reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
U mnie tetrowych było 50 i dokupiłam jeszcze 10 (ale ja zyje trochę na 2 domy, wiec te 10 lezy u mamy T.). Kilka się zniszczyło, dla mnie te 50 to minimum, ale to rzecz gustu, bo kolezanka ma 25 i twierdzi że jej by 15 wystarczyło. No ale ja piore je co kilka dni.

Do fotelika musze dokupic pokrowiec frote, bo Janek strasznie się pocił. Moze pokrowiec cos da :confused:. Teraz mamy romera king plus i jestem zadowolona. gdybym teraz miała kupowa to pewnie 0-13 też bym wzięła romera, tym bardziej ze do mojego wózka adapter jest jeszcze w magazynach, więc mozna kupi go bez problemu.

Słuchajcie, sasiadka kupiła uzywane ózeczko Radek II kołyska a kilka dni później dostała takie samo nowe od dziadków fasolki, więc pierwsze musi sprzedac. Sama bym kupiła, ale dziś będę miała potwioerdzenie czy dostajemu łóżeczko od przyjaciół i jeśli tak to 3 łóżeczek mi nie potrzeba. Tak zaznaczam, bo jeszcze nie wystawiaja na allegro, więc jakby któraś w Warszawie i okolicach chciała to podrzucam temat.
 
reklama
Ja mam chrapke na to lozeczko :-) Tylko ze chce kupic nowe, zeby jeszcze zostalo dla drugiego dzidziusia. Ciekawa jestem, jak sie sprawdza ta kolyska, bo czytalam, ze po zablokowaniu mimo wszystko sie lozeczko troche buja. Moze ktoras z doswiadczonych mam uzywala tego modelu?

Co do pieluch tetrowych, to ja kupie mniej. Mam dosyc sliniaczkow i 10 malutkich reczniczkow, wiec do wycierania buzi i lapek starczy. Zreszta zawsze mozna dokupic. Tylko kolezanka mi mowila, zeby nie kupowac tych najtanszych, bo po dwoch praniach sie rozlatuja.
 
Leika - ja właśnie cały czas się nad tym zastanawiam. Z tego co mądre głowy wyliczyły to jeśli chodzi o koszty wychodzi mniej więcej to samo (tetrowe=pranie + prasowanie itd.). Pytanie co lepsze dla Dziecka? Podobno gdy Bobas nosi cały czas pieluchy jednorazowe to jest później trudniej z nauką siusiania do nocnika bo Dziecko nie czuje dyskomfortu mokrej pieluchy... Mamusie wypowiedzcie się...
 
Mój cały czas w pampersach a do nocnika siusia i kupę robi... Co prawda nie zawsze ta kupa i siuśki w nocniku, oczywiście, ale i tak jest bardzo dobrze - w końcu jeszcze nie skończył 15-tu miesięcy ;)
 
Leika - ja właśnie cały czas się nad tym zastanawiam. Z tego co mądre głowy wyliczyły to jeśli chodzi o koszty wychodzi mniej więcej to samo (tetrowe=pranie + prasowanie itd.). Pytanie co lepsze dla Dziecka? Podobno gdy Bobas nosi cały czas pieluchy jednorazowe to jest później trudniej z nauką siusiania do nocnika bo Dziecko nie czuje dyskomfortu mokrej pieluchy... Mamusie wypowiedzcie się...

Wlasnie ze nie, jednorazowe wychodzą znacznie taniej :) Zakup oraz pranie w sensie proszek + woda + prąd :tak:
Zresztą ja nie będę urzywać tetry a nowoczesnych pieluszek do prania. Z powodów ekologicznych.
 
ja tylko pieluchy jednorazowe używałam i będę używać, raz jednego dnia potrzymałam Oliwię jak była mała w tetrze po paru godzinach miałam dość bo z każdego siczka trzeba przewinąć dla mnie porażka. Co do nauki to od was to nie będzie zależało tylko od dziecka bo to ono musi być na to gotowe i wiedzieć o co chodzi. Niektórym dzieciom idzie to szybko a innym trudniej. Moja wiedziała że na nocnik robi się siusiu i kupkę tak samo na kibelek ale nie chciała usiąść i koniec. Kupiliśmy majteczki i pewnego dnia spróbowaliśmy dałam sobie i jej tydzień czasu ale jednego dnia załapała po 3 wpadce. I miała wtedy równe 2 latka. Teraz jedynie zakładamy na noc choć od 2 tygodni po nocy wstaje z suchą ale nie mam jeszcze odwagi żeby nie zakładać.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry