reklama

Wazektomia zabroniona?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 12 Styczeń 2012.

1. Czy to prawda że wazektomia w Polsce jest zabroniona? Czy sa jakies wymagania by dany mężczyzna mógł ja wykonać?

Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 Styczeń 2012
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak, wazektomia jest zabroniona.

3. reklama
  4. To w takim razie dlaczego w Polsce wykonuje sie tego typu zabiegi?np ta w Toruniu:

http://www.wazektomia.pl/

Chodzi o to że mój narzeczonyma dwójke dzieci z poprzedniego zwiakzu i trzecie ze mną nie planujemy juz dzieci i chcielismy zrobic zabieg wazektomi jako metode antykoncepcji

Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 Styczeń 2012
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Wazektomia jest zabroniona jako metoda kontroli urodzeń. Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    Legalna jest jedynie wazektomia ze wskazań medycznych.

6. Podsumowując nie możemy zrobić wazektomi legalnie jako metody antykoncepcji?

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Tak. Dokałdnie jak napisałam w pierwszej odpowiedzi w tym watku.

8. Dziekuje za szybkie odpowiedzi

9. warkastr

warkastr Początkująca w BB

Jak zabroniona jak po 2000 zł robią, coś mi tu nie gra, właśnie pot o tutaj trafiłem i czytam to i oczom nie wierzę... Powiedzcie mi jak to jest, skoro lekarz urolog mówi że można i za ile to jak to jest.

10. reklama
  11. rabarbar

rabarbar Fanka BB :)

12. Maszeńka

Maszeńka Zaciekawiona BB

Po moim drugim porodzie, który był ogromnie ciężki, zdecydowaliśmy się z mężem na wazektomię. Decyzja przegadana, przemyślana. Robiliśmy zabieg w Warszawie u dra Siwika i błędne jest myślenie, że jest to nielegalna i nieodwracalna metoda.

Poleć forum