reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wątpliwości, pytania

gumi89

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2014
Postów
25
witam wszystkie dziewczyny :) niedawno dowiedziałam się,że pierwszy raz zostanę mamą, więc przepraszam jeśli napiszę jakieś głupoty.

wczoraj byłam na wizycie u lekarza po bo badaniu usg stwierdził że jest to koniec 6-go tygodnia i że nasza fasolka ma 2 mm, po powrocie do domu przeraziłam się, że to strasznie mało :( co o tym myślicie?
zmartwiło mnie również stwierdzenie że "ciąża jeszcze żyje, proszę się nie martwić".
to nie był mój lekarz więc dosyć szybko się mnie pozbył, a następna wizyta dopiero 12.08 :(
 
reklama
u mnie w połowie 6 tyg (5t4d) zarodek miał 1,6 mm, bijące serduszko było widoczne. także z tej strony u ciebie jest ok.
a co do tekstu - ciężki dowcip ma ten pan lekarz.
zapraszam na głowny watek :-)
 
Cześć Gumi89
Lekarz ma faktycznie ciężki humor. My jesteśmy radosne idziemy pełne optymizmu a tu zong lekarze nie cieszą się z nami.
Z moim przy pierwszej było tak samo, na pierwszej wizycie nie założył karty zobaczymy czy się utrzyma i takie tam. Będzie dobrze i nie przejmuj się. Maleństwo rośnie.
 
Hej. ja mam pytanie troszke z innej parafi.
Jestem w 8 tygodniu ciąży. Nie mam mdłości ani nic podobnego. Od jakiegoś miesiąca mam wilczy apetyt który raczej zaspakajam. wizualnie wydaje mi się że puchnę w oczach, czuje się jakbym miała z 3-4 kg nadbagażu. Ku mojeju ogromnemu zdziwieniu jak stanełam wczoraj na wadze wyskoczyło mi 55kg- czyli dojkładnie tyle ile wogóle przed ciążą. dodam że dla sprawdzenia zwazyłam sie na dwóch rożnych wagach i wyszło to samo.
jak to możliwe że nic nie przybrałam w kg a wizualnie widze różnice? jest to dla mnie nie do ogarnięcia:D
 
megan nie stresuj sie do dopiero poczatek ciazy i wcale kobieta nie musi odrazu przytyc a wrecz odwrotnie czesto dziewczyny chudną, jezeli jesz regularnie i zdrowo to ja bym sie nie przejmowała wagą a wrecz cieszyła ze jak narazie waga stoi zobaczysz w II trymestrze waga zacznie cie zadziwiac ze tak szybko idzie do przodu i nawet nie bedziesz mogła jej zatrzymac, takze ciesz sie ze narazie nie tyjesz to juz nie te czasy ze kobieta powinna jesc za dwoje i wygladac jak balon, jedz zdrowo i tyle na ile masz ochote!
 
Dziekuje za odpowiedz :) to że na wadze nic nie przybieram jest super:) tylko dziwi mnie to ze po ubraniach czuje że ,,rosnę" a waga stoi. to takie dziwne. z regóły jak kobieta czuje się ciasno w spodniach to na wadze tez to widac a tu nic;)
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa ale jeszczę się nie dopisuje bo zaniepokojona czekam na 2 usg do piątku...
Moze miałyście taką sytuację?
Byłam na piewrszym usg 23.07 z nadzieją że będzie serduszko a tu gin mi mówi że ciąża o tydzień młodsza z om wynika 6t5d a z usg 5t4d i się strasznie wystraszyłam, dr mnie uspokajała że jak mam długie cykle to bardzo prawdopodobne ze owulacja była później i ciąża jest młodsza. a moje cykle faktycznie to 30-32 dni. Betę robiłam jedną 14.07 wynikiem 1800. I jak sobie przypominam to faktycznie om byla 6.06 czyli owulacja w okolicy 19 a ja robiłam testy 5 lipca i wyszły negatywne. Powtórzyłam po tygodniu i dopiero wtedy zobaczyłam drugą bladą kreskę a następnego dnia już mniej bladą
usmiech.gif
Czyli chyba faktycznie ciąża jest młodsza... sama już nie wiem objawy mam bardzo delikatne tylko mnie mdli cały dzień i śpiąca jestem i mam kawowstręt i słodyczowstręt
usmiech.gif
usg teraz mam 1 sierpnia.... chciałabym wiedzieć czy którejś z was też sie nie pokrywała tc z om i usg. A do tego w weeekend złapało mnie chyba jakieś zatrucie albo coś bo ściskało mnie w żołądku i biegunka aż pobiegłam do lekarza. Dostałam leki i przechodzi.
Kurcze to moja pierwsza ciąża, nie staraliśmy się w ogóle bo plany może i były ale jeszcze odległe, po prostu wakacyjne zapomnienie o owulacji :) Ale jak zobaczyłam 2 kreski to się starsznie ucieszyliśmy że nie wyobrażam sobie żeby tak szybko prysło jak się udało. Ale jak większość kobiet pisze czarne scenariusze i czytam za duzo internetu i stąd moje paranoje :/ Ale sama nie wiem patrząc na usg IMAG0168.jpg
 

Załączniki

  • IMAG0168.jpg
    IMAG0168.jpg
    17,4 KB · Wyświetleń: 268
Hej dziewczyny ja tu tez nowa i zestresowana :/
Byłam na piewrszym usg 23.07 z nadzieją że będzie serduszko a tu gin mi mówi że ciąża o tydzień młodsza z om wynika 6t5d a z usg 5t4d i się strasznie wystraszyłam, dr mnie uspokajała że jak mam długie cykle to bardzo prawdopodobne ze owulacja była później i ciąża jest młodsza. a moje cykle faktycznie to 30-32 dni. Betę robiłam jedną 14.07 z wynikiem 1800. I jak sobie przypominam to faktycznie om byla 6.06 czyli owulacja w okolicy 19 a ja robiłam testy 5 lipca i wyszły negatywne. Powtórzyłam po tygodniu i dopiero wtedy zobaczyłam drugą bladą kreskę a następnego dnia już mniej bladą
usmiech.gif
Czyli chyba faktycznie ciąża jest młodsza... sama już nie wiem objawy mam bardzo delikatne tylko mnie mdli cały dzień i mam kawowstręt i słodyczowstręt
usmiech.gif
Biust mnie raz trochę boli raz wcale. Usg teraz mam 1 sierpnia.... chciałabym wiedzieć czy którejś z was też sie nie pokrywała tc z om i usg ?
usmiech.gif
Do tego w weekend mialam problemy z żoładkiem, straszny ucisk i biegunkę pognałam do lekarza dostałam leki i przeszło. Tego piątku się nie mogę doczekać i strasznie się boję że coś jest nie tak :/
 
reklama
hej:)
myslę żę skoro lekarz CI to wyjaśnił i powiedział że to nic nadzwyczajnego, nienormalnego to myśle że nie masz się co martwić.
Ja tez jestem w pierwszej ciąży, dodatkowo wyszła ona niejako cudem bo totalnie rozregulował mi sie cykl. Mój lekarz licząc po dacie ostatniej miesiączki dałby mi 11 tydzień a przez te ,,problemy" rzeczywista długość ciąży w usg to skończony 8 tydzień bo widocznie póżniej miałam owulację.
Teraz powinnaś dbać o siebie i nie denerwować sie bez potrzeby:) relaksuj się i grzecznie czekaj na kolejne badanie:)
pozdrawiam
 
Do góry