reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątpliwości antykoncepcja.

Dołączył(a)
24 Marzec 2020
Postów
6
Mam straszny dylemat co zrobić, miałam miesięczną przerwę od tabletek, dziś zadzwoniłam do lekarza bo umówiliśmy się że po tym miesiącu wrócę.
Lekarz zapisał mi jedno opakowanie i stwierdził,że kolejnego mi nie wypisze, jak nie zrobię nowych badań wątrobowych.
Przez wirusa u mnie diagnostyka jest zamknięta, a wyjazd do większego miasta jest ryzykowny na same badanie.
Stąd nie wiem, czy brać je z ryzykiem kolejnej przerwy miesięcznej, czy zacząć brać gdy sytuacja się unormuje.
Myślicie że wróci nasze życie pod koniec kwietnia do stanu normalnego?
 
reklama
Rozwiązanie
Ale wykonanie badań teraz nie jest nie możliwe. Ja się nie dziwię, że bez wyników nie chce dać, to nie są cukierki.

Oczywiście, że nie, ale też nie śmiercionośna trucizna - mam doświadczenie z kilkoma ginami i nigdy żaden mi badań nie zlecał, po prostu po pół roku stosowania danych tabsów, jak coś było nie tak, zmieniałam na inne i tyle.

@dariabaranek no to w takiej sytuacji sama musisz podjąć decyzję. Są laboratoria, które działają i pobierają materiał do badań, więc albo idziesz, robisz badania i masz spokojną głowę w kwestii antykoncepcji, albo czekasz, aż wszystko się uspokoi, ale wtedy nie bierz tego jednego opakowania, bo po co :)
Lepiej zrobić badania i brac normalnie tabletki a nie miesiąc brać i znów przerwa, to nie jest zdrowe dla organizmu.

Ale lekarz powinien mieć świadomość, że w tej chwili ciężko o badania i albo w ogóle nie dawać recepty, albo dać na 2-3 opakowania i badania przełożyć.
Dlatego te wątpliwości powinny być omówione z lekarzem, jak on to widzi...
 
Ale lekarz powinien mieć świadomość, że w tej chwili ciężko o badania i albo w ogóle nie dawać recepty, albo dać na 2-3 opakowania i badania przełożyć.
Dlatego te wątpliwości powinny być omówione z lekarzem, jak on to widzi...
Ale wykonanie badań teraz nie jest nie możliwe. Ja się nie dziwię, że bez wyników nie chce dać, to nie są cukierki.
 
Powiem szczerze mój ginekolog jest nieporozumieniem. Miałam zmienić tylko teraz ciężko o to, a jak wiadomo życie prywatne toczy się. Poinformowałam go,że nie ma mnie obecnie w mieście i wrócę dopiero jak otworzą uczelnie, no ale to nie ma znaczenia, mam sobie brać i zrobić badania. Też myślałam że dostanę chociaż te 2 opakowania bo wiadomo jak jest, a życie toczy się dalej.
Starałam się zapytać, ale powiedział że decyzja należy do mnie a kolejnego nie wypisze bez nowych badań.
Tylko właśnie nie chcę sobie zrobić burzy hormonalnej, a nie wiadomo jak ta sytuacja się potoczy z wirusem,ale trochę strach iść nawet do ośrodka zdrowia.
 
reklama
Nie łudź się, że do wakacji sytuacja się unormuje. Nie ma na to szans. Podjedź gdzieś, zrób badania i miej to z głowy. Nie ma sensu brać tabletek przez miesiąc i znów je odstawić.
 
Ale wykonanie badań teraz nie jest nie możliwe. Ja się nie dziwię, że bez wyników nie chce dać, to nie są cukierki.

Oczywiście, że nie, ale też nie śmiercionośna trucizna - mam doświadczenie z kilkoma ginami i nigdy żaden mi badań nie zlecał, po prostu po pół roku stosowania danych tabsów, jak coś było nie tak, zmieniałam na inne i tyle.

@dariabaranek no to w takiej sytuacji sama musisz podjąć decyzję. Są laboratoria, które działają i pobierają materiał do badań, więc albo idziesz, robisz badania i masz spokojną głowę w kwestii antykoncepcji, albo czekasz, aż wszystko się uspokoi, ale wtedy nie bierz tego jednego opakowania, bo po co :)
 
Rozwiązanie
Do góry