reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek Kulinarny - nasze przepisy :-)

Osz, Lena pysznie to brzmi, chociaz mi jakos nigdy zapiekanki nie wychodzily, ale moze sie kiedys szkusze, tylko raczej w jakis chlodny dzionek. A z tym zielskiem na wierzchu to nic sie nie dzieje w piekarniku?

A ja z kolei polecam upieczenie calego kurczaka na butelce z piwem (pelno przepisow jest w sieci) i w sumie doprawic najlepiej po swojemu z dzien wczesniej zeby sie przegryzlo, ale naprawde miesko fajne i soczyste wychodzi i najwazniejsze, ze nie trzeba podlewac, tylko samo sie robi:) W sumie z mojego kuraka, to nawet niewiele tluszczu sie wytopilo, ale najwazniejsze ze miesko nie lezalo w tym tluszczyku a i tak super w smaku i konsystencji bylo.
 
reklama
Asionek ja używam takiej formy okrągłej ze zdejmowanym bokiem, to chyba jest tortowa, nie wiem czy ona ma jakąś specjalną nazwę, jak sernik jest gotowy i twardy to odkrajam przy brzegach nożem sernik od boku formy i ją zdejmuje, zostaje sam spód , łatwiej kroić.

Pryzybela smak się różni od sernika, jest taki bardziej maślany, coś jak gęste lody, trudno okreslić, dla mnie to smak jedyny w swoim rodzaju. Konsystencja raczej jest płynna przed wylaniem do formy, szczególnie jak jeszcze serek był ciepły przy miksowaniu, masa troszkę jest ziarnista ale postaraj się dobrze roztrzepać ile się da , żeby jak najbardziej gładkie było.
Nie powinno się zważyć tylko serwatka musi być wystudzona. W lodówce sernik szybko zastyga i cały czas oczywiście w lodówce powinien stać.

U mnie taki sernik mama robi od kiedy pamiętam, i zawsze pierwszy znikał :-D:-D

Dajcie znać jak Wam wyszło ;))
 
Ostatnia edycja:
Osz, Lena pysznie to brzmi, chociaz mi jakos nigdy zapiekanki nie wychodzily, ale moze sie kiedys szkusze, tylko raczej w jakis chlodny dzionek. A z tym zielskiem na wierzchu to nic sie nie dzieje w piekarniku?

A ja z kolei polecam upieczenie calego kurczaka na butelce z piwem (pelno przepisow jest w sieci) i w sumie doprawic najlepiej po swojemu z dzien wczesniej zeby sie przegryzlo, ale naprawde miesko fajne i soczyste wychodzi i najwazniejsze, ze nie trzeba podlewac, tylko samo sie robi:) W sumie z mojego kuraka, to nawet niewiele tluszczu sie wytopilo, ale najwazniejsze ze miesko nie lezalo w tym tluszczyku a i tak super w smaku i konsystencji bylo.

Wiesz,że nie no wiadomo jest trochę bardziej suchy,jak przed włożeniem do pieca,ale jest ok.
Niebój się kompletnie tej zapiekanki,ze mnie też kucharka jak z koziej d...y wentylator,ale to mi wyszło - palce lizać.
 
Lena, dzisiaj bede robic twoja zapiekanke, chyba duzo tego wychodzi co? (najwyzej R do pracy wepchne resztki:)) Dobrze ze spojrzalam ze ziemniaki w mundurkach, to zdaze ugotowac, bo cos mi sie ubzduralo, ze surowe.... Mezu super kielbache z Toronto przywiozl (nawet w Polsce lepszej nie jadlam)

Bisia ja Twoja melbe chce zrobic na jakis cieplejszy weekend, bo w taki ziab to mi sie nie chce nic na zimno... Ale mam jeszcze pytanka:) Da sie rodzynki suszona zurawina zastapic, bo nie znosze rozmoczonych rodzynek, ten sernik to tak sam z siebie ladnie zastyga, ze da sie ladnie kroic? No i ostatnie pytanie, smietana kwasna czy slodka, bo u nas kwasna chyba do 14 widzialam, a slodkiej poza kremowka nie uzywam, to nawet nie wiem jaka jest.... Bo ogolnie chodzi mi o to czy ten sernik ma kwaskowaty posmak, czy raczej cos ala ricotta? Zasadniczo nie lubie niekwasnego sera i jak robilam sernik z ricotty, to mase cytryny wcisnelam:D
 
Pryzybela śmietanę kwasną się daje bo musi się zważyć i 14 powinna też być ok. Rodzynek nie musisz dawać jak nie lubisz, ja lubię więc dodaję. A w lodówce ładnie zastygnie przede wszystkim bo masła dużo jest ale łyzeczką trzeba jeść i tak. No ciekawa jest jak Ci wyjdzie :-):-)
 
Kasiadz, tez sobie czasem lukam na ta stronke, fajne przepisy i sympatyczne video; zeby jeszcze moj R byl chetny na taka kuchnie....

A ja mam takie kulinarne pytanko:) Robie czekoladowy tort z bita smietana za tydzien, na komunie i sie zastanawiam jakie owoce bylyby fajne do srodka? Na jutro (u nas Dzien Matki) zrobilam ciasto z brzoskwiniami z puszki, ale cos za malo wyczuwam smak owocow... Tak mi po glowie maliny chodza, bo chcialabym jakis kwaskowaty posmak , a moze cos innego mogloby sie fajnie komponowac smakowo?
 
reklama
Do góry