reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątpliwości na temat smoczka..

Efilo właśnie taki anatomiczny - fizjologiczny jest w kształcie tulejki - podobny do brodawki.
Plaskatego tez nie zamierzam kupić, chyba sie zdecyduję na taki www.chicco.pl - wszędzie tam, gdzie dziecko: 0m+, Ssanie, SILIKONOWY SMOCZEK DO USPOKAJANIA
podobne ma tez avent tylko z kolorowymi tarczkami.
Mam nowe wieści : Znajomy fizjoterapeuta dziecięcy powiedział mi ostatnio zeby nie podawać dziecku do 6 tyg. życia innego smoczka niż taki w kształcie brodawki - bo moze to zaburzyć rytm ssania z piersi.
 
reklama
No to ja znowu wyjade z tym co wiem:-D

Przezroczyste -czyli silikonowe sa bezzapachowe i bezsmakowe...

A te drugie to mowia lateksowe,kauczukowe-maja swoj specyficzny smak i zapach a tym samym szybciej dziecko sie do smoka przyzwyczaja...Dlatego najczesciej polecane sa smoczki silikonowe...
No i uwaga na przyszlosc:
Silikon jest bardziej kruchy i dlatego nie polecany dla dzieci juz zabkujacych...Wiadomo dziecko moze przegryzc i takim kawalkiem sie zakrztusic...Moja niunia jak narazie ma 6 zabkow i nic nie przegryzla...Wiec mamy nadal silikonowy
 
ja mialam aventu silikonowy na szczescie bo jak pisza tu inne mamusie Cyrylka robila sobie z cyca smoczka a tak troche oddechu. porzucila smoka jak miala 3 miesiace - teraz nie wie do czego to sluzy, czasem sie nim bawi czyli przygryza ale ssac go nie chce. i dobrze :)))
aha co do ksztaltu nie byla wybredna. teraz tez kupie tylko nie wiem jaki jeszcze nie szukalam. pozdro!!!!!!!!!
 
Ja mysle ze nie kupujcie od razu kilku modeli...Bo moze tak jak u nas dzidzi spodoba sie lepszy ktory kupicie...A jak nie to dopiero wtedy poszukacie odpowiedniego...Smoczek to nie problem i w sumie w kazdym supermarkiecie mozna dostac kilka rodzai i firm...
 
Ja mysle ze nie kupujcie od razu kilku modeli...Bo moze tak jak u nas dzidzi spodoba sie lepszy ktory kupicie...A jak nie to dopiero wtedy poszukacie odpowiedniego...Smoczek to nie problem i w sumie w kazdym supermarkiecie mozna dostac kilka rodzai i firm...
To zależy, bo mój junior zaczął swoje trele o drugiej w nocy i ja wtedy szybko wygotowywałam smoczki, bo leżały w szafie jeszcze nie otwarte. Nie wiem co bym zrobiła gdyby ten co miałam mu się nie spodobał :szok:
 
reklama
Kochana na to pytanie "odpowie" Ci tylko Twoja dzidzia:-)
Ja moge polecic Ci Nuka ale czy Twoj Szkrab bedzie go chcial ssac tego nie gwarantuje:-)
 
Do góry