reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne, przydatne, potrzebne

dziewuchy przenioslam link od ewwe na pierwsza strone do pierwszego postu w temacie wszystko o karmieniu. jest wytluszczone. bo jak jzu zaczniemy karmic to szybciej znajdziemy niz tutaj w natloku informacji. a i prosba jesloi piszecie o karmieniu to piszmy moze w watku o karmieniu bo jeden wieki smietnik nam sie porobi
 
reklama
słuchajcie jak to jest z tym l4? mam l4 do 9 grudnia - wiadomo już że urodzę wcześniej i teraz co - to l4 się przerywa i zaczyna się macierzyński? i kt to musi zgłosić do Zusu, pracodawca czy szpital czy kto?
 
słuchajcie jak to jest z tym l4? mam l4 do 9 grudnia - wiadomo już że urodzę wcześniej i teraz co - to l4 się przerywa i zaczyna się macierzyński? i kt to musi zgłosić do Zusu, pracodawca czy szpital czy kto?

Ja coś słyszałam,że urlop macierzyński zaczyna sie 2 tygodnie przed terminem. Tu na forum (tylko trzeba zjechać w dół) jest prawnik i tam zadaj pytanie. Ona na bieżąco odpisuje.
 
Macierzyński MOŻNA zacząć 2 tygodnie przed terminem, ale nie trzeba. Wszystko zależy od naszej decyzji. Jeśli urodzi się w trakcie trwania L4, zwolnienie jest przerywane i od dnia porodu zaczyna się macierzyński.
 
chetnie tez sie dowiem jaka jest odpowiedz na pytanie sunnflower... z tego co slyszalam to pewnie maz moze dostarczyc ci ze szpitala do pracy zaswiadczenie ze urodzilas i od tego momentu jest macierzynski - ale pewna nie jestem :/
 
po 1 to automatycznie w momencie rejestracji w szpitalu L4 jest anulowane i jest 'pobyt szpitalny'
po 2 po narodzinach szpital i tak informuje zus, a my mamy obowiazek zakład pracy poinformować :)
pozdrawiam :)
 
A jak teraz w czasie L4 jestesmy w szpitalu kilka dni np. na obserwacji ale nie rodzimy, to potem po wyjsciu dalej trwa to L4? Nie trzeba zalatwiac nowego? Dopiero jak urodzimy przerwane jest i jest macierzynski?
 
reklama
Anka, z naszego punktu widzenia czy szpital, czy dom, to nie ma różnicy...to tylko zus i szpital między sobą załatwiają, bo wiesz kasa dla szpitala za Nas :)
a poród to już inna historia, i wtedy L4 jest przerywane :)
 
Do góry