reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
O, widzę Daga, że też polecasz te siatkowe majtki poporodowe :-). Dla mnie super sprawa. Choc jedna położna oczywiscie czepiła się, że nie wolno :wściekła/y:. No to ja ja zapytałam jak ona sobie wyobraża wietrzenie przy takim tłuszczu na udach jak ja mam, nogi rozstawić i przy gosciach świecić? A tak to sobie zsuwałam je, wkładałam wkładki i git.

A klapki miałam jedne, pod prysznic, drugie mi sie nie przydały. Po umyciu wycierałam te prysznicowe.

No tantum rosa do podmywania się. Położna kazała mi kupić sobie wodę z takim dziubkiem, rozpuścić w niej tantum rosa i przy pierwszym sikaniu polewać w trakcie. Super sprawa :-).
 
reklama
Kluliczku u nas w szpitalu można mieć te majtasy pielęgniarki nic nie mówiły nawet polecały ale mówiły że jak obchód będzie chodził to wtedy ściągnąć ale mnie raz "przyłapali" jak miałam majtki bo nie zdążyłam ściągnąć ale nic nie mówili. Jak mała sobie spała to ja też leżałam ściągałam tylko podkład sobie podkładałam przykrywałam się prześcieradłem (poprosiłam o nie) bo pod kołdrą było mi za gorąco i się wietrzyłam. A jak trochę szycie mi spuchło to pielęgniarki przyniosły mi torebkę z lodem i gaziki z rivanolem.

w domu też robiłam sobie te okłady z rivanolu i robiłam sobie nasiadówki z kory dębu. Tantum rosa też sobie dziewczyny chwaliły i właśnie rozrobić sobie w tej butelce z dziubkiem i polewać.
 
Daga ta wanienka to jakieś cudo jest! Gdyby nie to, że przede mną mega przeprowadzka to chyba już bym ją kupiła. Powiedz tylko jak ze "stelażem" do niej? Na czym ją stawiałaś?
 
no wanienka rewelacja :) tylko czy dzidziusiowi wygodnie jest? nic Go tam nie uwiera? a postawić to chyba wszędzie można, nawet na podłodze :)
 
Mamjakty, postawić można nie wiem tylko co na to nasz kręgosłup...:) Ja Dzidzię będę kąpać w łazience, gdzie mam tylko prysznic więc jakaś "podstawka" pod wanienkę będzie mi potrzebna.
 
no to nie wiem, może jakiś mini stolik :D jak patrzyłam na moja kuzynkę, to Ona na podłodze stawiała wanienkę a sama na klęczkach była, a czasem na pralce stawiała, to wtedy na stojąco mogła kąpać małego :)
 
Oliwii było bardzo wygodnie. Leżała sobie jak królowa, ja czułam się bardzo pewnie bo nie musiałam jej trzymać a wanienkę stawiałam na łóżku. Potem jak mała podrosła i już siedziała to kupiłam zwykła klasyczną wanienkę i stawialiśmy do wanny bo mała zalewała nam pokój od chlapania. Tą pierwszą wanienkę pożyczyłam koleżance i muszę sie spytać czy ją nadal ma czy poszła w świat. Jakby co to mam tą drugą jedynie teraz dokupię stelaż bo nie trzeba się wtedy schylać.
 
Ja mialam (i mam) zwykla wanienke ze stojakiem. Kladlismy na pieluszki tetrowe i super zdawalo egzamin. Druga pieluszka przykrywalismy zeby dziecku bylo ciepelko caly czas. Maz odkrywal tylko np nogi do mycia i przykrywal spowrotem i dalej partiami. Przed porodem kupilam lezaczek frote ktory wywalilam won przy pierwszej kapieli. Po namoczeniu material sie rozciagal i juz nie bylo wiadomo gdzie ta dzidzia lezy. Pieluszki byly super. Teraz kupie tylko swieza wanienke nowa a tmta wywale. Stojak zostal wiec bedzie komplet.
Wczoraj mialam juz ze trzy stroje dla dziecka w smyku w reku i zanim doszlam do kasy to wrocilam i odwiesilam. Wiem popaprana jestm ale jakos sie boje, albo mam przeczucie jakies nie daj Bog... To chyba bedzie przelom jak cos kupie
 
reklama
A kapalismy w kuchni bo duzo miejsca, cieplo i .. terakota na podlodze. Zapasowa kolderke kladlismy na duzym stole w jadalni i tam wycieralam szkraba.. Jak zamkniemy watek to wkleje foty
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry