstego bez cukru ale z dużą ilością pieprzu i soli czy wegety ...
nie wiem czemu ale goście się zawsze zajadają ...
 
ja znalazlam kiedys dobry przepis na piersi z kurczaka:

surowe piersi doprawic sola, pieprzem i opcjonalnie czosnkiem. na to polozyc podsmazone pieczarki z cebulka, na to rozprowadzic troche majonezu i posypac serem. Zapiekac ok 25 minut w 180-200C. Mniammmm
 
reklama
mi się przypomniał jeszcze jeden przepis na piersi.
pokroić w paski zalać dużym jogurtem naturalnym wlać do tego maggi ilość w zależnie od upodobań ja dawałam 2 łyżki. tak musi trochę postać, najlepiej całą noc - w lodówce oczywiście. Potem wyjmuje się te kawałki, obtacza w mące i smaży na patelni - bardzo dobre

albo

piersi w kosteczkę do tego papryka w kosteczkę i kukurydza, jajko -ilość w zależności od tego ile nam wyszło - musi ładnie wszystko skleić, mąka, kładziemy to łyżką na rozgrzaną patelnie i formujemy kotleciki. Bardzo dobre z dipem czosnkowym :)
 
Do góry