reklama

wazne!!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez malineczka382, 21 Lipiec 2015.

1. malineczka382

malineczka382 Początkująca w BB

Witam jestem w 6 tyg ciazy przez wzielam leki z ibuprofenem i pytalam lekarza czy sie da obliczyc ilosc ibuprpfenu we krwi lub moczu odpowiedzial ze nie i malo mi sie to prawdopodobne wydaje w dzisiejszych czasach . Mozliwe jest sprawdzenie tego bo sievtroche boje o dziecko i nwm czy moj lekarz to konowal i go zmienic ??

2. happybeti

happybeti show must go on...

Obliczyć trudno, bo każdy organizm inaczej wchłania . więc twój nlekarz ma rację- ta sama ilość leku u osób o tej samej wadze może dać różne rezultaty .
    Jedynym sposobem byłoby badanie krwi czy moczu i to bezpośrednio po przyjmowaniu leków.
    Nawiasem mówiąc, nawet maleńkim dzieciom daje się ibuprofen przeciwgorączkowo, więc nie panikuj az tak- na pewno dziecku nic się nie stało. Przeciez nie nałykałaś się tych tabletek, zapewne brałaś normalne, dopuszczalne dawki.
    A poza tym- i tak już to byłaby "musztarda po obiedzie"- w koncu leki już zażyłaś.
    Wiele mam zażywa różne leki itd., nie wiedząc czasem jeszcze, że sa w ciąży. i rodzą zdrowe dzieci.

3. reklama
  4. kate_p7

kate_p7 Fanka BB :)

Ibuprofenu nie wolno brać w ciąży. W ciąży wolno Ci tylko brać paracetamol. Z czego ostatnie badania pokazują, ze używany przewlekle powyżej 20dni wpływa na płód. W ciąży zażywa się leki typu antybiotyki itp., ale tylko wtedy gdy ryzyko utraty ciąży jest większe niż powikłania u płodu. Obecnie trzeba uważać, ze wszystkim tym co się je, i nawet co się pije. Np. witaminy, małe dawki w preparatach dla kobiet nie robią większego problemu, jednak w III trymestrze niektóre są teratogenne wiec lepiej nie suplementować się samemu. Dużo by pisać. Mój lekarz mi zrobił konkretną pogadankę co mi wolno a co nie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy co szkodzi naszemu dziecku. A że już wzięłaś te leki to trudno, teraz warto chyba znaleźć dobrego lekarza, co Ci wyjaśni co wolno a co nie w ciąży:-)

5. magdalllena

magdalllena Początkująca w BB

Nie musisz tak panikować. Zrobiłaś to raz i najważniejsze, żebyś nie robiła więcej. Ibuprofen nie jest wskazany w ciąży, ale nie ma co przesadzać. Jak ktoś już wspomniał nawet malutki dzieciom się go podaje.

Poleć forum