reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek kulturalny

ewunia_23

bezpartyjna...
Dołączył(a)
29 Maj 2006
Postów
390
Miasto
Poznań
Dziewczyny, wchodze tu codziennie, czytam Wasze wypowiedzi sama sie dziele swoimi doswiadczeniami, ale nie dajmy sie zwariowac wiekszosc watkow dotyczy dzieci...tak wiem jak sama nazwa mowi, to forum jest na temat dzieci od momentu ich poczecia do porodu itd. Hmm...tyle tytulem wstepu a teraz do meritum!!  ::)  8)  Generalnie chodzi mi o to, ze chetnie dowiedzialabym sie czegos o Waszych zainteresowaniach o tym jakie ogladacie filmy, co czytacie, czego sluchacie, na jakie przedstawienia teatralne chodzicie itp. Mysle ze w tym watku moglybysmy sie dzielic naszymi spostrzezeniami i gustami, a takze polecac sobie nawzajem ksiazki, plyty, filmy, ktore wywarly na nas duze wrazenie. Podsumowujac w moim zamysle jest to watek, ktory ma dotyczyc szeroko pojetej kultury  ::)  ;D  tak dla oderwania sie i relaksu od kupek naszych maluchow itp.  :p  :laugh:
 
reklama
Świetny pomysł Ewunia!
Ja mogę np. polecić książkę, którą właśnie kończę pt."Córeńka" Wojciecha Tochman. Jest naprawdę rewelacyjna. Odpowiada o zagiinionej reporterce Gazety Wyborczej, która wybrała się na wypę Bali w 2002 roku i ślad po niej zaginął. Książka jest zaskakująca i bardzo " wciąga".
 
ewunia dobry pomysł z tą kulturą i oderwaniem się od kupek ;D

polecam komedie "50 PIERWSZYCH RANDEK"

dziewczyny polećcie jakąś komedie naprawde wartą obejrzenia, taka żeby się czlowiek faktycznie ubawił do łez!
 
Ja mogę polecić komedię "Wieczór kawalerski" - jest o chłopakach, którzy wyciągają swojego kumpla do Vegas na wieczór kawalerski - bardzo fajna. "Sztuka zrywania" też jest dobra, ale nie dokończylam, bo nam się DVD zepczyło :D
Ostatnio też oglądaliśmy horro "Zakonnica" , ale też nie do końca, bo DVD się zepczyło :)
Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.
 
hmm, dobry pomysl z ta kultura :D

polecam ksiazke "tam gdzie spadaja anioly" doroty terakowskiej. poprostu rewelacja i jak tylko uporam sie z praca lic. to przeczyam ja raz jeszcze dla utrwalenia :)

co do komedii... hmm, lubie te polskie i stare i te nowsze np. "wesele"
 
ja na zły nastrój polecam Nigdy w życiu :) Bardzo lubię Kasie i Tomka i wogóle osoba Joanny Brodzik działa na mnie kojąco :)

Bardzo lubie czytać w wannie książki Małgorzaty Musierowicz. Bardzo mnie odprężają.

A wczoraj pomyslałam sobie, że z miłą chęcią wybrałabym się do kina :) Ostatnio byłam w czerwcu tamtego roku na Karolu i zryczałam się jak dzika. To były początki ciąży ::)
 
haha KingaP ja podobnie mam z ta Musierowicz szczegolnie ze jestem z Pozania i znam wszystkie te miejsca, wiec swietnie mi sie czyta...Ida sierpniowa jest moja ulubiona ;D moze dlatego ze przeczytalam ja jako pierwsza...a z innych polecam z "Z głowy" Janusza Głowackiego, switenie napisana z dowcipem, opisuje zycie gwazd w czasach PRL...
 
Ja lubie "Pozew o milość"(Laws of attraction) z Brosnanem i Julianne Moore a takze filmy z Benem Stillerem-Along comes Polly ( chyba Nadchodzi Polly), Poznaj moich rodziców, Dodgeball i wiele innych,a z ksiazek uwielbiam Maga Folwsa,ostatnio czytalam "Historyka"E.Kostovej( swietna ksiazka o Drakuli)a obecnie czytam biografie Polanskiego.
 
dla tych co lubią fantastykę polecam film "Nocna straż" i "Dzienna straż"; poza tym "Infernal affairs" - te trzy filmy zrobiły na mnie duże wrażenie; ale ostatnio uśmiałam się przy "Zabójczej broni 2, 3,4" oraz przy "Jak zabic psa sąsiadów"( z kennethem branagh)

co do książek to muszę popatrzeć na półkę  ;D - i dam znać  ;D
 
reklama
Fajny wątek :)

Ja byłam już od urodzenia Jasia parę razy w kinie, bo w lipcu w Cieszynie był fajny festiwal filmowy. Polecam gorąco polski film "Jasminum" - bardzo ciepła, a jednocześnie zabawna historia opowiadana przez kilkuletnią dziewczynkę, która gra po prostu rewelacyjnie! Ciekawy był też film "Wieża" - obraz kilku singli, którzy, mimo, że są ludźmi sukcesu w swoich branżach, okazują się być do bólu samotni w wielkim mieście. Film bardzo prawdziwy.

Czytam ostatnio niestety mało, ale preferuję współczesną prozę polską.
 
Do góry