reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny

Tonya

Zadowolona z życia :)
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2010
Postów
1 713
Miasto
Bielsko-Biała
Postanowiłam założyć taki wątek żebyśmy mogły wymieniać się pomysłami dotyczącymi zdrowego żywienia w ciąży i urozmaiceniami diety.
Ja na przykład nie lubię mleka a wiem, że powinnam je teraz pić i dodawać do posiłków. Wymyśliłam sposób na ominięcie niedobrego smaku. Robię sobie codziennie koktajl bananowy.
1 szkl. mleka
1 banan porkrojony na kawałki
wymieszać blenderem i gotowe :) (można dodać odrobine cukru jak komuś potrzebny słodszy smak)

Jeśli macie fajne pomysły na dobre zdrowe i potrzebne nam jedzonko, piszcie :)
 
reklama
mnie na razie będzie ciężko coś dodać bo lubię ostatnio wszystko co niezdrowe:(

Ale zrobiłam dzisiaj pyszne śniadanko, może nie dietetyczne ale co tam:)
Kromkę chleba ( dla siebie ciemne dla M jasne) posmarowałam lekko margaryna i posypałam bazylią- to do tostera.
Zrobiłam jajko sadzone. Na grzankę położyłam szynkę, na to jajko a następnie pomidor i czerwona papryka.
Całkiem dobre:)
 
nie wiem czy ci to bedzie odpowiadać, biore lodową sałate kroje byle jak potem puszka kukurydzy dawałam tez czerwoną fasole ale po niej mam wzdęcia:baffled: pomidor i ogórek wymieszać i gotowe, bardzo zdrowa i lekka. ja nie dawałam zadnych sosów ale jak ktos lubi to nie ma problemu mi jakoś nie podchodzi z sosem
 
A ja znam pyszną, ale trochę mniej lekką:
świeże liście szpinaku, boczek pokrojony w kosteczkę i podsmażony, gotowane jajko, trochę papryczki piri piri w zalewie i ocet balsamiczny:-)Wszystko mieszamy.
Pychota, ale dla tych co lubią trochę pikanterii;-)
To mój faworyt wśród sałatek:-)
 
szuszu brzmi pysznie:)

Ja lubię też sałatkę z kaszki kuskus z różnymi dodatkami na które mam akurat ochotę - pomidor, ogórek, papryka,grzybki,kurczak - takie sprzątanie lodówki. Do tego robię sos czosnkowy - jogurt nat, czosnek zioła. Tylko daje go już bezpośrednio na talerzu wg upodobań.
 
moja ulubiona, ale niestety nie lekka: szynka w kosteczkę, kukurydza z puszki, ser żółty w kosteczkę, ananas z puszki w kosteczkę, majonez najlepiej kielecki :-) sól pieprz i koniecznie czosnek, mniam mniam

A teraz jadłam naleśniki z sosikiem pieczarkowym :-)
 
Oli. B ja robie podobną tylko zamiast szynki podsmażam kurczaka pokrojonego w kostkę z curry, ser trę na tarce z duzymi oczkami i daje jeszcze jajka. Reszta składników taka sama. przyprawiać już nie trzeba pod warunkiem,że jest majonez kielecki:) innego nie uznaje:)
no to się dietetycznie zrobiło:)
 
reklama
mniaaaaaaaaaam...
moja jedns z ulubionych salatka- prosta a ma cos w sobie;-):
czerwona paapryka, puszka kukurydzy, 15 dag startego zoltego sera, pare ogorkowych kiszonych, pol cebuli i majonez ...naprawde smaczna:-D
 
Do góry