reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowo-wyprawkowy, czyli co kupuje mamusia dla siebie i dzidziusia :)

Tutti powiem tak ;nie ma książki która 100% sprawdzi się u każdej z nas. Myśle ,że warto poszukać poradników typu kreatywne zabawy z dzieckiem ,zdrowe odżywianie ,a tak to wszystko zależy od nas samych. Nie ma co sztywno trzymać się zasad bo w książce tak napisano. Książkę na rozluźnienie najlepiej kupić jak jest się w ciąży ;)
Jeśli jednak mogę już coś polecić to "Język niemowląt" Tracy Hogg.
 
reklama
Też polecam "Język niemowląt" Tracy Hogg. Przydatna była :-) Fajna jest jeszcze "Uśnij wreszcie! Jak pomóc dziecku zasnąć" dr Eduard Estivill, Sylvia de Bejar i "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff. Dla chcących karmić piersią "Warto karmić piersią" Magdalenia Nehring- Gugulska. Mi akurat się nie przydała, bo nie wyszło z laktacją, ale moja siostra traktuje ją jak pismo święte i twierdzi, że często jej ta książka pomagała. Więc polecam :tak:
 
Tracy Hogg rowniez polecam. I to zarowno w wydaniu dla niemowlaka jak i dla dwulatka. Chociaz nie ze wszystkimi pogladami i metodami autorki sie zgadzam. Czasem mialam wrazenie, ze wytyczanie zasad i trzymanie sie ich wyprzedza empatie, wyczucie chwili, nastroju u dziecka. Sama sie na tym zaczelam lapac ze zbyt sztywno trzymalam sie twardych regul w mysl zasady ze "jak raz sie odpusci" a za malo wsluchiwalam sie w potrzeby corki.
Mialo byc o ksiazkach a wyszlo pedagogicznie :laugh2:

A z zakupow, to w ostatnim czasie musialam sie zaopatrzyc w spodnie letnie ciazowe, bo w dotychczasowych juz niestety moj brzuch sie przestal miescic.
 
Ostatnia edycja:
A ja Tracy hogg odradzam ;) ale jak widać niektórym pasuje. Poszlabym w stronę rodzicielstwa bliskości, tu księga Searsów , ogólnie wydawnictwo mamania polecam.
 
blagam tylko nie pani hogg. to tresura zamiast rad jak sobie poradzic z dzieckiem. ja polecam searsow, juula i ogolnie rodzicielstwo bliskosci. ale co komu pasuje wiec bez spiny ;)

o ciazy mam sluchajcie az jedna ksiazke, kupilam w ciazy z Olim, przestalam uzupelniac w 20 tygodniu ;)
 
Ja w profilaktyce rozstepow polecam peelingować skórę i nawilżać. Ja używam Palmersa i bio olejków, czasami olej kokosowy :)
 
Tusiaczek ja się skusilam na Hogg jak koleżanka zachwalala i na szkole rodzenia, nie skojarzylam zupełnie nazwiska a słyszałam o niej na studiach i nie chciałam mieć z nią nic wspólnego... Sprzedalam szybciej niż czytalam ;)
 
Vivienne co studiowałaś?
Ja jestem sceptycznie nastawiona do wszelkich poradników, dlatego nawet nie kupuję. Ten miałam pożyczony, więc rzuciłam okiem...bardzo pobieżnie, dlatego piszę, że to zdanie subiektywne
 
reklama
Do góry