reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny

reklama
Fajny wątek :-)

To ja podam przepis bardzo prosty na zrobienie kisielku.
Mój Jasiek bardzo lubi :-)

można dawać od około 9 m-ca życia

200ml zimny Sok dowolny - ja używam zazwyczaj domowego wiśniowego lub malinowego
2 małe łyżeczki mąki ziemniaczanej

rozmieszać sok z mąką i ciągle mieszając zagotować

mozna dodać owoce, np. zmiksowaną brzoskwinię z puszki, uduszone jabłko (lub starte na tarce) lub inne dowolne
 
emilia proszę oto przepis na racuchy z jabłkiem/bananami bo też są dobre.
2 szkl mąki (biorę tortową), jajo, 1 szkl mleka, 1 łyżeczka proszku do piecz, 1 łyżka cukru.
2 banany w plasterki, albo jabłko w plasterkach (ja lubię w mniejszych częściach to jabłko jest mięciutkie). Owoce wrzucam do ciasta i łychą nakładam na patelnię.
 
WItajcie. Czytam wwasze wypowiedzi i mam dla Was świetnę propozycję. Jeśli szukacie fajnych, szybkich i przede wszystkim łatwych przepisów nie tylko na obiadek dla naszych pociech, to zapraszam Was na mój blog, na którym codziennie piszę nowe, sprawdzone przepisy. Dziś czas na słodkości- zdrowe- bo każde dziecko je uwielbia.

moje dziecko
 
mojemu maluchowi bardzo smakuja placki wg tego przepisu:
Składniki
1.5 szklanki mąki 2 jaja 3 jabłka 4-5 łyżek stołowych cukru cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia mleko kwaśne oraz śmietana kwaśna 2 łyżki stołowe szczypta soli

Do mąki dodać sól, cukier, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, 2 żółtka, kwaśna śmietanę i odpowiednią ilość kwaśnego mleka. Wszystko wyrobić na gładka masę. Dodać cienko pokrojone jabłka i ubite na sztywno białka z 2 jajek. Delikatnie wymieszać. Ciasto powinno mieć gęstość kwaśnej śmietany.
 
Papryka w zalewie :
1szkl octu
3 szkl wody
1 szkl cukru
1 łyz. soli. ( ja to robilam x4)

Papryka myjemy i przekrawamy na pół i w pionowe pasy (jak kto woli). Wkładamy do słoika dosyc ciasno. Dodajemy po łyżce oleju na słoik i przyprawy ( gorczyca [koło łyzki plaskiej na słoik] , ziele angielskie,goździk [po 2-4 ziarenka]).
Zalewamy gorącą zalewą, i pasteryzujemy koło 15-20min.
(jeśli chodzi o pasteryzacje to jak zalewasz zalewą zakręcasz to przechylam słoiki do góry nogami i sprawdzam czy nie leci jesli nie to ok jesli leci to dokrecam nakretke i jak ciagle leci to zakladam nową nakretke, badz tez sloikmoze byc do d**y , i tak zakręcne słoiki wkładam do wrzącej sie wody w saganie, wody ma byc gdzies pod nakrętke a sie tez zdarzy ze jak są mniejsze sloiki to wpadną cale ale to nic no i tyle, po 20min wyciągam, stawiam dnem na kilkadziesiąt minut i kuniec) Mam nadzieje ze pomogłam:D


LECZO na zime
Pomidory sparzone obrac i w kostke, papryke tak samo w kostke i do gara (cebulki nie dodaje bo smak moze popsuc) mozez dodac do tego tez marchwi i cukinii ) zagotowac, dosolic, popieprzyc, papryki słodkiej w proszku dodac i znów zagotowac i do sloików i do góry dnem:) a potem zima wyciągasz słoik, wrzucasz do gara a na patelni cebulke podsmazasz, dodajesz do gara, potem posmazasz miesko jakies (kiełbaska, mielone) i tez dorzucasz:) SMacZNegO!!!
 
No to ja dokładam jeszcze prosty przepis na zupę dyniową ;)

Składniki:

1 kg dyni,
2 duże łyżki oleju,
4 szklanki rosołu,
szczypta ostrej papryki i mielonego imbiru,
szczypta mielonego cynamonu,
sól,
4 łyżki śmietany 12%,

Przygotowanie:

Dynię obieramy, usuwamy pestki, a pozostały miąższ kroimy w kostkę, wraz z 2 łyżkami oleju. Wlewamy jeszcze 2 - 3 łyżki wody i pod przykryciem dusimy na małym ogniu, aż dynia się rozgotuje.

Następnie lekko studzimy dynię i miksujemy na gładki krem, dodajemy rosół. Kiedy zupa zaczyna się gotować dodajemy sól, ostrą paprykę, imbir i cynamon.

Aby złamać śmietanę dodajemy do niej odrobinę ciepłej zupy, starannie mieszamy, wlewamy do garnka i grzejemy.

I gotowe ;)

Gwarantuję, że zupa będzie ulubionym jesiennym przysmakiem dzieci ;)
 
Przepis na zupę jarzynową, którą uwielbiała moja córka:)

składniki (porcja dla dziecka)
- jedna marchewka
- mały kawałek ugotowanej piersi z kurczaka
- ziemniak
- szklanka wody

1. Obrać warzywa, umyć je, a następnie pokropić na malutkie kawałki.
2. Warzywa zalać szklanką gorącej wody - gotować je do momentu, aż będą miękkie.
3. Dodać do warzyw drobno posiekane mięsko (ugotowane wcześniej w osobnym garnku).
4. Wszystko razem zmiksować.
 
reklama
Ze swojej strony, jeśli ktoś zna język angielski, polecam stronę Jamiego Olivera. Jeśli szukacie zdrowego jedzenia zarówno dla siebie jak i dla swoich dzieci, koniecznie tam wejdźcie. Jamie Oliver | Food | Recipes (UK)
Jamie Oliver był też jednym z prelegentów na TEDzie, jego wypowiedź daje wiele do myślenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile cukru spozywają na co dzień dzieci w potrawach, które teoretycznie tego cukru nie powinny zawierać.
 
Do góry