reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne i sprawdzone porady w pielęgnacji naszych maleństw

reklama
tak wczoraj kupiłam i go smarowaliśmy jutro w dzień zobaczę jakie są efekty, dziś jeszcze go w krochmalu kąpaliśmy
(położna podała mi taki przepis 2 łyżki wymieszać w 3/4 szklanki letniej wody, zagotować 1 l wody, wymieszać i to dolać do wanienki z woda do kąpieli)
 
Mini u nas powoli też się pojawia ciemieniuszka - przezornie na ostatniej wizycie położna doradziła, co następuje:
natłuścić oliwką na godzinę przed kąpielą, a następnie wyczesać - UWAGA! - średnio twardą szczoteczką do zębów (patent jednej z matek).
Na pewno tak będziemy postępować :tak:
 
Mini heheh obudziłam się i się śmieję co ja wymyśliłam jest to olejek na ciemieniuszkę bo się u nas pojawiła i nazywa się "Olejuszka"
Vill u nas oliwka się nie sprawdziła :no:
 
przy Jagodzie też mi się nie sprawdziła oliwka zwykła.
Olejuszka na ciemiemniuszkę Skarbu Matki - pomogło ale szczoteczką nie dałam rady wyczesać - pomogło jak skrobałam paznokciem - ale tylko to co miękkie i ładnie odchodziło,a to co było twarde nie tykałam-pozbyłam się tego tym sposobem w 3 dni...
 
Czy któreś z waszych maluchów ma wystajacy pepuszek? Mój maly niestety ma i wyglada mi to na przepukline pepkowa , choć o ile to jest to , bardzo malutka. Nie jest to balonów jak najczęściej występuje tylko po prostu wystajacy pępek. Choć jak maly jest głodny to wyglada normalnej ... Pytałam pielęgniarki dziecięcej powiedziała ze może być to przepuklina ale równie dobrze jego uroda ... Przepukliny i tak nie rusza bo jest częsta i zarasta sama przed 2 rokiem życia czyli wszystko wraca do normy ... Ale ja se martwię mimo ze chłopiec i bluzki przed pępek nosił nie bedzie ( mam nadzieje) to i tak chciałabym zeby miał ładny pępek ;( nie mogę przestać o tym myśleć ... Czy któraś coś slyszala na ten temat albo sama ma taki problem?
 
agusia u nas pojawiła sie delikatna przepuklina - zalecenie: częstsze układanie na brzuszku.
I to by pasowało, bo u nas na brzuszku prawie zawsze od razu bunt, a serce matki miękkie i tym sposobem mało tego u nas było, ale ostatnio się poprawiamy, a przede wszystkim szukamy Rafałowi motywacji do pozycji na brzuszku ;-)
 
Vil a jak wyglada jego brzuszek ? Tylko pępek ma na wierzchu czy wokół pepka tez balonik ?
U nas tez ciezko z brzuszkiem ... Maly nie bardzo lubi a w dzień mi jakoś wychodzi z głowy bo to śpi , je, albo nas nie ma w domu ... Ehhh trzeba bedzie to naprawić i wiecej go kłaść
 
Nell ma przepukline i to spora..... napoczatku byla mala a teraz jakas wieksza sie zrobila :baffled: ale nasza hv mowi ze to samo zniknie (jedyna normala osoba z sluzby zdrowia na jaka trafilam...) mowi ze poki miekka i nie zmienia koloru (np na siny) to jest ok....

u nas Nell na brzuchu to wylezy moze 1,5 minuty w porywach do 2....

nie przejmuje sie tym narazie... pamietam moja mlodsza sis (teraz 7 lat) tez miala ta przepukline i sama znikla... wiec czekam....
 
reklama
Kamila u mnie to samo Młody po położeniu na brzuszek od razu praktycznie bunt , grzechotki misie nic go nie interesuje ;( czy ta przepuchlina Neli wyglada jak balonik na pepku? Czy tylko tak jakby pępek wyrzucony na druga stronę ?
Pocieszylas mnie ze twoja sis miała i zniknęło , trochę mi lepiej , a ile miała lat jak zniknęło?
 
Do góry