reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątpliwości na temat smoczka..

Luka013

mamy czerwcowe 2007
Miasto
śląsk
Rozwiązania
0
Dziewczyny mam pytanie (może trywialne;-) ) a propos zakupów dla dzidzi - czy kupujecie smoczek ? Do szpitala albo na czas zaraz po szpitalu ??
Pytam, bo różne są opinie na ten temat: jedni mówią, że lepiej nie dawać dziecku smoczka, inni, że to wspomaga odruch ssania i generalnie ćwiczy aparat mowy.
Sama juz nie wiem....

reklama

jolka111

mamy czerwcowe 2007 Entuzjast(k)a
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Ja ostanio miałam kupiona tak w "razie co" i przydał się już pierwszej nocy w domu, bo mały strasznie się darł, a jak dostał smoka to jak ręką odjął :-) i teraz też kupię. Nie jest to duży wydatek, a jaki komfort psychiczny :tak:

titlan

Aktywna w BB
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Mój synek zaraz po urodzeniu leżał kilka dni w inkubatorze, a ponieważ czasem głośno wyrażał swój protest położna kazała kupić dla niego smoczek. Poskutkowało :-), ssanie go ładnie uspokoiło. Teraz też używam smoka w razie potrzeby, a półtoramiesięczny już maluszek wcale go nie nadużywa i jak nie chce to po prostu wypluwa. Uważam, że smoczek się sprawdza :tak:

Pozdrawiam

Dzagud

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ja też kupię smoczek. Weronika wprawdzie miała, ale nie lubiła i używała bardzo mało, a kompletnie przestała jak miała około 1,5 miesiąca. Jednak jest to duże udogodnienie, bo niestety ona mnie i moje piersi traktowała jako smoczek i darła się zaraz po odstawieniu od cyca. A tak, gdyby lubiła smoczek to miałabym spokój. Dlatego mam nadzieję że tym razem się uda.

patrycja24berlin

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Miasto
xxx
Rozwiązania
0
Ja dla mojej Ptysi mialam smoczek i cale szczescie:tak:
Jak tylko rozdarla pyszczka a inaczej nie szlo uspokoic wtedy smoczek ratowal sytacje...Ja osobiscie kupilam NUKA i okazal sie od razu trafnym wyborem...Butelki rowniez uzywamy tej firmy...

Luka013

mamy czerwcowe 2007
Miasto
śląsk
Rozwiązania
0
No własnie tego się boję - że pierś będzie traktowana jak smoczek -więc tez jednak kupię.
Widziałam super - anatomiczne Aventu i Chicco.

patrycja24berlin

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Miasto
xxx
Rozwiązania
0
Luka co nam sie podoba nie koniecznie musi podobac sie naszym brzdacom...U nas na czerwcowkach niektore maluchy to wcale nie chcialy smoczka...A potem dziewczyny mialy problem jak szly do pracy bo ciezko bylo podac cos przez butelke...No ale mam nadzieje ze Wy takich problemow nie doznacie...

Luka013

mamy czerwcowe 2007
Miasto
śląsk
Rozwiązania
0
No własnie...dlatego chyba lepiej mieć w domu alternatywę w postaci smoczka...

jolka111

mamy czerwcowe 2007 Entuzjast(k)a
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Ja kupię nawet dwa, z aventu i nuk, bo bywa i tak, że dzidzia tylko niektóre smoczki toleruje. Dla juniora miałam nuka i byłam zadowolona. Ząbki ma proste, a to chyba najważniejsze :tak:

reklama
E

efilo

Gość
Ja też mam zamiar kupić.

Wybrałam avent po obejrzeniu programu w tv gdzie pediatra udowadniał dlaczego lepsze są te w kształcie tulejki a nie takie plaskate anatomiczne. Przekonał mnie. Gorzej jak ja nie przekonam niuni. Wtedy trudno - po wielu nieudanych próbach zapewne przyjdzie mi kupić Nuka.

A ja z innym pytaniem:

Silikonowy czy taki 'zwykły' (nie pamiętam z czego są te pomarańczowe)?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D Wątpliwości antykoncepcja. Potrzebuję porady 7
Paulinax Pozytywny test LH-wątpliwości Staramy się 1
M Wątpliwości Staramy się 11
aniaslu Kiedy nie należy szczepić dziecka? Rozwiewamy wątpliwości Potrzebuję porady 1
yasukoo Wątpliwości Potrzebuję porady 7
K Wątpliwości, pozytywny test Potrzebuję porady 24
L Wątpliwości... Potrzebuję porady 6
A Dom Narodzin- wątpliwości BB położna radzi mamom 2
O Potrzebuję pomocy. Czy to ciąża? Potrzebuję porady 7
C Rozwianie wątpliwości Staramy się 2
T Moje życie obróciło się o 180st.. Potrzebuję porady 7
L Początek starań, ale kilka wątpliwości?? Staramy się 22
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
G wątpliwości, pytania Dzieci urodzone w marcu 2015 16
K Dziecko, Praca, wątpliwości Porady prawnika 1
L Urlop wychowawczy i pracowo-ciążowe wątpliwości Porady prawnika 2
A I, II i III trymestr - samopoczucie, uczucia, emocje, pytania, wątpliwości Dzieci urodzone w październiku 2013 807
M Przedszkole 2012 (pierwsze dni, adaptacja,wrażenia, wątpliwości,radości ) Trzylatki 39
A Poród - pytania, wątpliwości, wskazówki... Archiwum Lipiec 2012 665
P Jestem przygnębiona, nic mi się nie chce i często miewam wątpliwości dot.ojca dziecka Zdrowa mama 3
konwalianka Pytania, wątpliwości, rady, wskazówki dotyczące maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2011 31
maaadziarka Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania Ciąża, poród, połóg 1503
kiragold Kolejny maluszek - wątpliwości i radości:) Dzieci urodzone w listopadzie 2009 2483
M Wyniki badań - normy, wątpliwości :) Dzieci urodzone we wrześniu 2011 380
styna26 Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena) Dzieci urodzone w maju 2011 1690
Kashyaa Wątpliwości z zameldowaniem dziecka przy ojcu Porady prawnika 1
poziomki Ciąża Poród rodzinny,szkoła rodzenia,szpitale-obawy i wątpliwości,za i przeciw Archiwum mam majowych'11 965
M 100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi Pamiątki z okresu ciąży:-) 75
nikita33 Czy też macie wątpliwości? Wychowanie 46
Marthusia PORÓD - nasze pytania, wątpliwości, obawy... Dzieci urodzone w lipcu 2006r. 803
Rumiankowa Temat testowy Forum 48
Ajrin77 Tymon czy Ignacy? Co sądzicie na temat tych dwóch imion, które wybrać ? :) Potrzebuję porady 26
L Temat do usunięcia Potrzebuję porady 0
U Mamusie 4 latków! -TEMAT GŁÓWNY Przedszkolaki 10
S Opinie kobiet w ciąży na temat szczepień ochronnych Ciąża, poród, połóg 2
vieblonde Co myślicie na temat jazdy konnej dla siedmiolatkow? Przedszkolaki 5
M Pytanie nie na temat Potrzebuję porady 3
Ziombelek Dziwny-trudny temat Zwierzenia 5
K.Malinowska Ankieta na temat karmienia piersią Potrzebuję porady 0
O Ankieta dla kobiet w ciąży dotycząca stanu wiedzy na temat profilaktyki nietrzymania moczuu Ciąża, poród, połóg 0
M Temat zakończony Potrzebuję porady 4
M Temat zakończony Potrzebuję porady 15
Z Ankieta do pracy licencjackiej na temat aktywności fizycznej w ciąży Przyszłe mamy 6
M Temat zakończony Potrzebuję porady 6
M Temat zakończony Potrzebuję porady 13
Izabela Osika Jak uspokoić "szalejące" serce? (temat kardio, nie miłosny ;)) Ciąża, poród, połóg 12
Ewelina271990 Wstydliwy temat hemorpidy po porodzie Potrzebuję porady 4
A Ankieta Wiedza kobiet na temat profilaktyki raka szyjki macicy Ciąża, poród, połóg 1
aleksandrala Rozstepy w ciazy :) Ciąża, poród, połóg 9
eMkaa. Kolejny temat z serii "czy mogę być?" Potrzebuję porady 57