reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy: czyli co polecamy i co odradzamy

Ja mam z poprzedniej ciąży dwie pary spodni, w których całą ciążę śmigałam (chociaż musiałam je już koło 2 miesiąca kupić, bo popołudniami było ciężko). Ale tamto było na jesieni i zimą, a teraz wiosna i lato, więc pewni w ruch pójdą długie spódnice (które uwielbiam) :tak: Spodnie kupowałam w sklepie dla ciężarówek i ceny były wtedy kosmiczne (chyba koło 180 zł za parę...)
 
reklama
hej dziewczynki, byłam dziś na niemałym shoppingu, ale się obłowiłam ;-) ale tego właśnie było mi trzeba :)

no ale o co mi konkretnie chodzi... w orsayu są fajne spodnie - rurki czarne (może są też inne kolory ale widziałam raczej czarne w różnych wariantach), i właśnie idealne na okres ciąży bo mają szeroki pas z gumy w talii. Można je założyć zarówno do szpilek jak i nawet butów sportowych, i są super wygodne, polecam! U mnie było ich jeszcze sporo więc może jakaś świeża kolekcja. Aaaa, co najważniejsze - nie są wcale drogie, w granicach 80-100 zł. Oczywiście zakupiłam :-)
 
Jakiś czas temu w porannej telewizji gościem była brafitierka, która mówiła, że koniecznie trzeba w ciąży (jeśli piersi urosną) zmienić stanik. Nie zmieniając stanika można doprowadzić do jakiś problemów z kanalikami mlecznymi (i później mieć problem przy laktacji), a nawet do zapalenia piersi.
Mówiła, że w ciąży jest inna zasada przy wybieraniu stanika. Kupując stanik do tej pory mierzyło się go zapinając na ostatnią haftkę, w ciąży mierzy się zapinając na pierwszą haftkę (co by móc później poluźnić).
 
Po porodzie nosiłam staniki firmy Alles. Zamawiałam przez internet, ale mieli taką rozmiarówkę, że dane z tabelki idealnie zgadzały się z rzeczywistością
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
Z tej firmy miałam mamma caffe latte, sugar, lila b (był najpiękniejszy, ale po pierwszym praniu wyszły fiszbiny - przyznaję bez bicia, że prałam bez woreczka na bieliznę) i moje ulubione mamma naomi - najlepszy, bo solidny i najdłużej trzymał fason. Generalnie polecam.

Podpowiadam, że na allegro są znacznie tańsze niż w internetowym sklepie firmowym.
 
Ostatnia edycja:
Jak znajdziecie jakąś spódnicę długą ciążową tj. z pasem to dajcie znać
Będę też szukała rybaczków z pasem. Kurcze miałam takie jedne, ale zahaczyłam o wystający gwóźdź wrr
 
Zdecydowałam się jednak na zakup pasa ciążowego.
Kupiłam tu:
PAS CIĄŻOWY UNIWERSALNY NAJTANIEJ NA ALLEGRO (4040763547) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nie mogłam się zdecydować na kolor,więc kupiłam 3...w sumie cena jest niewysoka, a ciuchy mam w różnych kolorach.
Jak dojdzie paczka, zdam relację. Mam nadzieję, że pasy będą szybko, bo już w piątek w pracy jak byłam sama w pokoju, to rozpinałam guzik w spodniach, a do ciążowych jeszcze na prawdę daleko. Nie mam też tunik, zawsze lubiłam obcisłe bluzeczki i przez to, że biust urósł, góry zrobiły się krótkawe.

Piszecie o stanikach Alles. Nigdy o nich wcześniej nie słyszałam, ale na allegro widziałam ładne modele i atrakcyjne ceny. Czy wszystkie są do karmienia? Jeśli tak, to czy kupować je już teraz?
 
Z doświadczenia wiem, że po porodzie biust, kiedy napełni się mlekiem jeszcze urośnie i nawet staniki z końca ciąży bywają za małe.
 
reklama
Do góry