reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne i sprawdzone porady w pielęgnacji naszych maleństw

Gdzie wy takie informacje wyciagacie! Kurcze!ja sprzedaje ta smierdzaca przyprawe z indii i nie wiedzialam o jej cudownym
dzialaniu! Szok! Dzieki za informacje:)
 
reklama
dziewczyny potrzebuję sprawdzonych metod na mega odparzenie, póki co stosujemy wietrzenie, mycie pupy wodą,a nie chusteczkami, pieluszki tetrowe ( masakra!) i sudokrem oraz clotrimazol, mam też kilka kremów na odparzenia ( nivea, mustela) ale jakoś efektu nie było więc zarzuciłam ich stosowanie
 
Amandla moim zdaniem najlepsze jest wietrzenie - najlepiej dłuższy czas .
Jak już umyjesz pupkę to wysusz dobrze skórę zanim posmarujesz kremem (np suszarką ) smaruj tylko pod pieluszkę - jak wietrzysz niech będzie sucha i czysta :tak:
no i daj sobie na efekt trochę czasu ....

PS : nie wiem czy tetra to dobry pomysł - bo jak się zsiusia to ma kontakt cały czas z moczem :sorry:
 
mini dzieki za odzew, a tetra to jakas masakra, jak tylko mała siknie to jej zmieniam czyli co 10 minut:D przez 2 godz poszło mi 30 tetr, nie wiem jak kiedys dawały mamy rade z tym shitem:angry: juz 3 pranie nastawiam, teraz ja kłade na pampersie otwartym i nakrywam tetra by nie było zimno i tak suszymy pupe
 
Amandla ja uzywam bepanthen i jak tylko małemu cos sie robi co bez wietrzenia nasmaruje dupcie i jest ok
 
my juz niestety tez raz mielismy odparzenie, dziwnym trafem tez przy huugisach, juz ich nie uzywamy, choc przy Julce uzywalam i bylo ok, nigdy problemow z pupcia na tych pieluchach nie bylo.

akurat przyszla polozna i powiedziala, ze to jest odparzenie, ale takie zwykle wlasnie i zalecila mycie woda, wietrzenie i tylko posypywanie maka ziemniaczana, zreszta sposob stary jak swiat i tez kiedys tam go juz stosowalam przy corce, zawsze pomagalo.
proponuje sprobowac.
 
na odparzenia dobry jest tormentiol....
My jak narazi pupcie mamy ok, a huggisy według mnie najlepsze, ich nie przesikuje co zdarzało sie przy pampersach kilka razy dziennie
 
U nas odparzenie wyszło przy pampersach, Huggiesy lepiej się sprawdzaja, ale co dupka to opinia ;-)

a co do mąki ziemniaczanej - na problemy skórne dobrze też ponoć w lekkim krochmalu malucha wykąpać :tak:
 
u mnie też wczoraj była położna i oto kilka rad:

* na niedokrwistość u mam jeść dużo natki pietruszki i teraz z okazji świąt poleciła domowej roboty pasztet - wątróbkę ugotować lub usmażyć na suchej patelni
* gdy maluszek ma wybroczyny na skórze po porodzie (czerwone plamki) co 2 - 3 kąpiele umyć go w nadmanganianie potasu - rozpuścić kilka kryształków w szklance i zlać wierzch nie brać do ręki aby nie zafarbować sobie skóry
* gdy boli brzuszek a my karmimy piersią to koperek pije mama a nie maluszek 2 szkalnki dziennie
* na bolący brzuszek kupić w aptece BIOGAJA kropelki - to pomaga rozwinąć się jelitką - coś jak osłonowy trilac dla dorosłych, można podawać od urodzenia
* mamy po cesarce oszczędzać się przez 2 miesiące nie dzwigać nie podnosić rąk do góry (wieszanie firanek itp odpuścić) bo choć teraż możemy się czućd dobrze to odezwie się to w okresie przekwitania (nietrzymanie moczu, wypadanie opuszczanie macicy)
 
reklama
Czy Wasze Maleństwa mają duże brzuszki? Moja Julka ma naprawdę spory aż wylewa się na boki. Zaczynam się tym martwić, bo może przez to jest taka marudna. Wczoraj zwymiotowała :-( Zapisałam ją do pediatry, ale wizyta dopiera za kilka dni :-(
 
Do góry