reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątpliwości na temat smoczka..

Luka013

mamy czerwcowe 2007
Dołączył(a)
22 Marzec 2007
Postów
963
Miasto
śląsk
Dziewczyny mam pytanie (może trywialne;-) ) a propos zakupów dla dzidzi - czy kupujecie smoczek ? Do szpitala albo na czas zaraz po szpitalu ??
Pytam, bo różne są opinie na ten temat: jedni mówią, że lepiej nie dawać dziecku smoczka, inni, że to wspomaga odruch ssania i generalnie ćwiczy aparat mowy.
Sama juz nie wiem....
 
reklama
Ja ostanio miałam kupiona tak w "razie co" i przydał się już pierwszej nocy w domu, bo mały strasznie się darł, a jak dostał smoka to jak ręką odjął :-) i teraz też kupię. Nie jest to duży wydatek, a jaki komfort psychiczny :tak:
 
Mój synek zaraz po urodzeniu leżał kilka dni w inkubatorze, a ponieważ czasem głośno wyrażał swój protest położna kazała kupić dla niego smoczek. Poskutkowało :-), ssanie go ładnie uspokoiło. Teraz też używam smoka w razie potrzeby, a półtoramiesięczny już maluszek wcale go nie nadużywa i jak nie chce to po prostu wypluwa. Uważam, że smoczek się sprawdza :tak:

Pozdrawiam
 
Ja też kupię smoczek. Weronika wprawdzie miała, ale nie lubiła i używała bardzo mało, a kompletnie przestała jak miała około 1,5 miesiąca. Jednak jest to duże udogodnienie, bo niestety ona mnie i moje piersi traktowała jako smoczek i darła się zaraz po odstawieniu od cyca. A tak, gdyby lubiła smoczek to miałabym spokój. Dlatego mam nadzieję że tym razem się uda.
 
Ja dla mojej Ptysi mialam smoczek i cale szczescie:tak:
Jak tylko rozdarla pyszczka a inaczej nie szlo uspokoic wtedy smoczek ratowal sytacje...Ja osobiscie kupilam NUKA i okazal sie od razu trafnym wyborem...Butelki rowniez uzywamy tej firmy...
 
No własnie tego się boję - że pierś będzie traktowana jak smoczek -więc tez jednak kupię.
Widziałam super - anatomiczne Aventu i Chicco.
 
Luka co nam sie podoba nie koniecznie musi podobac sie naszym brzdacom...U nas na czerwcowkach niektore maluchy to wcale nie chcialy smoczka...A potem dziewczyny mialy problem jak szly do pracy bo ciezko bylo podac cos przez butelke...No ale mam nadzieje ze Wy takich problemow nie doznacie...
 
Ja kupię nawet dwa, z aventu i nuk, bo bywa i tak, że dzidzia tylko niektóre smoczki toleruje. Dla juniora miałam nuka i byłam zadowolona. Ząbki ma proste, a to chyba najważniejsze :tak:
 
reklama
Ja też mam zamiar kupić.

Wybrałam avent po obejrzeniu programu w tv gdzie pediatra udowadniał dlaczego lepsze są te w kształcie tulejki a nie takie plaskate anatomiczne. Przekonał mnie. Gorzej jak ja nie przekonam niuni. Wtedy trudno - po wielu nieudanych próbach zapewne przyjdzie mi kupić Nuka.


A ja z innym pytaniem:

Silikonowy czy taki 'zwykły' (nie pamiętam z czego są te pomarańczowe)?
 
Do góry